DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Zakończyły się 13 konsultacje polsko-niemieckie. Sankcje wobec Rosji zostaną utrzymane

Zakończyły się 13 konsultacje polsko-niemieckie. Sankcje wobec Rosji zostaną utrzymane
fot. FORUM
#RZĄD    #POLSKA    #ROSJA    #NIEMCY    #MERKEL    #UKRAINA    #KOPACZ    #KONSULTACJE

Po 13 polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych premier Ewa Kopacz powiedziała, że oba kraje są zgodne, że nie ma obecnie przesłanek, aby złagodzić sankcje wobec Rosji. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła, że nasze kraje chcą przyczynić się do stabilizacji Ukrainy. Po spotkaniu poinformowano opinię publiczną, że w połowie maja po raz pierwszy zostanie wysłany polsko-niemiecki konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Merkel zadeklarowała, że Niemcy chcą wzmocnić współpracę z Polską w różnych dziedzinach.

 

Rządy Polski i Niemiec rozmawiały o relacjach między naszymi krajami, a także o polityce energetyczno-klimatycznej i wschodniej. Poruszyły również kwestie bezpieczeństwa. Spotkanie miało miejsce w Warszawie. Przewodniczyły mu: premier Ewy Kopacz i kanclerz Angeli Merkel.

 

Po spotkaniu na konferencji prasowej Ewa Kopacz mówiła, że Polska "docenia zaangażowanie Niemiec, a także Francji, na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu za naszą wschodnią granicą". – Panuje między nami zgoda co do oceny sytuacji i głównych założeń polityki wobec Ukrainy i Rosji. Uważamy, że nie ma obecnie przesłanek do tego, by złagodzić sankcje wobec Rosji – zaznaczyła i dodała, że Ukraina musi być krajem, który będzie traktowany w sposób szczególny i wsparcie, które uzyskuje będzie intensyfikowane w następnych miesiącach.

 

Podobne zdanie wyraziła kanclerz Merkel. – Chcemy przyczynić się do tego, żeby Ukraina mogła się tak rozwijać, żeby ludzie zyskali dobrobyt i żeby umożliwić stabilizację na Ukrainie – zadeklarowała. Merkel zapowiedziała, że w lipcu zostanie podjęta decyzja, czy sankcje w stosunku do Rosji zostaną przedłużone.

 

W rozmowie z dziennikarzami premier Kopacz przyznała, że w relacjach polsko-niemieckich nie brakuje spraw trudnych. Jej zdaniem, w większości przypadków udaje się osiągnąć kompromis. – Jesteśmy sąsiadami, ale przede wszystkim partnerami, których łączy poczucie odpowiedzialności za przyszłość Unii Europejskiej i bezpieczeństwo naszego regionu – zaznaczyła Kopacz.

 

W czasie spotkania poruszono także temat pomocy dla uchodźców z obszaru Morza Śródziemnego. Na koniec poinformowano, że kolejne polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe będą się odbywać co rok.

 

Źródło: TVN24.pl

pam


DATA: 2015-04-28 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

P. kanclerz przywiozła wytyczne i rozkazy na kolejne 12 m-cy.
ponad 5 lat temu / John Galt
 
Dziecinada , a nie polityka.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Ciekawe czy Kopacz wiedziala w ktorej sali jest Andzelika;] A tak na serio. Pewnie scisle instrukcje dotyczace zapotzebowania w Niemczech taniej sily roboczej i kierunku rozpierdzielania Polskiej gospodarki na lata 2015 2020 hehe ;]
ponad 5 lat temu / asdas
 
Konsultacje? Ha!
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.