DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Zagrał w „Pasji” – nawrócił się i… wyrzucono go z filmowego światka

Zagrał w „Pasji” – nawrócił się i… wyrzucono go z filmowego światka
Pietro Sarubbi

Historia Pietro Sarubbiego, który zagrał Barabasza w „Pasji” Mela Gibsona, to opowieść o cenie, jaką musi zapłacić nawrócona osoba. „Gdy zacząłem mówić publicznie o swoim nawróceniu, zostałem wyrzucony ze świata filmu” – opowiada aktor miesięcznikowi „Fronda”.

 

Pietro Sarubbi jako aktor osiągnął wiele: miał rozgłos, oferty i pieniądze. W życiu osobistym czuł jednak pustkę, mimo że wydało mu się, iż na pozór ma wszystko – piękną partnerkę, dzieci i kochających go rodziców. W pewnym momencie zaczął więc nadużywać alkoholu.

 

Wiele w jego życiu odmieniła rola Barabasza w słynnym i poruszającym filmie „Pasja” Mela Gibsona. Gdy dowiedział się, że zagra epizod nie był zadowolony, ale obecność na planie bardzo go zmieniła. O tym, co dokładnie działo się podczas kręcenia „Pasji” nie może jednak opowiadać. „Nie mogę zdradzać szczegółów, gdyż prosił nas o to Mel. Ale mogę zaświadczyć, że widziałem najprawdziwsze cuda, sytuacje, których racjonalnie nie da się wytłumaczyć. Przez cały czas towarzyszył nam egzorcysta, codziennie uczestniczyliśmy w mszach świętych” – opowiada Sarubbi w rozmowie z pismem „Fronda. Miesięcznik Grzegorza Górnego”.

 

Sam Sarubbi po powrocie z planu filmowego, zdecydował całkowicie odmienić swoje życie. „Przede wszystkim zmieniło się moje życie wewnętrzne. Nawróciłem się. Wreszcie zdecydowałem się na ślub. Nie miałem pojęcia, że moja mama i żona modliły się w intencji moje nawrócenia. (…) Dziś jestem szczęśliwym ojcem pięciorga dzieci, mężem i synem” – mówi. Dodaje jednak, że nawrócenie wiele go kosztowało: „Zapłaciłem za to wysoką cenę – gdy zacząłem mówić publicznie o swoim nawróceniu, zostałem wyrzucony ze świata filmu, straciłem pewnie z 90 proc. znajomych”.

 

 

Źródło: „Fronda. Miesięcznik Grzegorza Górnego”

ged

 


DATA: 2015-04-06 17:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie byli przyjaciele,Przyjaciół dopiero będziesz miał.
ponad 5 lat temu / andrzej
 
Nie przejmuj się Pietro Sarubbie, że straciłeś 90 procent znajomych... to świadczy o tym, że to nie byli twoi znajomi a przypadkowe przybłędy... nie ma za kim płakać... tacy znajomi to nie znajomi....
ponad 5 lat temu / sawek
 
Lepiej być Świadkiem niż w światku...
ponad 5 lat temu / Sulima
 
Bogu chwała!
ponad 5 lat temu / Arcyksiążę Izydor
 
tak ma każdy, traci nawet 100 proc swoich znajomych i "przyjaciół".
ponad 5 lat temu / edek
 
A może to, że się nawrócił to dla pana Pietro Sarubbiego największa wygrana, bo wybrał być może własne zbawienie.Może teraz Pan Bóg otworzył następną furtkę dla niego do czegoś innego, może powinien szukać możliwości zagrania w wartościowych, katolickich produkacjach filmowych, albo sam spróbować nakręcić film własny dot. wiary, cudów nawróceń itp.. albo powinien jako doświadczony aktor spróbować zając się produkacją lub reżyserią przecież sam Mel Gibson też był bardziej znany jako aktor niż reżyser, w światowej kinomatografii potrzeba filmów religijnych, poruszających pewne wartości w świecie okrucieństwa i rozpusty myślę, że ludzie szukają dobrego kina z przekazem.
ponad 5 lat temu / kinoman
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.