DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Zagrzeb za życiem! Kilkanaście tysięcy osób na marszu w obronie życia nienarodzonych

Zagrzeb za życiem! Kilkanaście tysięcy osób na marszu w obronie życia nienarodzonych
Fot. PCh24.pl

Co najmniej piętnaście tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia w Zagrzebiu. Uczestnicy manifestowali poparcie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wydarzenie zostało uświetnione występem jednej z gwiazd chorwackiej muzyki rockowej, Marko Perkovica „Thompsona”.

 

Marsz odbył się w centrum Zagrzebia. Punktualnie o godz. 11.00, tysiące uczestników ruszyło z hasłami wzywającymi do prawnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Uczestnicy manifestowali swoje poparcie dla każdego, nawet najmniejszego ludzkiego życia. Wśród maszerujących dominowała młodzież, ale w tłumie dostrzec można było także liczne osoby duchowne. Na marszu licznie stawiło się wiele rodzin z dziećmi.

 

„Nazywają nas nazistami, komunistami, faszystami a my chcemy po prostu bronić życia” – padło podczas jednego z przemówień. Organizatorzy szacują liczbę uczestników 15 a 20 tys. osób. „W Chorwacji jest coraz więcej osób domagających się ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci (…) nauka pokazuje nam bez wątpienia, że każde ludzkie życia zaczyna się od poczęcia do naturalnej śmierci. Embrion czy płód to tylko określenia na różne cykle ludzkiego życia. Ludzie po prostu chcą żyć w prawdzie, jeżeli wiedzą i czują, że to co widzą jest człowiekiem, to chcą bronić jego życia zawsze, kiedy jest zagrożone” – powiedziała Zelka Margic, koordynatorka tegorocznych Marszów dla Życia.

 

Marsz starała się nieskutecznie zakłócić niewielka feministyczna kontrmanifestacja, której liczebność nie przekraczała 15-20 osób. 

 

Oprócz Zagrzebia, podobne inicjatywy odbyły się także w Zadarze, Osijeku i Splicie. Na koniec głównego marszu w stolicy Chorwacji wystąpił znany w całym kraju muzyk Marko Perkovic „Thompson”.  W trakcie koncertu na scenę wniesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej. Podczas samego wydarzenia miało miejsce interesujące i rzadkie zjawisko pogodowe. Wokół słońca ukazała się tęcza będąca pełnym kręgiem.

 

 

Już wkrótce na portalu PCh24.pl będzie dostępna relacja wideo z wydarzenia.

 

PR 

 


DATA: 2019-05-26 18:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wokół słońca ukazała się tęcza będąca pełnym kręgiem. Co to oznaczało? Ktoś wie?
ponad 1 rok temu / GOŚĆ 31
 
Szacunek dla tych ludzi. Szacunek dla każdego kto broni życia, szczególnie tych najbardziej bezbronnych.
ponad 1 rok temu / Sławek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.