DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Zakończono śledztwo w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego. Czy wyjaśniono wszystkie okoliczności?

Zakończono śledztwo w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego. Czy wyjaśniono wszystkie okoliczności?
Ś. P. Rafał Wójcikowski. fot.Adam Chelstowski/FORUM

Oficjalnie 1 marca roku 2018 Prokuratura Okręgowa w Łodzi zamknęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego. Sprawa wciąż jednak budzi silne emocje.

 

Jak informuje tygodnik „Wprost”, w sprawie śmierci posła z klubu Kukiz’15 przesłuchano jednego z najbogatszych Polaków, zaś prokuratura nie jest w stanie wykluczyć udziału osób trzecich w spowodowaniu wypadków. Zdaniem red. Marcina Dobskiego ustalenia prokuratury nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania, między innymi o to, dlaczego poseł stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w barierki na drodze S8.

 

Duże wątpliwości budzi również odnalezienie akumulatora z samochodu posła 20 metrów od pojazdu, mimo iż maska pozostała zamknięta. Niektórzy świadkowie mówili ponadto, że Wójcikowski po zdarzeniu drogowym… wyszedł z auta, po czym powrócił do pojazdu.

 

Kilka miesięcy po wypadku znalazł się świadek twierdzący, że mijał samochód posła i zauważył włączone światła awaryjne. Z kolei samochód, który uderzył w pojazd Wójcikowskiego miał nie być oświetlony.

 

Redaktor Dobski zauważa również ekspertyzę Instytutu Sehna w Krakowie. Wskazano w niej na brak dowodów osobowych relacjonujących ruch samochodu posła przed zderzeniem. Ma być to podstawa hipotezy o udziale osób trzecich w spowodowaniu wypadku.

 

W sprawie śledczy przesłuchać mieli również jednego z najbogatszych Polaków – osobę z listy 100. najzamożniejszych obywateli. Przedstawiciele tej osoby mieli grozić Wójcikowskiemu kilka lat przed wypadkiem. Dlatego też prokuratura zainteresowała się wątkiem. Ponadto w sprawie przesłuchano żonę posła, dwóch z pięciu asystentów oraz dwóch posłów Kikiz’15.

 

Prokuratura uznała jednak, że zebrany materiał nie jest wystarczający, dlatego też nie postawiono nikomu zarzutów w sprawie. Zgodnie z opinią śledczych samochód posła uderzył w barierę energochłonną z lewej strony i obrócił się o 90 stopni w prawo, zatrzymując się na prawym pasie prostopadle do kierunku jazdy innych samochodów. Jedno z aut ominęło pojazd Wójcikowskiego, zaś drugie nie zdołało tego zrobić i uderzyło w samochód posła Kukiz’15. Parlamentarzysta zginął mimo reanimacji w wyniku obrażeń charakterystycznych, zdaniem śledczych, dla wypadków komunikacyjnych. Ranne zostały cztery inne osoby.

 

Źródło: dorzeczy.pl / onet.pl / „Wprost”

MWł

 

 


DATA: 2018-03-12 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Emil M. - w takim razie poproszę o rzetelną listę tych ofiar. A masz pewność, że w tej sprawie brały udział osoby trzecie? Jeśli tak, to skąd? Mnie również zależy na rzetelnym wyjaśnieniu tej sprawy, bo miałem okazję poznać ś.p. p. Wójcikowskiego i był to, na ile mogę stwierdzić, przyzwoity człowiek. Niemniej od kilku lat grożono mu i co nagle się stało takiego, że służby zechciały go wyeliminować? Należy to ustalić, bo to jest podstawa. Jeśli Ty już teraz wiesz, jako zapewne laik podobny do mnie, że sprawa wyglądała inaczej, to raczej śmiem twierdzić, to komentarze Twojego typu są po to, by siać ferment. Ale dla pewnej formacji politycznej jest typowe zarzucanie tym, którzy myślą inaczej, bycie jakimś dezinformatorem czy innym agentem.
3 miesiące temu / Akwin
 
I po co to taktyczne pytanie? Wiadomo, że nie!
3 miesiące temu / agricola
 
Akwinie: są listy ofiar "seryjnego samobójcy" robione rzetelnie, są też pewnie inne, nierzetelne. Różne są cele. Np. sianie dezinformacji i zawątpienia. To samo dotyczy postów na forach i komentarzy... Np. takich jak Twój. Niby komentarz nt. śmierci p. posła, a jednak przekaz widzę taki: "e! to może być lipa, bo ja mam dowód, że coś innego, gdzieś indziej, to była lipa."
3 miesiące temu / Emil M.
 
Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć. Pamiętam sytuację, gdy w sieci pojawiła się lista osób, która zginęła w niby niewyjaśnionych okolicznościach po 10.04. Na owej liście był kapłan, który zginął w wypadku samochodowym i rzekomo było to bardzo dziwne. Prawda jednak w żaden sposób nie pokrywała się z podejrzeniami osób, które tę listę tworzyły - kapłan zginął, bo trener jednego z klubów MMA z Łodzi jadąc pod wpływem, bodajże po weselu, zwyczajnie spowodował wypadek, za co zresztą poszedł do więzienia. Może nie wszędzie należy doszukiwać się "drugiego dna".
3 miesiące temu / Akwin
 
Słuzby specjalne,wywiady,kontrwywiady,agencje,straże itp,itd-wszystkie po to by Polaków trzymac za "ryj"..taka republika Bananowa z oligarchami i motłochem
3 miesiące temu / widać i czuć
 
To jest niepojęte, że na miejscu wypadku jako pierwszy pojawił się jakiś podejrzany ubek. Poseł wielokrotnie publicznie mówił iż jest zastraszany. I NIC! Niedobrze się robi jak pomyślę, że lata 90-te nadal trwają. A bandyci których pamiętamy z polskich ulic i komedii (BMW serii 7 i czarne skóry) ludzie pyszni z sowiecką mentalnością, nadal mają się świetnie..
3 miesiące temu / maruda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.