DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Zagraniczne media doceniają pomysł niedzieli wolnej od handlu

Zagraniczne media doceniają pomysł niedzieli wolnej od handlu
fot. pixabay.com

Brytyjski portal „Catholic Herald” docenił polski pomysł wprowadzenia niedzieli wolnej od handlu. „Pracownicy sklepów mają więcej czasu dla swoich rodzin” - piszą autorzy artykułu.

 

- Rodzina powinna być w niedzielę razem – brytyjscy dziennikarze cytują słowa 76-letniej Stanisławy Olszewskiej, która wyraziła swój entuzjazm wobec wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. – p. Stanisława jest jedną z wielu Polaków cieszących się, że powoli z przemęczonego i przepracowanego społeczeństwa, w końcu stają się bardziej tradycyjni – czytamy na łamach portalu.

 

Brytyjczycy przypominają, że zakaz handlu w niedzielę nie jest w Europie niczym nowym. Wartość spędzania wolnego czasu z rodziną doceniły już np. społeczeństwa Niemiec i Austrii. Autorzy artykułu wskazują, że Polacy nie mają problemu z przygotowaniem się na zamknięcie sklepów w niedziele.

 

- Nie jest to jakiś duży problem, aby zrobić zakupy wcześniej – mówi 26-letni Daniel Wycech.

 

Polacy są jednym z najbardziej przepracowanych narodów w Europie, a niedziela jest często jedyną okazją do spędzenia czasu z rodziną. Statystyczny Polak przepracował w 2016 r. 1928 godzin, co daje drugi najwyższy wynik w Unii Europejskiej – wskazują brytyjscy dziennikarze. Jednocześnie zaznaczają, że w niedzielę otwarte były stacje benzynowe, apteki, kafejki, stoiska z lodami oraz niektóre małe sklepy.  

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

  


DATA: 2018-03-13 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Pompeo - no i jeśli te wyliczenia są prawdziwe, to tylko potwierdza tezę, że nie ma korelacji między wolną niedzielą a chodzeniem do kościoła, co niektórzy sugerowali. Zwyczajnie katolik, który pracował w niedzielę, jeśli chciał, to znalazł czas na pójście do kościoła, bo to było dla niego istotne (mógł to zrobić przed pracą, po pracy czy nawet w sobotę wieczorem, co jest dopuszczalne przez Kościół w takich sytuacjach). @Michu - jeśli uważasz, że ten zakaz spowoduje znaczące zwiększenie frekwencji na Mszy, to się zwyczajnie mylisz. Natomiast po tyłku dostali ludzie, którzy pracują na 2 etatach po 300h w miesiącu i naprawdę nie mają czasu na zakupy w tygodniu. Przez to muszą pół dnia spędzać na poszukiwaniu czynnych sklepów i produktów, które są im potrzebne. Nie mówię tym samym, że jestem za handlem w niedzielę, ale sposób przeprowadzenia tej zmiany jest jak to w socjalizmie, od nie tej strony, co powinien.
3 miesiące temu / Akwin
 
Właśnie co to za rozrywka, niedzielne łażenie po sklepach. Dobrze, że się kończy z tą dziwną praktyką. Wolna niedziela, wierzący pójdą do Kościoła, obejrzą Anioł Pański z Watykanu, zamiast siedzieć w pracy. Niewierzący też mogą być zadowoleni. Pracownicy odpoczną, lub pójdą na spacer, to lepsze niż bieganie z koszykiem po sklepie, na to mamy aż 6 pozostałych dni.
3 miesiące temu / Michu.
 
Gazeta Wyborcza, TVN nie mogą tego przeżyć, że Polacy w niedzielę nie będą łazić po sklepach. Nawet obliczyli, że w wolną od handlu niedzielę frekwencja w kościołach tylko minimalnie wzrosła co było miodem na ich serca.
3 miesiące temu / Pompeo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.