DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Zagraniczne koncerny wycofują żywność z marketów w Atenach. Mogła zostać zatruta

Zagraniczne koncerny wycofują żywność z marketów w Atenach. Mogła zostać zatruta
fot. Vladimir Kirakosyan/commons/creative

Coca-Cola, Nestle, Unilever i wielkie greckie przedsiębiorstwo mleczarskie – Delta wycofują tuż przed Bożym Narodzeniem niektóre produkty z marketów. Anarchiści zamieścili na stronie internetowej informację, że produkty w głównych sieciach handlowych w Atenach zostały zatrute chlorem i kwasem solnym.

 

Władze w Atenach wydały ostrzeżenie przed zagrożeniem. „Zielona Nemezis” poinformowała na stronie internetowej, że skaziła wybrane produkty czterech dużych firm, ponieważ chce, by nie sprzedawały one swoich towarów w okresie świątecznym, przez dwa tygodnie. Skażeniu miały ulec sosy sałatkowe, ketchupy, przetwory mleczne i napoje.

 

Grecką policję zaalarmowały w poniedziałek zdjęcia i informacje zamieszczone na stronie internetowej, należącej do grupy skrajnych anarchistów. Napisali oni, że różne pokarmy konsumenckie zostały zanieczyszczone chlorem oraz kwasem solnym i ponownie umieszczone na półkach największych supermarketów w Atenach.

 

Władze uznały zagrożenie za „dość znaczne” i natychmiast przekazały sprawę do wydziału antyterrorystycznego. Zmobilizowano Agencję Kontroli Żywności. Anonimowi autorzy opisali dokładnie produkty, które są zanieczyszczone. Podkreślili, że ich głównym celem jest „sabotaż” konkretnych przedsiębiorstw. Po ostrzeżeniu policji firmy postanowiły zapobiegawczo wycofać część swoich produktów, takich jak Coca-Cola Light, Nestea Ice Tea, świeże mleko itp.

 

„To działanie ma wpływ na grecką firmę, która zatrudnia ponad 1200 pracowników, współpracuje z 1400 greckimi rolnikami od ponad 60 lat, a także aktywnie wspiera greckie rodziny, gospodarkę i region. Oprócz szkód, które wyrządzono rolnikom i setkom powiązanych podmiotów (sieci dystrybucji, handlu detalicznego i dostawców), ostatecznie uderzono w samo społeczeństwo greckie” – stwierdziła w swoim oświadczeniu firma Delta.

 

Podobną akcję „zieloni anarchiści” przeprowadzili w 2013 roku. Wówczas to szwajcarskiemu koncernowi Nestle zarzucono, że „jest odpowiedzialny za śmierć 1,5 mln dzieci rocznie w Trzecim Świecie z powodu manipulacji marketingowej”. Amerykański koncern Coca Cola oskarżono o czerpanie korzyści z przymusowej pracy chińskich więźniów. Dodano, że korporacja jest dwunastym największym trucicielem planety.


Źródło: euractiv.com., espres.co.uk

AS


DATA: 2016-12-22 07:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.