DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Zamach na przedsiębiorców i zmowa mediów

Zamach na przedsiębiorców i zmowa mediów
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Przedłużenie lockdownu do 31 stycznia jest absurdalną decyzją. Nie tylko z uwagi na nazwę („przedłużenie etapu odpowiedzialności z rozszerzonymi restrykcjami i jednym wyjątkiem”), ale przede wszystkim ze względu na brak logiki w jego podtrzymywaniu. To, co mówi minister Adam Niedzielski nie jest nawet wyrazem bezradności. To po prostu nie ma sensu. Dlatego przedsiębiorcy muszą się otworzyć. Wszyscy.

 

Celnie zauważa Robert Gwiazdowski, że solą naszej gospodarki są mali i średni przedsiębiorcy. Ludzie, którzy w latach 90., pogardzani przez postkomunistyczną elitę biznesową, wyśmiewani za „białe skarpetki do czarnych butów”, wbrew wszystkiemu i wszystkim budowali swoje biznesy, nie tylko zyskując kapitał, ale także wzbogacając państwo. Tragedią postkomunistycznej Polski było właśnie to, że państwo tępiło tych, którzy mieli budować jego siłę, liczoną wskaźnikiem PKB.

 

Obecny kryzys obnaża głupawą propagandę lewicy, że polski „prywaciarz” to cwaniak i drań, niewarty tego, by państwo zajmowało się jego „popapranym” biznesem. Tymczasem „prywaciarz” ów od kilku miesięcy, mimo niezwykle trudnej sytuacji, utrzymuje zatrudnienie dowodząc, że nie jest „chciwym złodziejem”, ale człowiekiem świadomym, iż uczciwość wobec pracowników to składowa sukcesu każdej firmy.

 

Na polskim rządzie jednak starania naszych przedsiębiorców nie robią wrażenia. Ich dotychczasowa grzeczność i tak jest określana jako działania na wskroś szkodliwe. Minister Niedzielski stwierdził, że właściwie nie rozumie, po co przedsiębiorcy poszukują możliwości otwarcia swoich firm, skoro stanowi to zagrożenie dla zdrowia. No dobrze, ale obok walki z wirusem są jeszcze inne, niemniej ważne składowe naszego życia. Jednym z nich jest praca i to, jakie czerpiemy z niej konkretne korzyści w życiu codziennym. Doskonale rozumiem ludzi, którzy wiele lat pracowali na to, by zbudować i utrzymać własną firmę, by teraz zostać zmuszonym do zamknięcia jej bez wyraźnego powodu. Nie ma nic gorszego dla człowieka przywiązanego do owoców swojej pracy od tego, gdy musi patrzeć, jak owoce te gniją na jego oczach. I powtórzmy: winne nie są tu jakieś nieokiełznane siły przyrody, ale nieudolny rząd, który nie potrafi wskazać jasnego celu prowadzonej walki z pandemią.

 

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, na której minister zdrowia ogłaszał przedłużenie lockdownu, nie padło żadne konkretne uzasadnienie utrzymywania gospodarki w zamknięciu. By uprawomocnić swoje decyzje, rząd czaruje nas danymi z innych krajów, wierząc, że przerażą nas one na tyle, iż sami zamkniemy się w domach. Nie zważa na to, o czym mówi się zresztą od dawna: przedsiębiorcy dłużej nie wytrzymają tej blokady i – zdesperowani – otworzą restauracje czy hotele, ratując co się da.

 

Trzymam kciuki za wszystkich tych, którzy w pocie czoła budowali swoje firmy i dzisiaj wypowiadają rządowi posłuszeństwo. Nie powoduje nimi złośliwość – jak sądzi minister zdrowia – ani brak troski o innych – o czym z kolei przekonują lekarze. Wręcz przeciwnie: tu decyduje troska o przyszłość naszego kraju, o to czy zachowamy wypracowane bogactwo, ale też wolność, której gwarantem jest własność prywatna. Zasada „wszystkich nas nie zamkniecie” powinna przyświecać każdemu, kogo działalność gospodarczą rząd bezprawnie ograniczył nie przyznając w zamian żadnej rekompensaty. I nie zmienią tego kontrowersyjne wypowiedzi jednego z górali, którego liczne media – zamiast zająć się realnym kryzysem w wielu branżach – cytują w najlepsze, bezmyślnie przypisując każdemu, kto wypowiada rządowi posłuszeństwo „foliarstwo” czy „płaskoziemstwo”.

 

To niesamowite, jak – często krytyczne wobec rządu media – w sprawie pandemii śpiewają dokładnie te same nuty, co Mateusz Morawiecki et consortes. Najbardziej krytyczni wobec PiS dziennikarze potrafią tak ustawić rządowi przeciwnika (każdy krytyk pandemii to „wariat”, „zabójca” i „siewca dezinformacji”), by jego przedstawicielom nie pozostało już nic innego, jak strzepać pyłek z poły marynarki i wygłaszać oczywiste oczywistości o heroicznych bojach z szaleńcami i skutkami pandemii.

 

By jednak logika „wszystkich nas nie zamknięcie” stała się powszechna, także i my, konsumenci, głusi na medialny rwetes, powinniśmy pozytywnie odpowiedzieć na starania właścicieli wielu firm dotkniętych epidemicznym kryzysem. Jeśli restauracja się otwiera, powinniśmy do niej pójść, by zjeść kolację; jeśli hotel chce przyjąć gości – powinniśmy w nim zamieszkać, o ile wybieramy się w jakąś podróż. Bezmyślne działania rządu pokazują bowiem, że to, co się wokół nas dzieje nie jest wcale walką z kryzysem pandemicznym, ale walką, w której wyniku ponownie wytoczone zostaną granice naszej wolności. Nie wierzycie? Przecież to, jakich wyrzeczeń dokonujemy w imię walki z koronawirusem to sukces naszej rozwiniętej cywilizacji. Tak, Benito Mussolini również podkreślał, że rozwój cywilizacyjny sprawia, że wolność jednostki powinna zostać ograniczona. Dlatego cieszę się, że coraz więcej Polaków stawia opór na ślepo wprowadzanym ograniczeniom. Być może to pozwoli zrozumieć rządowi, że zamiana strategii jest nieunikniona.

 

Nieposłuszeństwo wobec obostrzeń staje się apelem o przejrzystość działań i przewidywalność kolejnych posunięć premiera i ministra zdrowia. Oby wypowiedzenie rządowi posłuszeństwa zmusiło go wreszcie, by na poważnie zająć się kryzysem zdrowotnym w naszym kraju, a nie zabawą w socjotechniczne sztuczki.

 

Tomasz Figura


DATA: 2021-01-14 15:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
42
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejny, świetny artykuł na Polonia Christiana. Dziękuję. Liczę, że wciąż będę znajdował otuchę właśnie tutaj.
1 dzień temu / Nickt
 
No i mamy świętą Grupę Budowniczych RP. W `39 była wojna. Przyszli Niemcy, niektóre' biznesy' pozamykali innym kazali robić To i To, Tak i Tak. I musieli się zgodzić na zamknięcie albo Taką robotę jak tamci chcieli, żeby przetrwać. TERAZ TEŻ JEST WOJNA, NIE O WŁADZĘ I TERYTORIUM ALE O ŻYCIE I PRZETRWANIE. TYLKO BIOLOGICZNA. UDOWODNIJCIE ŻE TO SPISEK PRZECIW POLSKIM PRZEDSIĘBIORCOM. ALE CZYJ? WSZĘDZIE NA ŚWIECIE TO SAMO, W USA Onajwięcej bankructw. Na przeżycie właściciele i ich pracownicy dostają. Po co komu utrzymywanie biznesu restauracyjnego czy w Tatrach. On i tak upadnie bo epidemia jest na czas nieokreślony, prawdopodobnie na lata. Żadna władza publicznie tego nie przyzna, wybuchną zamieszki ale Przeciw Komu? Sytuacja jest ponad Ludzkimi możliwościami przeciwdziałania. To jest Walka o przeżycie biologiczne a NIE O STANDARD ŻYCIA Górali kiedy nie będzie ceprów bo zemrą. Albo chciwość im zaciemnia umysły albo Działają Przeciw Bytowi Narodu świadomie. Dobrze że Prawdę Widać.!
2 dni temu / TfU
 
Tia, wszyscy są w spisku.
2 dni temu / IX
 
Do Michu: pewnie siedzisz sobie gdzieś na ciepłej posadce, co miesiąc wpływa wypłata na konto i nie przejmujesz się za co żyć, z czego opłacić rachunki i utrzymać rodzinę jeśli ją masz. A ci ludzie mogą utracić dorobki swojego życia, swoje czasami jedyne źródło utrzymania, firmy które tworzyli od początku. Postaw się w ich sytuacji i przestań pisać te farmazony. Puknij się człowieku w pustą głowę i zacznij myśleć!!! A te szczepionki to wsadź sobie wszystkie w cztery litery! A jak tak bardzo boisz się tego "śmiertelnie groźnego" wirusa to zaaplikuj sobie kilka szczepioneczek na raz albo zamknij się w chałupie i z niej nie wychodź. I nic nie pisz w internecie bo nie da się czytać takich lemingów jak ty.
2 dni temu / Katarzyna
 
Facebook i Google popierają jedną opcję, a media Sakiewicza drugą. Obie narracje oparte na kłamstwie i przemocy. Jak widać - dzisiaj nie ma popytu na prawdę. Liczy się skuteczność socjotechniczna. Tutaj granica jest przesuwana małymi krokami: kto dziś oburza się na szokujące wypowiedzi pseudodziennikarzy, którzy sugerują, że do osób, które nie zamierzają brać udziału w eksperymencie leczniczym nazywanym dla niepoznaki narodowym programem szczepień należałoby strzelać? A co do ministra Niedzielskiego i całej tej ferajny - to oni wielu rzeczy nie rozumieją. A w szczególności faktu, że artykuł 39 konstytucji mówi, że nie można poddawać obywateli RP eksperymentom medycznym. Kolejka po odszkodowania będzie ogromna. Chciałbym, żeby minister Niedzielski wraz z premierem Morawieckim ponosili odpowiedzialność za własne działania własnym majątkiem, a nie majątkiem przedsiębiorców.
2 dni temu / Michał
 
Jeśli ktoś jest w grupie ryzyka albo się boi, to niech siedzi w domu, a innym powoli dalej normalnie żyć. Rząd nie ma prawa zakazywać normalnego życia. Uwaga do redakcji: nie piszcie tak, jak w komentowanym artykule bo PiS cofnie Wam dotacje.
2 dni temu / Do Zaniepokojon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.