DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Zakaz wjazdu do UE nie stanowi przeszkody! Kozłowska w Niemczech mówiła o Polsce

Zakaz wjazdu do UE nie stanowi przeszkody! Kozłowska w Niemczech mówiła o Polsce
Ludmiła Kozłowska. FOT.24 GODZINY online pl/YouTube

Prezes Fundacji Otwarty Dialog, Ukrainka Ludmiła Kozłowska, została wydalona z terytorium Unii Europejskiej na podstawie decyzji polskiej ABW. Mimo tego przedostała się na teren państwa członkowskiego. Wszystko za sprawą decyzji władz Niemiec. Przyznały one aktywistce krótkotrwałą wizę, a jako powód wydania dokumentu podano „interes narodowy Niemiec”. W czwartek Kozłowska wystąpiła w Bundestagu i krytykowała rzekome łamanie praworządności w Polsce.

 

Powodem wydalenia Kozłowskiej z UE była negatywna opinia ABW dotycząca „poważnych wątpliwości” w finansowaniu Fundacji Otwarty Dialog. Jednak – jak poinformował Onet – prezes instytucji oskarżanej o związki z George'em Sorosem od 11 września przebywa w Niemczech.

 

Ludmiła Kozłowska została zaproszona do RFN przez niemieckich parlamentarzystów. Chcieli oni wysłuchać jej opinii na temat rzekomego łamania praworządności w Polsce i na Węgrzech. W taki nietypowy sposób Berlin „odwdzięcza się” Warszawie za otwarcie Trójmorza na Niemców.

 

W czwartek rano Kozłowska wystąpiła w Bundestagu. „Jak można było się spodziewać, Polska była tam wyłącznie napiętnowana” – informuje wPolityce.pl. Uczestnicy spotkania mieli straszyć upadkiem polskiej demokracji (czy mówimy o wizji okropnej czy pięknej – to kwestia dyskusyjna).

 

Dziękuję za waszą pomoc. To nie tylko wsparcie dla mnie i mojego męża, ale też dla wszystkich, którzy walczą o wolność w Polsce – powiedziała w niemieckim parlamencie próbująca wpływać na polską politykę ukraińska aktywistka. Użalała się przy tym na powielane w mediach doniesienia o próbach wywołania w Polsce majdanu przez duet Kramek-Kozłowska. Określiła je jako „oskarżenia”.

 

Wśród osób mających utrudniać działalność Fundacji Otwarty Dialog wymieniła byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego oraz ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. W wypowiedzi nie zabrakło również emocjonalnego tonu. – Nie wiem jaka będzie moja przyszłość. Tym bardziej dziękuję za szansę, jaką otrzymałam – stwierdziła histerycznie (jak opisuje wPolityce) Kozłowska.

 

Źródło: onet.pl / rp.pl / wPolityce.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-09-13 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To zwykła agentka.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Każdy wróg Polski jest popierany przez Niemcy... Nowa doktryna?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Zablokować Niemcom trójmorze
ponad 1 rok temu / XYZ
 
Jaki ta baba ma problem? Ona nie jest obywatelem Polski ona ma papiery Ukraińskie i Rosyjskie. Tam nie ma żadnych problemów? W Polsce namawiała z mężem do obalania rządu. Za to powinna zostać aresztowana i razem z mężem osadzona w więzieniu. Po odsiedzeniu wyroku deportowana na Ukrainę lub do Rosji z zakazem dożywotnim wjazdu do Polski pod karą więzienia. Wszystko w temacie, więc niech się cieszy, że nie siedzi!
ponad 1 rok temu / Adam
 
dla mnie byłby to argument pokazujący za kogo jesteśmy uznawani w UE. i co w ogóle w niej możemy. Nic. Więc po co ona nam? dla pieniędzy? wykradają nasze skarby narodowe. WSTYD PIS.
ponad 1 rok temu / Zainteresowany
 
Czyli "interes narodowy Niemiec" nie jest zbieżny z interesem narodowym Polski - powinniśmy zawsze o tym pamiętać
ponad 1 rok temu / anonimowy_galeon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.