DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Zakończyło się głosowanie w Gdańsku. Nieoficjalnie wygrała Dulkiewicz, komitet Brauna alarmuje

Zakończyło się głosowanie w Gdańsku. Nieoficjalnie wygrała Dulkiewicz, komitet Brauna alarmuje
Fot. Pixabay

Dopiero w poniedziałek poznać mamy wyniki wyborów prezydenckich w Gdańsku. Głosowanie zakończyło się w niedzielę o godzinie 21:00. Według sondażu przeprowadzonego przez lokalny portal, już w pierwszej turze zwycięstwo zapewnić miała sobie Aleksandra Dulkiewicz, niedawno jeszcze zastępca Pawła Adamowicza, a ostatnio komisarz sprawujący władzę w mieście po śmierci wieloletniego prezydenta. Komitet Grzegorza Brauna alarmuje o nieprawidłowościach.

 

W  wyścigu o prezydencki fotel startowali: Grzegorz Braun – reżyser-dokumentalista, publicysta i lider ruchu społecznego „Pobudka, Aleksandra Dulkiewicz – prawnik i dotychczasowy zastępca Pawła Adamowicza w gdańskim ratuszu oraz Marek Skiba – przedsiębiorca budowlany, działacz społeczny, zaangażowany w rodzicielskie stowarzyszenie „Odpowiedzialny Gdańsk”.

 

Chociaż nie prowadzono wyborczych sondaży na reprezentatywnej grupie wyborców, to jednak już w niedzielę, krótko po zamknięciu lokali wyborczych, portal Trójmiasto.pl podał wyniki ankiety przeprowadzonej na próbie blisko 1 100 osób. Dobór pięciu komisji w dzielnicy Morena, gdzie wypytywano głosujących o preferencje, miał zostać dokonany pod kątem zgodności wyników, które tam padły w przeszłych wyborach, w porównaniu z rezultatami w całym mieście.

 

Według wspomnianego portalu, aż 84 procent gdańszczan głosować miało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 procent na Grzegorza Brauna, zaś 4 proc. na Marka Skibę.

Kilkanaście minut przed godziną 22:00 otrzymaliśmy z komitetu wyborczego Grzegorza Brauna komunikat o nieprawidłowościach, do których miało dojść w licznych punktach wyborczych.

 

Podajemy treść oświadczenia:

 

Dnia 03.03.2019 podczas wyborów przedterminowych na prezydenta miasta Gdańska dopuszczono się szeregu uchybień, nieprawidłowości i wykroczeń przeciwko obowiązującemu prawu.

Zgłoszone nieprawidłowości sięgają 30% komisji, do których Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna delegował swoich mężów zaufania (co stanowi około 50% wszystkich komisji obwodowych).

Miały miejsce uchybienia podlegające pod art. 270 $1 kodeksu karnego. Nagminnie był też łamany kodeks wyborczy. Przede wszystkim poza lokal wyborczy wynoszone były pieczęci komisji oraz karty do głosowania co pozwala na manipulacje przy wynikach wyborów.


 

Źródło: trójmiasto.pl, onet.pl, rmf24.pl, Biuro Prasowe KWW Grzegorza Brauna

RoM

 

 

 


DATA: 2019-03-04 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, jak jej "Wielkiego Szefa" pogrzebali w Katedrze to Ta to co najmniej "Dziewica Orleańska", gdzie tam Panu Braunowi do niej.
11 miesięcy temu / agricola
 
@Antymodernista oczywiście znam historię, pisząc Warszawiacy miałem na myśli współczesnych mieszkańców, nie chciałem tu uchybić starym Warszawiakom, którzy się wstydzą za takie wybory. Co do Powstańców to zasługują na ogromny szacunek, ale nie tylko, w dobie polityki pod znakiem .+, sądzę, że władze stolicy powinny już dawno uchwalić specjalny dodatek powstańczy 500?, lub nawet 1000+.
11 miesięcy temu / Michu.
 
Michu: pisze Pan, ze Warszawiacy przynoszą wstyd swoim niezłomnym przodkom. Otóż, Panie Michu, mieszkańcy Warszawy nie są Warszawiakami. Warszawiacy zostali wymordowani lub wypędzeni. Proszę douczyć się, jak wyglądała Warszawa po wojnie i kto ja potem zasiedlał. Warszawiaków z dziada pradziada zostało naprawdę bardzo, bardzo niewielu. Iluż z nas, dzieci Powstańców, jest rozproszonych po świecie. Zapewniam, ze my, Warszawiacy, ci prawdziwi, nie głosowaliśmy na T. A kto głosował? To ci zamieszkujący w tym Świętym dla nas Mieście-cmentarzu prawdziwych Polaków. Oni nie kochają tego Miasta, ich krew nie płynęła tymi ulicami... Ta wojna nie chce się skończyć. Polaków jest coraz mniej. To te 12%...
11 miesięcy temu / Antymodernista
 
Te "wybory" są jednym wielkim przekrętem i nie mają nic wspólnego z demokracją. Można wysłuchać konferencji prasowej Braun-Skalik z wczorajszego wieczora.
11 miesięcy temu / sami
 
Nieprawidłowości przy wyborach będą, dopóki nie zmieni się ordynacji wyborczej. Jak wybory punkty głosowania można oddać w ręce tych, którzy kandydują w wyborach ? Nawet jeśli w przybliżeniu wynik odpowiada głosowaniu, to mieszkańcy Gdańska nie wystawili o sobie dobrej opinii dla obserwatorów z zewnątrz. Czyżby w głosowaniu brali przemożny udział tylko zwolennicy "układu gdańskiego" ? Przecież pani Dulkiewicz toć to drugi Adamowicz. Czyżby kolebka Solidarności tak stoczyła się, że miastem rządzą - za przyzwoleniem wyborców - ludzie których miejsce jest gdzie indziej niźli we władzach municypalnych. Nie wiem czy przewidywany wynik pana Brauna 12 procent głosów ważnie oddanych jest tak dobrym wynikiem, gdy ani PIS ani Platforma Obywatelska nie wystawiły w wyborach swoich kandydatów. Realnie oceniając, gdyby tak było to można snadnie sądzić, że wynik pana Brauna byłby całkowicie inny sądzę, że dużo niższy niźli te 12 procent przewidywanych .
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Jakaś urzędniczka wygrywa ze znanym w całej Polsce politykiem i reżyserem w stosunki 84:12 i to ma być świetny prognostyk? Doprawdy, gdybym był wrogiem Polski, też bym tak pisał. Idźcie dalej tą drogą, czyli od porażki do porażki.
11 miesięcy temu / @ Spostrzegawcz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.