DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Zakazuje się klękania w kościele. Ze względu na pandemię!

Zakazuje się klękania w kościele. Ze względu na pandemię!
Lukasz Dejnarowicz/ Forum

W katolickiej parafii pw. św. Judy Tadeusza na wyspie Guam doszło do kuriozalnej sytuacji. Wiernym nakazano przyjmowanie Komunii świętej wyłącznie do rąk oraz zakazano... przyjmowania w kościele pozycji klęczącej. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, klęczniki zostały wyłączone z użytku.

 

Parafia św. Judy Tadeusza opublikowała oficjalne wytyczne sanitarne. Jak możemy przeczytać, wierni zgromadzeni w kościele na liturgii Mszy świętej muszą zasłaniać nos i usta, przejść badania temperatury, odkazić dłonie i zająć w świątyni miejsce wskazane przez porządkowych. Nie mogą równocześnie korzystać z klęczników, tak w trakcie Mszy, jak i poza nią, np. w celu indywidualnej modlitwy.

 

Jak zauważa redakcja lifesitenews.com, w trakcie pandemii władze państwowe na całym świecie wprowadziły wiele ograniczeń dotyczących kultu i praktyk religijnych. „Jednak dla wiernych większy problem stanowią katoliccy przełożeni, którzy sami nakładają ograniczenia. W przypadku niektórych diecezji w Stanach Zjednoczonych, Francji, Malty, Singapuru, Anglii oraz Walii biskupi zakazali wiernym przyjmowania Komunii świętej na język”.

 

Guam zamieszkuje 165 768 osób, do 4 sierpnia odnotowano na wyspie 375 potwierdzonych przypadków infekcji COVID-19. Zmarło pięć osób. W wiosce Sinajana, w której znajduje się  parafia św Judy Tadeusza, mieszka 2,5 tysiąca osób.

 

Wyspa Guam została odkryta przez Ferdynanda Magellan, później hiszpańska flota wykorzystywała ją w celu odnowienia zapasów wody pitnej i żywności. Kolonizacja rozpoczęła się jednak dopiero w roku 1668. Ewangelizacją mieszkańców kierował jezuita, bł. o. Dydak Alojzy de San Vitores, który poniósł śmierć męczeńską razem z Piotre Calungsodem, misjonarzem i katechetą z Filipin. Wyspa przeszła pod władzę Stanów Zjednoczonych na mocy traktatów z roku 1898, kończących wojnę amerykańsko-hiszpańską.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-08-05 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lustrzane odbicie - wykluczone, zegarek jest na lewej ręce, na prawej nie byłoby widać główki do regulacji. Chyba że mamy już w sprzedaży zegarki dla niepraworęcznonormatywnych.
1 miesiąc temu / adamigo
 
To może być lustrzane odbicie.
1 miesiąc temu / DO anonim
 
dlaczego na zdjęciu ilustracyjnym przedstawiono kapłana, który udziela Komunii św. lewą ręką? ktoś powie, że "to szczegół!"; może tak, a może jednak nie... a : 1 czy w takim razie ma jakieś jakiekolwiek znaczenie symboliczność 'prawicy'? 2 czy to nie budzi pewnego liturgicznego zamieszania?
1 miesiąc temu / anonim
 
Jezus mówił do uzdrowionych-"twoja wiara cię uzdrowiła. Gdze wiara tych FARYZEUSZY którzy sprzeniewierzają się JEZUSOWI
1 miesiąc temu / Anna
 
@Pokręć: Proszę czytać ze zrozumieniem, a razie wątpliwości sięgnąć do oryginału.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Klikbajtowy tytuł... Nie zakazali klękania, tylko używania klęczników. Na podłodze nadal można klęknąć.
1 miesiąc temu / Pokręć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.