DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Zakończenie śledztwa smoleńskiego bez wraku TU-154-M? Prokuratura: istnieje taka możliwość

Zakończenie śledztwa smoleńskiego bez wraku TU-154-M? Prokuratura: istnieje taka możliwość
fot. Komsomolskaya Pravda/Russian Look / FORUM

Śledztwo smoleńskie może się zakończyć bez sprowadzenia wraku prezydenckiego tupolewa. Prokurator Bogdan Święczkowski zastrzega, że wszystko zależy od tego jak zachowa się strona rosyjska.


- Prawna możliwość istnieje, pod warunkiem jednak, że polscy prokuratorzy na miejscu w Rosji, korzystając z oprzyrządowania międzynarodowego, będą mogli przeprowadzać wszelkie czynności procesowe, na przykład odtworzyć elementy poszycia silników, systemu sterującego – tłumaczył prokurator Bogdan Święczkowski.

 

Już 4 kwietnia Prokuratura Krajowa przejmie śledztwo od Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, jednak już w poniedziałek minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, powołał zespół prokuratorów do śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przewodniczy mu zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

 

Resort poinformował, że zespół będzie się składał z ośmiu prokuratorów. Kierownikiem zespołu został Marek Kuczyński, a jego zastępcą Krzysztof Schwartz, zaś członkami Bartosz Biernat (wszyscy trzej są prokuratorami Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu delegowanymi do Prokuratury Krajowej), Jerzy Gajewski (prokurator PR w Katowicach delegowany do PK), Robert Bednarczyk (prokurator PR w Lublinie delegowany do PK) i Tomasz Walczak (prokurator Prokuratury Okręgowej w Łodzi delegowany do PK).

 

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zgromadziła w prowadzonym śledztwie smoleńskim kilkadziesiąt tomów akt. Na pytanie, czy dokumenty te będą wykorzystywane przez nowo powołany zespół prokurator Święczkowski odpowiedział: „oczywiście, że całość tych materiałów musi zostać wykorzystana w postępowaniu przygotowawczym. Jednak które elementy dokładnie, zdecydują już prokuratorzy z zespołu. Nikt nie będzie wpływał na ich pracę”.

 

Do katastrofy polskiego samolotu Tu-154M doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Rosjanie do dziś nie wydali Polakom wraku maszyny i czarnych skrzynek.

 

Źródło: „Polskie Radio”

luk

 

 

 


DATA: 2016-03-24 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktoś uczciwy, kto nie ma niczego do ukrycia, nie zachowuje się tak jak strona rosyjska w tzw. śledztwie smoleńskim. Ukrywanie prawdy, mataczenie, granie na zwłokę służy ukryciu tego, co stało się tam naprawdę. To jest oczywiste. Ciekawe jest tylko, co będzie, gdy w wyniku śledztwa okaże się, że katastrofa nastąpiła w wyniku zamachu...? Oficjalne ogłoszenie takiego werdyktu wiąże się z konsekwencjami.
ponad 4 lata temu / wmo
 
Dajmy nowemu zespołowi czas na działanie, poprzednie śledztwo prowadzone było prowadzone żle, przypominam jak Kopacz gwaroantowała przekopanie całego terenu i nic z tego nie wyszło. Proces powinien być prowadzony prawidłowo z zachowaniem praw rodzin poszkodowanych wszystkich którzy zgineli, zyczę powodzenia nowej komisji. Poprzednia powinna być za zaniedbania w prowadeniu śledztwa postawiona w stan odpowiedzialności.
ponad 4 lata temu / Sylwester
 
Wraku nie dostaniemy dopuki Rosja nie upadnie. Niestety na razie ma sie b. dobrze! Poczekamy, zobaczymy! Jak na razie to wystarczajaco duzo wiemy, sam fakt, ze Rosja nie chce oddac mozliwie juz zniszczonego wraku, wystarczajaco duzo pokazuje! W 6 lat po katastrofie, trumnach z wymieszanymi zwlokami, z zakopanym terenem w 3 dzien po zamachu, trotylem z pasty do butow i swiecacymi sie do nowosci kawalkami wraku z szachownica oraz drobnymi szczatkami rozsianymi na blisko 3 km i teoria o pijanych pilotach i pancernych brzozach!
ponad 4 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Macierewicz! Co się stało, że zrobiłeś z twarzy ...?
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Co? Teraz juz nie potrzeba wraku?! Tak chrzania jak im wygodnie.
ponad 4 lata temu / JJB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.