DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Zakonnicy w ukryciu? Ważne spotkanie na temat strategii jezuitów „po cywilu”

Zakonnicy w ukryciu? Ważne spotkanie na temat strategii jezuitów „po cywilu”
youtube.com/Jesuits Global

Spotkania, rozmowa, wspólna modlitwa… - tak w dużym skrócie można opisać przebieg spotkania rozszerzonej Rady Towarzystwa Jezusowego w Rzymie. W oficjalnej relacji filmowej z tego ważnego wydarzenia coś jednak mocno zaskakuje. Otóż jedynym przedstawicielem jezuitów w stroju zakonnym jest… św. Ignacy Loyola.

 

W Rzymie trwa spotkanie rozszerzonej Rady Towarzystwa Jezusowego, którą zwołał generał zakonu, Arturo Sosa Abascal SJ. Celem spotkania jest rozeznanie preferencji apostolskich, czyli strategii zakonu na najbliższe lata.

 

Na kanale „Jesuits Global” w serwisie YouTube oraz na oficjalnych stronach zakonu opublikowano relację filmową ze spotkania. Uderza w niej to, że żaden z przedstawicieli jezuitów nie występuje tam w stroju zakonnym. Próżno tam szukać nawet koloratki. A przecież w materiale zdaje się chodziło m.in. o promocję zakonu i jego misji.

 

O ile można jeszcze jakoś, choć z trudem, zrozumieć, że podczas spotkań roboczych strój nieoficjalny, luźny jest dominującym, to dziwi to, dlaczego żaden z ojców nie założył „służbowego stroju” na Mszę świętą, czy nabożeństwo? Dlaczego żaden z jezuitów – prócz wspominanego już spiżowego świętego – nie pokazał się w materiale informacyjno-promocyjnym Towarzystwa w „pełnym rynsztunku”? Czy jest to wyznacznik tego jak działać chce zgromadzenie?

 

Jak niesie podanie, Ignacy Loyola przed wysłaniem na misje Franciszka Ksawerego miał do niego rzec „Ite inflammate omnia!” (podobno św. Ignacy często właśnie tak kończył swoje listy do współbraci) – „Idźcie i zapalajcie cały świat!”. Ale z pewnością świętemu nie chodziło o palenie się ze wstydu…

 

 

 

Źródło: sjcuria.global/en/

MA


DATA: 2019-01-11 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

na wypowiedź katolika zareagowałeś klasycznym "uderz w stół" ,i czytając Twoje posty sugeruje żebyś to Ty wystudził emocje
ponad 1 rok temu / ewa do [email protected]
 
D Katolik: Nie podszywaj się lewaku pod katolików, bo to od ciebie nienawiścią zalatuje twój komentarz. Gdy inni piszą w duchu braterskiego upomnienia, ty leżysz w błocie grzechu, boś pomylił służbę Bogu dla szatana.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
To jest wpływ rewolucji hipisowskiej, antykultorowego, marksistowskiego dążenia, którego symbolem jest Brudstock z 1969r. i wszystko, co się wiąże z rokendrolem. Mówi o tym nieraz, co prawda komentując ogólnie, niekoniecznie o przypadkach Ojców Jezuitów pan Krzysztof Karoń. Módlmy się Bracia, módlmy się wiele.
ponad 1 rok temu / Jerozolima wyzolona.
 
Smacznego obiadu- czy dzisiaj głownym przesłaniem Chrystusa byłby portal nt gotowania?...a w te idee stara się wpasować "nowoczesny" Kościół
ponad 1 rok temu / fajny kościół
 
Dlatego przestań nienawidzić i wróć by być blisko Boga.
ponad 1 rok temu / do Katolik
 
Do Toni. Dla duchownego nie ma "wewnętrznych spotkań"! A ewangelizować mają nie tylko świat zewnętrzny, ale i siebie nawzajem! Proszę zobaczyć naszych misjonarzy i misjonarki (karmelitów,franciszkanki etc.) w najcięższych afrykańskich warunkach! Tam gdzie majtki i koszula wydają się być nadmiarem - oni pracują i ewangelizują zawsze w habitach! Franciszkanów w Peru zamordowano też w habitach! Ludzie w świecie chcą od duchownych wyraźnego znaku - kiedyś ksiądz przebywający z wszelkiej okazji w Rzymie musiał tam chodzić w minimum koloratce! Dziś pewnie takim mundurem będzie sweter!
ponad 1 rok temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.