DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Zakaz aborcji eugenicznej zostanie poparty. Tak „sądzi” premier Beata Szydło

Zakaz aborcji eugenicznej zostanie poparty. Tak „sądzi” premier Beata Szydło
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza wprowadzająca zakaz mordowania dzieci nienarodzonych podejrzewanych o ułomności, prawdopodobnie zostanie przyjęta przez Sejm. - Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i projekt dotyczący zakazu aborcji eugenicznej zostanie poparty – zapowiedziała na antenie TV Trwam premier Beata Szydło.

 

Jak dodała, „państwo bez wiary, bez wartości jest nic nie warte”, ale też przyznała, że religia nie powinna zdominować funkcjonowania państwa. - Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że jestem osobą wierzącą, katoliczką. To bardzo pomaga mi w życiu i polityce. Cieszę się, że moi koledzy z klubu parlamentarnego PiS są osobami praktykującymi – mówiła.

 

Odnosząc się do inicjatywy #ZatrzymajAborcję premier wyznała, że cieszy się, że została ona podjęta. - Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i ten projekt zostanie poparty. To problem, który powinien być rozwiązany już dawno. Wiem, że sprawy światopoglądowe wywołują największe emocje. Trzeba mieć jednak odwagę, by dokonywać zmian – zaznaczyła premier.

 

Beata Szydło rozwiała też wątpliwości co do możliwości finansowania z publicznych środków programu in-vitro. Jak wyjaśniła, jeśli ktoś chce skorzystać z takiej metody, ma do tego prawo, ale „państwo nie będzie tego dofinansowywało”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 


DATA: 2017-12-06 21:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szydło poprze zakaz, Morawiecki wyliczy, co się opłaca bardziej a Duda powie, że podpisze po kilku drobnych poprawkach a następnie zawetuje.
8 miesięcy temu / Hmmm
 
boję się, że będzie tak jak w krążącym po interesie humorze: "panie prezesie, czy w PiS-ie dopuszczona jest wymiana poglądów (opinii)? tak, podam przykład: wczoraj przyszła do mnie pani premier ze swoim poglądem (swoją opinią), a wyszła z moim (moją)" - i to by było na tyle w tym temacie; dodam, że gdyby doszło do wymiany na stanowisku premiera (zwłaszcza tego ostatnio forsowanego), to będzie to początek końca tej śmiesznej formacji; i z dużym prawdopodobieństwem koniec Polski; ten pan nie nadaje się na żadne ważne stanowisko w Polsce; może w jakimś zagranicznym banku? ale nie jako urzędnik Polski;
8 miesięcy temu / JARO
 
To nie jest kwestia wiary i światopoglądu, pani premier, tylko wiedzy i moralności. Pani "sądzenie" zostało też słusznie wy-cudzosłowane, bo to bardziej niż pani, jest kwestia zdania pana Kaczyńskiego, który zdecydowanie pcha projekt obrony futrzaków a projekt obrony dzieciaków kazał odrzucić. Temat jest zresztą "pusty" - możemy sobie pogadać, bo 20-letnia ustawa została uprzedzająco skierowana przez PiS do zbadania przez TK, który rozpatrzy ją, zgodnie z kolejnością wpłynięcia, najwcześniej za 2 lata, a nie będziemy przecież zajmować się sprawą ustawy która jest "właśnie" badana...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
@ Dasza18 W kilku zdaniach. Podczas naturalnego zapłodnienia, najlepszy - najsilniejszy plemnik wygrywa wyścig z 300 milionami "kolegów" i wnika w komórkę jajową, zapładniając ją. (A i tak zdarzają się, choć rzadko przypadki deformacji, chorób, patologii.) W invitro laborant wyszukuje w nasieniu faceta żywych plemników (albo które choć trochę się ruszają) i wszczepia w komórkę jajową. I z takiego wybrakowanego nasienia co powstaje? W WIĘKSZOŚCI przypadków dzieci bez rąk, nóg, mózgu itp. itd. Czytałem, że ponad 90% aborcji eugenicznej to aborcje na dzieciach poczętych w invitro. A weź jeszcze pod uwagę, że aby doszło do jednej ciąży z invitro, ok. 6 zarodków jest zabijanych w azocie. Chcesz brać w tym udział? Bo ja nie. Poczytaj.
8 miesięcy temu / Aandrzej
 
Dasza18: lepsze to niż sponsorowanie wyborczej, tak jak za czasów twojej kochanej władzy.
8 miesięcy temu / King
 
No nie wiem czy będzie tak ,,różowo" jak się tego spodziewa Pani Premier, gdy jej już na urzędzie nie będzie, a premierem zostanie M. Morawiecki - liberał. Oj dziwna to taktyka, trąbić od miesiąca o zmianach w rządzie, a jeszcze dziwniejsza zamieniać B. Szydło na M. Morawieckiego. Jeśli tak się stanie, to będzie początek spadku poparcia dla rządu i PiS. Dlaczego? Bo ,,ludzka twarz" PiSu -i rządu zarazem - zniknie a pozostanie zimne, wyrachowane kalkulowanie, będą ustępstwa moralne i dogadywanie się z samym ,,diabłem" byleby kręcił się biznes i się opłacało.
8 miesięcy temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.