DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak dla mnie to Media ( TV, Radio i gazety ) powinny się wziąć za siebie lub powinno się wziąć za nich. To oni swoimi półprawdami, nakręcającymi tematami aby była oglądalność powodują różne nastroje w społeczeństwie.... To MEDIA powinny nie puszczać (upubliczniać) polityków u których zauważą zniewagę czy wulgaryzm..... To media decydują co będzie emitowane, czy wydrukowane. Przecież wszystko można opisać tak samo ale w innym tonie ale nie, bo przecież publika i oglądalność jest najważniejsza.... Im temat bardziej agresywny tym bardziej ciekawy i to media kreują to wszystko. Dlatego powinno się zabronić mediom pokazywanie polityków o nagannej postawie. Jak ich nie będą pokazywać, to na pewno zmienią fason, bo jak się o danym polityku nie pisze to tak jakby nie istniał i nikt na niego nie zagłosuje. My biedne szaraki wiemy tylko tyle co nam media pokazują i to one wszystko nakręcają, a cała prawda leży gdzieś obok. Więc trzeba głośno mówić - STOP NIENAWIŚCI W MEDIACH
6 miesięcy temu / Zenek
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do a mOże referendum; Gdyby nie ci upadli filozofowie nie byłoby tych następnych i innych zbrodniarzy. Ich "dzieła" nie są dla mnie dziełami, a jedynie buntem przeciw Jezusowi Chrystusowi. Tyle ile się o nich dowiedziałem w szkole, tyle mi wystarczy(a miałem świetnych nauczycieli, jak bł. o. Zbigniew Strzałkowski) i nie mam zamiaru zgłębiać pomysłów na śmierć wieczną Schopenhauera, Nietzschego, Freuda. Nie martw się o japońskiego admirała, bo JA MAM OTO takie zdanie. Ciekawe, że od razu ruszyło Cię do obrony ideowych producentów zbrodniczego systemu antychrysta. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / Yamamoto
 
Schetyna dziś w sejmie o śp.P.Adamowiczu: Był wielkim człowiekiem. Był bardzo odważny, nie bał się walki, ale chciał też budować. Życie poświęcił ukochanemu Gdańskowi. Był jednak za mały, aby Platforma wystawiła Go na prezydenta Gdańska w ostatnich wyborach samorządowych. Himalaje hipokryzji.
7 miesięcy temu / Maria
 
Było do przewidzenia , że lewactwo uderzy. Zginął człowiek z rąk bandyty. Każdy normalny potępi bandziora. Jednak nie oznacza to, żeby robić bohatera z p. Adamowicza, bo wiemy jakim był prezydentem. Lewactwo samo używa mowy nienawiści i oskarża wszystkich o nienawiść. Teraz krytyka lewactwa, gender, czy homo, chwalenie Polski, nie uleganie narracji Izraela jest mową nienawiści. Kiedy bezczelnie robi sie zPolakôw kłamiac współwinnych wojny to nie jest mowa nienawiści. Okładać Kościół można często dużym kijem, Polaków można , ale żarty z Owsiaka w plastusiach B. Pieli określił on sam...nazizmem. Sztuki plujące na Kościół są wystawiane w polskich teatrach,a choćby słowo krytyki LGBT jest mową nienawiści. Chore i trudne czasy. Wracając do prezydenta Adamowicza, bardzo mi przykro, że zginął jednak zabił go upośledzony kryminalista, więc nie był to mord polityczny tylko bandycki.
7 miesięcy temu / Michu.
 
każdy chce cos ugrać a prawda jest taka że prymityw szukał winnego swojego nieudanego życia ,nasłuchał się w wiezieniu i jakby więźniowie nie mieli czasu na gadki o polityce tylko odśnieżali drogi i kopali rowy melioracyjne to by się to nie stało
7 miesięcy temu / ewa
 
Czy Jezuita piszący,że Paweł był europeistą, ofiarą klimatu nienawiści? jak napisał na Twitterze mieszkający w Rzymie o. Dariusz Kowalczyk może zrozumieć ,dlaczego powstał film KLER?. Czy nie powinien już zdobyć się na odwagę i zdjąć sutanny? Z taką wiedzą nie obroni siebie, Ojczyzny, piękna religii katolickiej i in.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
@Yamamoto W których dziele Nietzsche lub Schopenhauer wspominają o wojnie klas lub o proletariacie, a zwłaszcza zabijaniu jego wrogów? Idę o zakład, że nie tylko nie czytałeś, ale nawet nie umiesz wymienić ani jednego tytułu ich dzieł.Cóż, po japońskim admirale nikt się tego nie spodziewa.
7 miesięcy temu / A m0że referendum...
 
SANTO SUBITO!!! Nie, no żartowałem. :))
7 miesięcy temu / nop
 
Jeżeli tak dużo mówi że w Polsce "coś jest nie tak", to może warto się zastanowić dlaczego. Modlitwy prawicy, marsze lewicy nie zmienią nic dopóki naród nie zrozumie że dla dobra Polski trzeba, iść na obustronne ustepstwa, zamiast niszczyć się wzajemnie, przy cichym aplauzie Niemiec i Rosji czekać na czwarty rozbiór.
7 miesięcy temu / Janek
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do wszystkich lewaków śledzących PCH24; I stało się, że po morderstwie jesteśmy, jako katolicy i narodowcy oskarżani o szerzeni mowy nienawiści, która spowodowała śmierć P. Adamowicza. Jeśli jesteście konsekwentni, to musicie porzucić swe korzenie ideowe, bo wasi założyciele, jak Engels, Marx, Schopenhauer, Nietzsche, Lenin i inni popierali i tłumaczyli tzw. mowę nienawiści, jako element w wojnie klas. Mało tego; popierali zabijanie wrogów proletariatu wszelkimi sposobami, mówiąc, że cel uświęca środki. Powiedzmy sobie szczerze, że, jako katolicy konserwatywni wcale was nie musimy zabijać, bo sami się pozabijacie wyznając idee sprzeczne z Prawem Bożym. Po pierwsze nie mamy broni, a do tego przestrzegamy V Przykazanie, a jedyna nasza walka,to modlitwa, przez was tak znienawidzonym, Różańcem o wasze nawrócenie. Widzę tu jednak, że mord na lewackim prezydencie wygląda na mord rytualny i staje się prowokacją do ataku na Polskę.
7 miesięcy temu / Yamamoto
 
Koronkowa robota z umiejętnie napuszczonym wariatem w roli głównej. Totalna opozycja ma wreszcie swojego wielkiego męczennika a ich mocodawcy kolejną okazję do plucia na dziką Polskę.
7 miesięcy temu / stasiu
 
Jedyna tragedia to jego rodziny ,bo Polska na tym nic nie stracila ,zydzi placza ,niemcy placza to potwierdza ze Polska nic nie stracila...porachunek gangsterow ,przygotowana ustawka.Swiec Panie nad jego dusza ,bo teraz ,ten co promowal zboczenie wie juz co jest OBRZYDLIWOSCIA W OCZACH BOGA...nawet pomodlilam sie za tego nieszczesnika ,bo kazdy z nas jest grzeszny ale kazdy jest zdrajca wlasnego kraju
7 miesięcy temu / Ela
 
Medialne preparacje sobie, a My sobie! - Jeżeli wreszcie w RP wszyscy zrozumieją, że Gdańsk od połowy lat 90-tych jest znowu wolnym miastem, bo wersalski bilet wygasł!!! - to pytam czyim administratorem był nasz męczennik? Kto nadał nawet tramwajom niemieckie patronaty?! Dzieło tego w czepku urodzonego światowca z gdańskimi akcentami dotrze do mas może za kolejne kilkanaście lat?!
7 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Zaraza komunizmu i lewactwa rozlewa się po świecie, ale nas nie zgniecie. Szybciej zgnieciemy się sami, co nie daj Boże... Te zacytowane wypowiedzi są żałosne.
7 miesięcy temu / DNA
 
Dziennikarstwo ? Prostytucja niejedno ma imię. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to jest prostytucja medialna.
7 miesięcy temu / !!!
 
Zmarły nie był związany z Platformą (ukradł jej prezydenturę), więc Platforma wylewa nad nim krokodyle łzy. Ba, teraz pewnie wygra przedstawiciel Platformy, a przy okazji poszkaluje się nieco PiS. To, że Niemcy stonowali wypowiedzi, jest bardzo wymowne. Wielu osobom zależy na ukazaniu zamachowca jako świra. Ale pomyślmy, co byłoby, gdyby zbrodni dopuścił się jakiś terrorysta z ISIS (np. we Francji duża szansa). Mało kto mówiłby o świrach. A tutaj - proszę - biały, więc na pewno nie terrorysta, a świr ziejący zasianą przez PiS nienawiścią. Nie kupuję tego. Nie pasuje mi tu finał WOŚP, Adamowicz, kontrkandydat z Platformy oraz pogaduszki przez mikrofon. Samodzielny Adamowicz i finał WOŚP to najlepszy możliwy cel na polityczną prowokację, czyż nie? Historia pokaże, na ile losem naszego kraju rządzi przypadek (Smoleńsk, Adamowicz), a na ile działania służb, o których nie śniło się nawet Macierewiczowi.
7 miesięcy temu / aaa
 
W piątek 30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci tych miast podpisali wspólną deklarację. Krakowa Jacek Majchrowski b SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin ale był nieobecny- Włodarze chcą, wbrew postawie rządu, sprowadzić nad Wisłę przybyszów z krajów islamskich.
7 miesięcy temu / OKO
 
Każdy powód jest dobry aby dokopać PL. Można na chwilę odetchnąć od własnych problemów. Można ukierunkować nienawiść i frustrację własnych społeczeństw na coś, co jest daleko, ale jednak blisko, we wspólnym, postępowym europejskim domu. Może gdy własne społeczeństwo będzie dyszeć chęcią zemsty na faszystowskich mordercach rodem z PL, łatwiej będzie wprowadzić pełną kontrolę przemieszczania się ludzi aby chronić tęczowy świat UE przed barbarzyńcami. Ludzie postępowej UE zjednoczą się w gniewie, daleko od swoich własnych rządów, dając im święty spokój. Ktoś ewidentnie szuka czegoś, czym można by rozhuśtać cały kontynent. I spokojnie zachipować jak stado baranów. Ciekawe, czy będziemy mieć powtórkę z bratniej pomocy zaniepokojonych krajów?
7 miesięcy temu / Pierre_
 
?The Washington Post? w nagłówku swej poniedziałkowej relacji z Polski podkreślił, że Paweł Adamowicz jest ?opłakiwany jako krytyk antysemityzmu?. To znaczy dla których fundacji czy Sorosa i in. pracował i z których brał srebrniki????????????????
7 miesięcy temu / Lolek
 
Dzieci, kobiety i starcy nie powinni, nie mogą cierpieć. Nie wolno nam do tego dopuścić. Jeśli na to zezwolimy, zdradzimy Chrystusa. "Cokolwiek uczyniliscie jednemu z tych Moich braci najmniejszych, Mniescie uczynili". Jak widać najbardziej na tej śmierci skorzysta Ronald Lauder i Światowy Kongres Żydów. Ktoś jeszcze ma wątpliwości po co dorabiają nam gębę antysemity i co zamierzają ? Milczenie o udziale żydostwa w rozpętaniu II WŚ i mordowaniu innych żydow jest błędem nie do wybaczenia. PiSowcom nie wolno wybaczyć ani 447JUST ani nowelizacji ustawy o IPN.
7 miesięcy temu / pik @Sec
 
" Paweł był europeistą, ofiarą klimatu nienawiści? ? napisał na Twitterze mieszkający w Rzymie jezuita, o. Dariusz Kowalczyk. ?Włoskie lewicowo-liberalne, a także ? niestety ? katolickie, media inspirowane zapewne przez swych przyjaciół z Polski, nie ustają w sugerowaniu przyczyn śmierci Pawła Adamowicza. Dziś podkreślają, że zamordowany prezydent Gdańska był otwarty na emigrantów? ? dodał ojciec Kowalczyk SJ." ZNOWU JEZUITA.
7 miesięcy temu / Rys
 
dla pocieszenia powiem, że Niemcy zachowali się OK - przynajmniej stacje radiowe jakie słuchałem w dniu śmierci PA. Wszystkie stacje podały, co napastnik wykrzykiwał na scenie i że to była osobista zemsta. Około godziny 19 w serwisach zaczęły pojawiać się informacje, o chorobie psychicznej mordercy.
7 miesięcy temu / Pejot
 
Przez podziały które zbudowaliśmy my sami ...to znaczy kto...? Chwalono nas kiedy robiono intratne interesy. Ilu Niemców, Francuzów wyjechało jak Polacy za chlebem? Jakim językiem mówił Pali-kot, mówi Niesiołowski, Pichowicz, Budka za nasze podatki? Kto mówił i moherowych beretach, kto mówił wybić kaczki, "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni", kto zasztyletował p.Rosiaka w biurze Europosła w Łodzi w 2010r., kto oblał farbą biuro poselskie p. Beaty Kempy? Kto mówił o TRAUMIE po katastrofie smoleńskiej zastępując tą nowomową smutek, rozpacz? Naprawę
7 miesięcy temu / Otwórz oczy
 
@Aha Proszę się nie martwić bo w krajach zachodnich podziały są 10 razy większe. W USA mało się nie przebijają, w Niemczech też, o Francji nie wspomnę. W Anglii w dzielnicach muzułmańskich panują imigranci i ich dzieci i też spokojnie nie jest. Polska obecnie jest oazą spokoju. Jedynie w duchu ludzie są niespokojni. Wystarczy iść za słowami Chrystusa. Nie przejmować się przyziemnymi sprawami.
7 miesięcy temu / Sec
 
Czy te ludzie są przychicznie chorzy!? Szatanskie kłamstwa!
7 miesięcy temu / Gosc
 
Ale czy to jest nieprawda? Tak mówią ludzie widzący to z zewnątrz, niezależnie od naszych sporów i specyfiki tutejszej sytuacji. To przykre jak bardzo jesteśmy podzieleni, że przelano bratnią krew. Stoimy pod ścianą przez podziały które zbudowaliśmy my sami. Oby ten ogromny wstrząs jakoś przebudził nasz naród - przetrwaliśmy zabory, hitleryzm, komunizm, a niedługo chyba pozabijamy się sami :(
7 miesięcy temu / Aha
 
A kto powiedział, że będzie łatwo. Czyz sługa nie na cierpieć jak jego Pan?
7 miesięcy temu / Sec
 
A ktoś tu miał wątpliwości,że będzie inaczej?Każda okazja jest dobra by Polsce dokopać i tyle.Nawet śmierć nie powstrzyma!
7 miesięcy temu / nie dziwne
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.