DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Zakaz zadłużania państwa i cięcie wydatków. Kukiz’15 ma receptę na rosnący dług publiczny

Zakaz zadłużania państwa i cięcie wydatków. Kukiz’15 ma receptę na rosnący dług publiczny
fot.malloq / sxc.hu

Wielkość jawnego długu publicznego przekroczyła już bilion złotych. To kwota, którą będą spłacały kolejne pokolenia Polaków. Posłowie Kukiz’15 chcą zatrzymać ten proceder i proponują wprowadzenie konstytucyjnego zakazu zadłużania państwa oraz doradzają cięcie wydatków.

 

Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, w Polsce mamy poważny kryzys ze względu na wzrost zadłużenia naszego kraju. To przekroczyło już bilion złotych. Za tę kwotę można np. zbudować w Polsce 25 tysięcy kilometrów autostrad, wypłacać świadczenie „500 plus” przez 45 lat, albo na 9 lat zrezygnować całkowicie z pobierania podatków PIT i podatków CIT!

 

Prawo i Sprawiedliwość robi dokładnie to, co wszystkie poprzednie ekipy, czyli nie wiadomo jakim prawem zadłuża pokolenie naszych dzieci, naszych wnuków. Zadłuża w tempie zastraszającym. Przypominam, że ten budżet, który PiS chce uchwalić na 2017 rok, przewiduje 60 mld złotych deficytu, najwyższego w historii III RP – powiedział Tyszka.

 

Aktualnie zadłużenie - w przeliczeniu na jednego mieszkańca - wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Wartość długu publicznego do PKB wynosi prawie 54 proc.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2017-01-11 13:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mucha86,dla mnie partia to nie tylko Kaczynski ale tysiace Polakow chcacych realizowac jej program. Problemem jest powierzenie kreacji pieniadza ex nihilo bankom. Panstwa pozbywajac sie tego prawa utracily niezaleznosc.Kilku prezydentow amerykanskich probowalo przejac kontrole pieniadza i zaplacili za to zyciem.Zrobienie czegos takiego dzisiaj jest o wiele trudniejsze i dlatego pomysl Pani Litwin wydaje mi sie doskonaly.
ponad 1 rok temu / Mafra
 
Niestety jedna opinia nie ukazała się (pojawiła się informacja o błędzie) a nie była przeze mnie zapisana.Może przy następnej okazji.
ponad 1 rok temu / marju73
 
Jak pisałem wcześniej polecam książkę Song Hongbinga "Wojna o pieniądz" jak r?wnież książkę Henryka Pająka "Bestie końca czasu". Pisanie jednej myśli w kilku postach przeze mnie zupełnie nie zamierzone.
ponad 1 rok temu / marju73
 
cd. żadnego wolnego rynku nie wprowadzi.Naiwnością jest myślenie że kontrola pieniądza jest mało istotna.Jak pisałem????
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
@marju73: Ależ nie trzeba żadnej kontroli narodowi przywracać - żyjemy w świecie wolnorynkowej gospodarki tu i ówdzie bardziej lub mniej regulowanej w tym czy innym państwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Polska miała nieskrępowaną wolną gospodarkę zintegrowaną ze światowym systemem kapitalistycznym, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę polską i przedsiębiorców, a polscy biznesmeni będą mogli podbijać światowe rynki. Ale żeby do tego doszło, najpierw musimy uwolnić Polskę z socjalistycznego balastu.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
@Mafra nie odziedziczyło tylko jest jego współtwórcą. partia kaczyńskiego jest okrągłostołowa, a jego brat był w magdalence. pis jest bardzo ważną częścią istniejącego systemu.
ponad 1 rok temu / mucha86
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.