DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Zakazu handlu w niedziele trzeba zapisać teraz. Później będzie trudno zmienić ustawę

Zakazu handlu w niedziele trzeba zapisać teraz. Później będzie trudno zmienić ustawę
fot. pixabay.com

Poprawki obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zostały przekazane sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy. Najważniejszą z nich jest ta dotycząca liczby dni wolnych od handlu. Zakaz prowadzenia działalności handlowej nie będzie dotyczył każdej niedzieli, a jedynie drugiej i czwartej w ciągu miesiąca.

 

Poprawkę do obywatelskiego projektu przegłosowano na posiedzeniu sejmowej podkomisji ds. rynku pracy. Nie jest to zgodne z pierwotnymi założeniami obywatelskiej inicjatywy „Wolne niedziele”, gdyż te zakładały i proponowały zamykanie sklepów w niemal wszystkie niedziele w ciągu roku, z wyłączeniem tzw. „niedziel handlowych”, tzn. tych poprzedzających największe święta, tj. Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.

 

Projekt przewidujący co drugą wolną niedzielę zgłosił poseł Janusz Śniadek z Prawa i Sprawiedliwości, argumentując, iż jest to rozwiązanie kompromisowe, które w niedalekiej przyszłości może zostać rozszerzone. Odpowiadając na zarzuty Śniadek zarzekł, że jest zwolennikiem pełnego zakazu niedzielnego handlu, nie mniej uważa, iż należy wprowadzać go stopniowo.

 

Tłumaczenie posła nie uspokaja jednak członków inicjatywy „Wolne niedziele”, którzy proponują, aby wzbogacić projekt o nową poprawkę zakładającą, że już rok po wejściu ustawy w życie zakaz obejmowałby trzecią, a po dwóch latach wszystkie niedziele. – Później będzie bardzo trudno zmienić ustawę, natomiast tutaj mamy jasną deklarację stopniowego wprowadzenia ograniczeń – powiedział Tomasz Wójcik z komitetu inicjatywy ustawodawczej.

 

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapewnia, że przewidywane zmiany mają charakter społeczny, nie gospodarczy.

 

  

Źródło: naszdziennik.pl, polskieradio.pl
om

 

 


DATA: 2017-10-13 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cały PiS. Świętujmy co drugą niedzielę, brońmy życia co drugiego nie narodzonego dziecka.
8 miesięcy temu / hehehe
 
Jak pan poseł jest u stomatologa, to też wyrywa najpierw pół zęba, a później za jakiś czas drugą?
8 miesięcy temu / Sylwester
 
Pośle Śniadek napisane jest "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną > Pamiętaj abyś dzień święty święcił". Cudzym bogiem jest mamaona - szatan. Jako ustawodawca oddajesz jej cześć na równi z Bogiem w Trójcy Jedynym. Nie jesteś katolikiem. Opamiętaj się. Handel w niedzielę to nie jest praca konieczna.
8 miesięcy temu / katol-f
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.