DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Zamach na podwójnego szpiega: Londyn żąda wyjaśnień, Kreml bagatelizuje sprawę

Zamach na podwójnego szpiega: Londyn żąda wyjaśnień, Kreml bagatelizuje sprawę
Siergiej Skripal. Fot. ITAR TASS / Forum
#SZPIEG    #SKRIPAL    #WIELKA BRYTANIA    #ROSJA    #LONDYN    #SALISBURY    #ZAMACH    #ATAK    #BROŃ CHEMICZNA    #KREML    #ŚLEDZTWO    #THERESA MAY    #ANNA ZACHAROWA    #MSZ

Rząd Wielkiej Brytanii domaga się od Moskwy wyjaśnienia sprawy użycia broni chemicznej rosyjskiej produkcji przeciwko byłemu podwójnemu agentowi i jego córce. Oboje znajdują się od kilku dni w stanie krytycznym.

 

Informację o krokach podjętych przez władze brytyjskie przedstawiła Izbie Gmin szefowa rządu Theresa May. Według raportu, Londyn do północy z wtorku na środę czekać będzie na odpowiedź, w jaki sposób broń typu nowiczok została użyta w Salisbury.

 

Istnieją jedynie dwa możliwe wyjaśnienia tego, co się stało (...). Albo było to bezpośrednie działanie Rosji przeciwko naszemu państwu, albo rosyjski rząd stracił kontrolę nad potencjalnie katastrofalnie szkodliwym środkiem paraliżująco–drgawkowym i pozwolił na to, aby wpadł w ręce innych osób – mówiła premier.

Minister spraw zagranicznych Boris Johnson w pilnym trybie wezwał rosyjskiego ambasadora w Londynie, by zażądać od niego „natychmiastowego przekazania pełnych informacji na temat programu rozwoju broni chemicznej nowiczok do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej” w Hadze. 

Jeśli nie otrzymamy wiarygodnej odpowiedzi, uznamy, że ta akcja stanowi nieuprawnione użycie siły przez państwo rosyjskie przeciwko Wielkiej Brytanii – stwierdziła May.  Zapowiedziała przedstawienie parlamentarzystom działań, jakie podejmą Brytyjczycy w przypadku braku satysfakcjonującej odpowiedzi ze strony Rosji.

Trudno przypuszczać, by uznali za taką natychmiastową niemal ripostę, wygłoszoną przez rzecznik rosyjskiego MSZ. – To cyrkowe przedstawienie w brytyjskim parlamencie. Wniosek jest oczywisty: to kolejna informacyjno-polityczna kampania oparta na prowokacji – stwierdziła Maria Zacharowa.

 

W niedzielę 4 marca Skripal i jego córka po zakupach w centrum handlowym na terenie Salisbury trafili do szpitala wskutek użycia wobec nich środka paraliżująco-drgawkowego.

 

Kilka lat temu były agent rosyjski został skazany w swoim kraju za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii. Wskutek wymiany pomiędzy wywiadami trafił na Wyspy.

 

 

 

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2018-03-13 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Litwinienko, Bieriezowski(powieszony) & Co organizowali nieudaną akcję odsunięcia Putina od władzy (kolorowe rewolucje LGTB etc -udało się zdobyć przyczółek na Ukrainie) Brytyjczycy zaczęli "sprzątać" po akcji tak by nawet trupy brytyjskich agentów świadczyły przeciw Kremlowi. Ojciec Litwinienki i jego brat poprosili o ochronę Kreml. Z radioaktywnym materiałem podanym Litwinience Brytole przedobrzyli. Podali go za późno. Gdyby było tak jak podawała BBC to przyjaciele i dzieci przyjaciół, które przytulał Litwinienko byłyby napromieniowane...Nobody's perfect
ponad 1 rok temu / Waldek
 
A skąd angole wiedzą, że to rosyjska broń? Ciekawe bo "tuż za rogiem" ataku na szpiega znajduje się słynne laboratorium broni chemicznej...Bezpieczniej dla rosyjskich szpiegów jest uciekać na syberię niż do Anglii pod skrzydła MI6
ponad 1 rok temu / Anna
 
A może rząd Polski zażąda wyjaśnień od Izraela za nieuprawnione i szkalujące wypowiedzi na temat Polski jego przedstawiciela. Dokąd ignorancja rządu w sprawie polskiej, gdzie jest nowy "lepszy" minister spraw zagranicznych?
ponad 1 rok temu / myśl
 
Szczytem bezczelności i obłudy to jest wasza działalność na polskim forum.
ponad 1 rok temu / do sowieckiego trolla
 
Nie dajmy się wciągnąć w ta grę tych obojga zbrodniczych władców. W tym systemie chyba nikogo nie dziwi że jedni i drudzy mordują ludzi. Na wschodzie niewygodni schodzą przez truciznę lub gangsterów ulicznych, a na zachodzie schodzą przez wypadki samochodowe lub seryjne samobójstwa. Anglia nas Polskę w tym konflikcie wystawi do wybicia jak zwierze ofiarne. Anglia potem przeprosi Rosjan, a potem Anglia z Rosją podzielą się polskimi dobrami. Nie dajmy się się wykorzystać w tym konflikcie. To jest pomiędzy Anglią a Rosją.
ponad 1 rok temu / Nongrata
 
Rząd brytyjski żąda wyjaśnień od Rosji na temat tego, co się dzieje w Wielkiej Brytanii. To jest szczyt bezczelności. Niech Brytyjczycy przedstawią dowody na udział Rosji w tym morderstwie, bo publikowane informacje wskazują raczej na to, że tego eks szpiega zabiły służby brytyjskie. Proszę o konkrety: jacy agenci rosyjscy, ich zdjęcia w pobliżu ofiar, jak to się stało, że gaz nie zaszkodził rosyjskim agentom itp. Monitoring w lokalach i na ulicach umożliwia pokazanie sprawców, a jak dotychczas nigdzie nie widziałem ani filmów, ani zdjęć z ich podobniznami.
ponad 1 rok temu / Janek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.