DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Zamach w Manchesterze: Nie zatrzymał terrorysty, bo bał się oskarżeń o rasizm

Zamach w Manchesterze: Nie zatrzymał terrorysty, bo bał się oskarżeń o rasizm
By kazan.vperemen.com (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Jeden z ochroniarzy pracujących w 2017 r. podczas tragicznego koncertu w Manchester Arena mógł zapobiec zamachowi terrorystycznemu, w którym zginęły 22 osoby. Jak wynika z jego zeznań, nie zatrzymał podejrzanego gdyż bał się oskarżeń o rasizm.

 

22 maja 2017 roku urodzony w Manchesterze Salman Abedi zdetonował ładunek wybuchowy, podczas gdy ludzie wychodzili z odbywającego się w hali Manchester Arena koncertu Ariany Grande. Oprócz zamachowca zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, jeden z ochroniarzy mógł zapobiec tragedii, jednak zdecydował się nie interweniować aby nie zostać posądzonym o uprzedzenia wobec osoby innego koloru skóry.

 

Kyle Lawler, 18-letni wówczas pracownik firmy ochroniarskiej Showsec na kilka minut przed atakiem obserwował podejrzanego. Na Abediego zwrócił uwagę jeden z uczestników imprezy. Jak wynika z zeznań Lawlera, zdecydował się nie interweniować, gdyż nie chciał „żeby ludzie myśleli, że go stereotypuję ze względu na jego rasę”.

 

- Bardzo trudno jest wskazać terrorystę. Wiedziałem, że może to równie dobrze być niewinny mężczyzna azjatyckiego pochodzenia (…) gdybym się mylił mógłbym wpaść w kłopoty – zeznał.

 

Źródło: tvp.info

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-28 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak poprawność polityczna odbija się na zwykłych ludziach,ich postępowaniu,decyzjach.Gdyby nie rozpętano tej propagandy,że jak odmiennej rasy,koloru i wyznania,to jest nietykalny,a w przypadku traktowania wg prawa w sposób równy z chrześcijanami,to jest prześladowanie,wtedy chłopak z ochrony zatrzymałby łobuza,wylegitymował,zajrzał do torby.A tak to teraz ma na sumieniu życie dwudziestu jeden niewinnych osób i spaprane życie.Należy wreszcie głośno zapowiedzieć i konsekwentnie tego się trzymać,że w razie czego,taki jeden z drugim,będą "poświęceni"juchą.I to bezwzględnie.Inaczej tego nie zatrzymamy bez działań zbrojnych.Wcześniej czy później,ale zbrojnych.
26 dni temu / sobiemyślę
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.