DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


na wypowiedź katolika zareagowałeś klasycznym "uderz w stół" ,i czytając Twoje posty sugeruje żebyś to Ty wystudził emocje
6 miesięcy temu / ewa do [email protected]
 
D Katolik: Nie podszywaj się lewaku pod katolików, bo to od ciebie nienawiścią zalatuje twój komentarz. Gdy inni piszą w duchu braterskiego upomnienia, ty leżysz w błocie grzechu, boś pomylił służbę Bogu dla szatana.
6 miesięcy temu / [email protected]
 
To jest wpływ rewolucji hipisowskiej, antykultorowego, marksistowskiego dążenia, którego symbolem jest Brudstock z 1969r. i wszystko, co się wiąże z rokendrolem. Mówi o tym nieraz, co prawda komentując ogólnie, niekoniecznie o przypadkach Ojców Jezuitów pan Krzysztof Karoń. Módlmy się Bracia, módlmy się wiele.
6 miesięcy temu / Jerozolima wyzolona.
 
Smacznego obiadu- czy dzisiaj głownym przesłaniem Chrystusa byłby portal nt gotowania?...a w te idee stara się wpasować "nowoczesny" Kościół
6 miesięcy temu / fajny kościół
 
Dlatego przestań nienawidzić i wróć by być blisko Boga.
6 miesięcy temu / do Katolik
 
Do Toni. Dla duchownego nie ma "wewnętrznych spotkań"! A ewangelizować mają nie tylko świat zewnętrzny, ale i siebie nawzajem! Proszę zobaczyć naszych misjonarzy i misjonarki (karmelitów,franciszkanki etc.) w najcięższych afrykańskich warunkach! Tam gdzie majtki i koszula wydają się być nadmiarem - oni pracują i ewangelizują zawsze w habitach! Franciszkanów w Peru zamordowano też w habitach! Ludzie w świecie chcą od duchownych wyraźnego znaku - kiedyś ksiądz przebywający z wszelkiej okazji w Rzymie musiał tam chodzić w minimum koloratce! Dziś pewnie takim mundurem będzie sweter!
6 miesięcy temu / gość
 
Z całym szacunkiem, na wewnętrznym spotkaniu jezuici mają prawo być ubrani w swetry. Do świata zewnętrznego powinni nosić przynajmniej koloratki jeśli mają ewangelizować
6 miesięcy temu / Toni
 
Św.Stanisława Kostka też mógłby np. brylować w Rzymie w magnackim stroju polskim - ale włożył pokornie habit i nosił go do śmierci. To zgromadzenie starszych (przeważnie!} panów mogłoby być np.radą nadzorczą światowego koncernu - ale wtedy marynarka i krawat obowiązują! Swetrzane luzactwo (a nikt się z niego nie wyłamał, więc chyba był rozkaz!) nie pasuje do żołnierzy Chrystusa!
6 miesięcy temu / gość
 
Tuba Cordis - Ksiadz w sutannie
6 miesięcy temu / Nick
 
A więc teraz jezuici pozdrawiają się słowami "dzień dobry"? Członkom Towarzystwa JEZUSOWEGO przez gardło nie przechodzi "laudetur IESUS Christus"?! No tak, ale czemu się dziwię? Przecież to od tych słów rozpoczęło się pierwsze publiczne wystąpienie najbardziej prominentnego ze współczesnych jezuitów...
6 miesięcy temu / Anna
 
W czasach Generała Włodzimierza Ledóchowskiego "wylot" z Towarzystwa Jezusowego zaliczyłby nie tylko Arturo Sosa Abascal, ale również ten najbardziej prominentny z grona współczesnych jezuitów! :)
6 miesięcy temu / Karol
 
Nienawiść jaka sączy się z komentarzy najlepiej świadczy kto jest blisko Boga, a kto jest od niego daleko.
6 miesięcy temu / Katolik
 
Jeżeli pozwolicie, to podrzucam mocny głos w całej tej sprawie: Sobór Watykański II i efekt Vigano - na YouTubie
6 miesięcy temu / Andrzej BR
 
W polskim wydaniu LosRom nr 8-9/2018 na str. 40 zamieszczono przemówienie pap. Franciszka do młodych jezuitów. Zaczyna się tak: "Dzień dobry. Cieszę się, że mogę was gościć. Bardzo dziękuję za tę wizytę, dobrze mi robi. W czasach, gdy byłem studentem, kiedy trzeba było pójść do generała i kiedy z generałem mieliśmy iść do Papieża, zakładało się sutannę i płaszcz. Widzę, że już nie ma takiej mody, Bogu dzięki". Myślę, że komentarz jest zbyteczny.
6 miesięcy temu / ksiądz
 
1e-szata nie zdobi człowieka dotyczy życia świeckiego, bo sutanna lub habit nie są szatą a Zbroją Kapłana Chrystusowego,i była tak długa by pod nią nie przeniknął szatan,tak mówiono.2-e Św. Ignacy dokładnie określił wszystko szczegółowo, ale kto by go tak dzisiaj słuchał.3-e nawet Kard Wyszyński napisał: kto zdejmuje strój duchowny każdorazowo dokonuje takiej codziennej - APOSTAZJI! Kto zaprze się mnie . . .tego i ja sie zaprę przed sądem - jak można na poważnie głosić takie śmieszności, że serce zdobi człowieka, to może chodźcie nadzy, szybciej rozpoznamy waszą "skarbnicę". Cóż czytać już hadko!
6 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Dzień Dobry? Tak się witają Jezuici? Osoby duchowne ?Nie dziwi brak sutanny u osób które należą do Towarzystwa Jezusowego. Towarzystwa a nie zakonu z regułami i statutami takimi jakie były na początku. Towarzystwo ewoluowało jak i Kościół po II SW. Jak dalece? Wystarczy zapoznać się z >szokującymi < wypowiedziami nie tylko Biskupa Rzymu ale x. Soso Abascala [ podważającymi Słowo Boże w Piśmie św.[Jak twierdzi nie było za czasów P.Jezusa magnetofonu.] i obejrzeć filmy z jego ekumenicznych wizyt. Np. jak gorliwie modlił się z buddystami. To jest dopiero SZYDZENIE nie tyle z wiernych ale z Pana Boga. To patrzenie, o którym Ksiądz/ Brat [?] pisze jest INFANTYLNE i odbiega od rzeczywistego i pragmatycznego patrzenia Towarzystwa na świat. Warto Bratu przypomnieć, że UPOMINANIE i wskazywanie na błędy jest uczynkiem miłosierdzia. Tylko ludzie pyszni się obrażają. Dziękujemy PCh za art. Króluj nam Chryste.
6 miesięcy temu / iskierka > Br. Brzóska SJ
 
Jeden z nich podczas modlitwy ma na głowie czapkę... Zdaje się, że co 200 lat trzeba likwidować ten zakon i przywracać, gdy oprzytomnieją.
6 miesięcy temu / mack
 
Ks. Skarga jakoś wiedział jak się ubrać w ważnych chwilach. Tyle samo wiedział na ten temat.
6 miesięcy temu / Ajtam
 
Jezuici tylko w Polsce przypominają,zakonnikow, i to nie wszyscy.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Jak mawiał gen. Patton: nie wyglądają jak żołnierze, nie zachowują się jak żołnierze, dlaczego mieliby walczyć jak żołnierze?
6 miesięcy temu / Kasandra
 
Do BrzóskaSJ: Pan Jezus całe życie chodził w Tunice, która idealnie przypominała strój zakonny. Skoro jezuici oficjalnego stroju jeszcze nie mają, to tym bardziej błąd, dawno powinni to naprawić, a nie tłumaczyć się zawinionym zaniedbaniem. Gdybyście miłowali Pana Jezusa, to pozdrawialibyście w Jego Imię i naśladowali Go również w stroju, a to wszystko u jezuitów poległo. Jak więc możecie podpinać nazwę swego zakonu pod święte Imię Jezus? Kto nie miłuje Boga, ten nie miłuje bliźniego, co najwyżej będzie małpować miłowanie, a nawet, odmieniać je w kolorach tęczowych ideologi. Nie słuchacie Boga! Co najwyżej, ducha tego świata. Udowadniacie to na różne sposoby. Mnożycie te dowody (...). Ale dosyć! Nikt z ludzi nie jest bez winy i jedni drugich mamy brzemiona nosić. Więc ja, za was drodzy Jezuici podejmę post o chlebie i wodzie, ofiaruję Adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę Świętą i Komunię Świętą przyjmę na kolanach. W przyszły piątek. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Dziwna moda? Juz od lat 60 poprzedniego stulecia jezuici "uwalniaja sie" od tradycyjnie ujetego rysu kaplanskiego. To co tu widac jest tylko skutkiem dluzszego procesu. Racja habit nie czyni mnicha, jezuici nie sa mnichami ale pomaga w zyciu zakonnym. Fakt jezuici nie maja jednego stalego stroju przepisanego ale wyraznie wiekszosc z nich uciekaja od tego zeby dac sie poznac i rozpoznac jako duchowni. Z drugiej strony J. Martin SJ zawsze glosi poglady filoLGTB w dobrze zapietej kolorace tj aby wlasnie byc kojarzonym ze tak mowi ksiadz, tak mowi Kosciol, ten otwarty... Lamentowanie tutaj ma tyle sensu co przesypywanie pisaku na Saharze. Modlmy sie o prawdziwa odnowe w Kosciele!
6 miesięcy temu / Lolek
 
do brzóska sj - gdybys był jezuitą, to byś nie napisał "artykół" trollu jeden... a takie pociskanie głupot, że serce jest najważniejsze, bla bla bla, to jest dyżurny "argument" wszelkiej maści tak zwanych "postępowych" księży i świeckich. do prezydenta, albo do teatru ubierasz garnitur, a na mszę świętą czy oficjalne spotkania zakonne koszulę flanelową... żenada...
6 miesięcy temu / fx
 
Szczęść Boże! Na spotkanie z Panem ubiera się strój odświętny. A nie idzie się jak na biwak czy do kolegów na szachy. A tak to już jest, że ubiór wymusza na człowieku pewne zachowania - to widać na filmie. Nie sądzę, by osoba w sutannie stałaby podczas Mszy świętej jak znudzony wujek na imieninach z rękami niewiadomogdzie i jeszcze z kubkiem napoju w ławce pod ręką. Mnie jest przykro, że misją ma być takie świadectwo... - "dzień dobry" - właśnie to jest ten styl "tego świata". Przynajmniej można było się tym nie chwalić.
6 miesięcy temu / @BrzóskaSJ
 
Oczywiście że tak jest, Jezuici de facto przestali już być zakonem katolickim więc porzucenie przez nich sutanny powinno być traktowane jako wyraz światopoglądowej uczciwości względem Boga i ludzi. Swoiste postawienie kropki nad i.
6 miesięcy temu / @BrzóskaSJ
 
Faktycznie dość dziwna moda u Jezuitów. Być może takie są teraz trendy, jak pisze Ioannes. W sumie może niedługo zakonnice będą chodzić w spódnicach. Skoro zakonników habit nie obowiązuje, to zakonnic też nie. Można dojść do takich wniosków. Jednak na mszach powinni zdecydowanie nosić habit, a nie marynarki.
6 miesięcy temu / Michu.
 
Dzień dobry. Jestem jezuitą i muszę przyznać, że bardzo mi przykro z powodu tego w jaki sposób napisany jest ten artykół. Nie wiem czy chcieliście specjalnie wyszydzić zakon jezuitów, ale w tekstu wynika, że skoro nie noszą stroju zakonnego (a jezuici takiego oficjalnego nie mają) to nie są dobrymi zakonnikami. Jednak moim zdaniem o jakości życia zakonnego nie stanowi strój, ale serce człowieka. To żeby z miłoscią patrzeć na siebie i na bliźniego jest chrześcijańskie i jezusowe. Żeby słuchać Boga, rozeznawać Jego wolę i służyć Mu w tych czasach, w których żyjemy, żeby rozpalić jak najwięcej serc Jego miłością i służyć Mu w dziele zbawienia. Taka jest misja jezuitów, a nie to, żeby chodzić w jednakowym stroju. Nie przypominam sobie, żeby Pan Jezus zakładał specjalne ubrania, aby ludzie wiedzieli kim jest- raczej Jego życie i miłość przyciągały ludzi. A zadaniem Towarszystwa Jezusowego jest naśladowanie Jezusa. Niech Wam Bóg błogosławi! Pozdrawiam.
6 miesięcy temu / BrzóskaSJ
 
W przypadku męskich zgromadzeń zakonnych to standard, jezuici nie są żadną sensacją. Niestety. Nawet na audiencji(danego zgromadzenia) u Ojca Świętego zdarza się, że jedynym duchownym w sutannie jest Papież.
6 miesięcy temu / Ioannes
 
Do [email protected] Bardzo celna uwaga. To byłaby narada przed zejściem do podziemia albo krótko przed złożeniem broni i rozejściem się do cywila.
6 miesięcy temu / tamiko
 
Gdyby żołnierze, dowódcy sztabowi zrobili naradę bojową, bez broni i mundurów, po cywilnemu, to byłaby to z pewnością narada dezerterów. Tak to widzę i tutaj. W przypowieści o talentach PAN JEZUS MÓWI: Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma(...). W Orędziach BÓG MÓWI, że kapłan który nie nosi sutanny jest kapłanem niewierzącym. Zatem lepiej takich unikać i podążać za tymi którzy jeszcze wierzą. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / [email protected]
 
A Jezuici jeszcze wierzą w Trójcę Świętą?
6 miesięcy temu / ma
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.