DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Zakończyły się wspólne manewry wojsk rosyjskich i białoruskich „Zapad 2017”

Zakończyły się wspólne manewry wojsk rosyjskich i białoruskich „Zapad 2017”
Fot. Reuters/Forum
#SZPITAL    #WOJSKO    #ARMIA    #POLIGON    #ĆWICZENIA    #OSTRZAŁ    #RAKIETA    #ŁUKASZENKA    #HELIKOPTER    #DZIENNIKARZE    #ZAPAD 2017    #POCISK    #OBSERWATORZY

Nikomu nie zagrażaliśmy i nie zagrażamy, chcemy bezpieczeństwa dla Białorusi – tak podsumował zakończone w środę wspólne ćwiczenia dwóch armii Alaksandr Łukaszenka. Prezydent był świadkiem finiszu manewrów „Zapad 2017” na poligonie w okolicach Borysowa.

 

Wbrew niektórym zapowiedziom, w ostatnim dniu ćwiczeń nie pojawili się najwyżsi dostojnicy rosyjscy – prezydent Władimir Putin ani minister obrony Siergiej Szojgu.


Współpraca wojskowa Białorusi i Rosji nie jest skierowana przeciwko innym państwom; służy wyłącznie obronie interesów państwowych – zapewniał białoruski przywódca.


Na poligonie pod Borysowem odbywał się w środę spektakularny finisz kilkudniowych manewrów, których rozmach wzbudził niepokój sąsiadów Rosji i Białorusi, a także pozostałych państw wchodzących w skład paktu NATO. Nie zabrakło pośród nich głosów, że na Białorusi może pozostać znaczna część wojsk wysłanych tam przez Kreml. – Chętnie skomentuję to za tydzień, kiedy nie będzie tu już żadnych rosyjskich oddziałów. Ciekawe, co wtedy będą mówić – skomentował takie obawy Łukaszenka. Według zapewnień sztabów obu armii, wszystkie oddziały do końca miesiąca mają powrócić do swoich macierzystych jednostek.


– Nasze plany wojskowe i tak przewidują, że w sytuacji zagrożenia pojawią się tutaj rosyjskie wojska. I jeśli będzie trzeba, ściągniemy je błyskawicznie. Napadać na nikogo nie zamierzamy, ale jeśli nam, jak to mówią po rosyjsku, „dadzą po mordzie”, to odpowiemy – w swoim stylu podsumował Łukaszenka.


Manewry „Zapad 2017” trwały w dniach 14-20 września, przy czym ich „aktywną” część wojska obu stron rozpoczęły symbolicznie – 17 września. Na sześciu poligonach na Białorusi oraz trzech w Rosji brało w nich udział oficjalnie 12,7 tysiąca żołnierzy i 700 jednostek sprzętu.


Przedstawiciele NATO nie dali wiary tym szacunkom. Według ich danych, w rzeczywistości na polach ćwiczeń pojawiło się nawet ponad 100 tysięcy mundurowych.


Mińsk zaprosił w charakterze obserwatorów przedstawicieli Ukrainy, Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji i Norwegii, a także m.in. NATO.

 


Źródło: wPolityce.pl

RoM
 

 

 


DATA: 2017-09-20 22:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i Lukaszenka zyje i jest na wolnosci? dzieki Bogu. Bo te bratnie wspolprace zwykle zle sie koncza ze wspolpracujacymi z Rosja...ciekawe, czy ruscy wroca do siebie-ja osobiscie watpie....
ponad 3 lata temu / !
 
Wszyscy Rosjanie wrócili do domu?
ponad 3 lata temu / aaa
 
Przedstawiciele NATO nie dawali wiary. No cóż, każdy sądzi po sobie.
ponad 3 lata temu / ot co
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.