DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Zakaz noszenia krzyży przez pracowników publicznych w kanadyjskim Quebecu?

Zakaz noszenia krzyży przez pracowników publicznych w kanadyjskim Quebecu?
Premier kanadyjskiej prowincji Quebec, Pauline Marois fot. CHRISTINNE MUSCHI/REUTERS /FORUM

W kanadyjskim Quebecu noszenie symboli religijnych przez pracowników publicznych w ich miejscach pracy może zostać wkrótce zakazane. Takiego rozwiązania broni Partia Quebecu. Noszenia krucyfiksów, turbanów, kip czy hidżabów ma na jesieni zakazać „Deklaracja Wartości Quebecu”.

 

- Tym, co dzieli mieszkańcow Quebecu nie jest różnorodność, lecz brak stałych zasad - powiedziała premier kanadyjskiej prowinicji Quebec, Pauline Marois do członków młodzieżówki Partii Quebecu. – Musimy uznać świeckość za wartość Quebecu. Mentalność mieszkańców ewoluowała przez ostatnie półwiecze, stając się bardziej świecka. Instytucje publiczne i tak nie mają już charakteru wyznaniowego – dodała.

 

Zdecydowana większość mieszkańców Quebecu to nominalni katolicy. Jednak w wyniku „Cichej rewolucji” lat 60-tych XX wieku, „świeckie wartości” zaczęły dominować nad chrześcijańskimi. Spadać zaczęła też liczba narodzin i miejsce Kanadyjczyków zajęli imigranci. W celu zachowania jedności opartej na francuskiej kulturze wprowadzono tzw. prawa językowe, które nakazywały obowiązkowe kursy francuskiego w szkołach. Według Marois, mająca wejść w życie „Deklaracja Wartości Quebecu” ma ochronić jedność prowincji, na tej samej zasadzie co prawa językowe.

 

Jak utrzymują krytycy, „Deklaracja Wartości Quebecu” będzie raczej przejawem walki z religią, a zwłaszcza z katolicyzmem. Innymi przykładami takiej walki w ostatnich latach było zakazywanie katolickim szkołom nauczania chrześcijańskiej moralności i teologii. W zamian miały one uczyć studentów religioznawstwa według „świeckiego” i „neutralnego” programu zaaprobowanego przez rząd.

 

W ostatnich latach zakazano też duchownym różnych wyznań odwiedzania placówek ochrony zdrowia i praktyk religijnych na ich terenie. Przymusowa sekularyzacja nie ominęła także prywatnych obywateli, których niekiedy karano grzywną za urządzanie ceremonii religijnych w, specjalnie wynajętych do tego celu, publicznych budynkach.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-08-28 07:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kanada to piekny kraj ale i tu mamy jak w Polsce "POwalonych" politykow-wszelkiej masci lewakow,ktorzy ciagle bez naszej prosby,"umilaja" nam zywot!Prym w tym wiedzie oczywiscie Quebec.Pomimo ze ma najwieksza ilosc ludzi wierzacych to tamtejsza prowincyjna wladza jak zaraza ciagle "zatruwa" nam w miare panujacy spokoj.To albo chca sie odseparowac a to eutanazje nam narzucaja i inne lewackie "zbrodnie".Mam nadzieje ze im to nie przejdzie,bo byloby to niezgodne z Karta Praw i Swobod w Kanadzie.Juz tu niejedni lazili po sadach,aby zakazac Sikhom noszenia turbanow w policji czy wojsku.Tu idzie o kase dla "bezrobotnych" adwokatow,bo sprawa i tak skonczy sie w sadzie jak juz nie raz tu bywalo!
ponad 7 lat temu / M.M.Vancouver.
 
Oczywiście, im więcej zakazów i nakazów, tym więcej wolności. Oto lewacki przepis na raj na ziemi.
ponad 7 lat temu / Radix
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.