DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Poza UE to raj prawicowy - milion aborcji rocznie w Rosji.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
@ Wredny Kto "obalił komunizm"? "Myśmy"? Wolne żarty.
5 miesięcy temu / Ryś
 
@krisbac "także z własnej woli": skąd to wiadomo?
5 miesięcy temu / Ryś
 
Regionalizm Śląska jest fasadą niemczenia Śląska ,Polska Zwiazku Radzieckiego niczym na Śląsku nie zastąpiła -to są kpiny lompy ,który musioł i z tym wszystkim pomykoł
5 miesięcy temu / adam
 
Od Sejmu Niemego w 1717 r. cały czas jesteśmy w niewoli- Rosja, Prusy, potem ZSRR, a teraz ZSRE. Nie byłoby tak naprawdę źle, gdybyśmy byli w takim stanie upokorzenia jako niewinne ofiary. Niestety my sami w tę niewolę się oddajemy poprzez naszą rozpustę, kunktatorstwo i oszukiwanie samych siebie, tak jak w zeszłym roku kiedy hucznie fetowaliśmy sto lat niepodległości, której tak naprawdę nie ma. Bo brutalna prawda jest taka, że jesteśmy częścią ogólnoświatowego masońskiego imperium, także z własnej woli. Matko Boża, proszę, wyrwij nas z czartowskiej nieprzyjaciół mocy.
5 miesięcy temu / krisbac
 
J.E. Jn.Zb.P mówi ,że polska jest nielegalna ,czy nie należałoby się trzymać tego co mówią Książęta
5 miesięcy temu / kazik
 
taka unia to nie unia to wyzysk biedniejszych przez bogate państwa i narzucanie im kagańca praktycznie w każdej dziedzinie.Dopłaty są dużo niższe niż dla bogatych państw,więc jaka to sprawiedliwość ?
5 miesięcy temu / wania
 
Spokojnie - obaliliśmy kołchoz radziecki - obalimy i niemiecki::::: Nie żebym miał w dowodzie prorok ale logika dziejowa jest taka, że UE przestanie istnieć najdalej za 20 lat! Pozdrawiam
5 miesięcy temu / Wredny
 
Tak jak napisał przedmówca.Gdyby nie słowa JPII prawdopodobnie referendum akcesyjne skończyłoby się porażką zwolenników wstąpienia do UE.
5 miesięcy temu / mf
 
Co tu jest niewiadome. Chyba ino to, że serwery były w Moskwie i podały wynik oczekiwany w Berlinie. Resztę załatwiły "biura manipulowania opinią publiczną" z meRdiami i postkomuniści, PO i PiS oraz "arbuzy" z "okrągłego stołu". Tak więc "wyskok przed szereg" Prezydenta dnia 3-05-2019. to tylko "wypadek przy pracy" karierowicza. Jak onegdaj zrobił podobnie zdRadek Sikorski, aktem "hołdu berlińskiego".
5 miesięcy temu / Onufry
 
Miejmy nadzieje! To nie jest koniec z nasza Ojczyzna. Wyjdziemy z tego blota. Nasza wiara, nasze tradycje beda zyly na wieki. Ludzie juz sie budza ze snu. Niedlugo bedzie nowa, piekna I wielka Polska.
5 miesięcy temu / czlowiek
 
Zawsze mnie zastanawiało, czy Jan Paweł II mówiąc "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" był świadom, że najlepszy okres polskiej potęgi i chwały to stulecie PRZED zawarciem Unii Lubelskiej. po niej już powoli, a od powstania Cmielnickiego i "potopu" coraz szybciej Rzeczpospolita staczała się.... O to chodziło?
5 miesięcy temu / stasiu
 
@Aha Zatem, dla 91% Polaków Polska nic nie znaczy. To znaczy, że nic nie znaczy nawet dla tych co bie wyjechali. Polska dla nich nic nie znaczy, to jakim cudem w tej Polsce żyją? ŻYJĄ W NICZEM ?
5 miesięcy temu / Ryś
 
"OD UNII LUBRLSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ", Rzym, 19 maja 2003 roku.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Aha-ruski propagandzista ,ktory zakłada ,że Polska musi być wasalem jak nie Moskwy to Brukseli
5 miesięcy temu / lex
 
Temu narodowi, dzięki głupocie Sanacji, okupanci obcięli głowę i odebrali Kresy. Nie ma polskich elit, są tylko nasi okupanci. Polskojęzycznym mentalnym niewolnikom wszystko jedno, byleby zapchać żołądek, mieć błyskotki i za ciężko nie pracować. Słuchając mniemanych autorytetow w radio dziwię się, skąd biorą się tacy ćwiercinteligenci, zaprzańcy i ignoranci, a co dopiero przysłowiowi Janusze, ci pewnie nie wiedzą, że ziemia jest okrągła. Mają swoje odziedziczone po przodkach - fornalach kompleksy i czują się na tyle gorsi, źe ?bycie w Unii? wydaje im się nobilitujące. Większość z nich nie dostała od Unii ani złotówki, ale powtarzają jak mantrę, że Unia daje dotacje. Razem z rodziną byliśmy przeciwko akcesji, przewidując, że więcej z tego będzie złego, niż dobrego i widzimy, źe mieliśmy rację, choć bez satysfakcji. Szkoda tej ziemskiej ojczyzny, za którą moi stryjowie, dziadowie i pradziadowie oddali życie, lecz jest jeszcze ojczyzna niebieska, do której racz nas przyją
5 miesięcy temu / Polka z Mazowsz
 
Polakom UE się zwyczajnie spodobała i chce w niej zostać??? Czy nie mieli wyjścia by wyjechać za praca i chlebem po wyprzedaży i likwidacji niemal większości wielkich przedsiębiorstw? Niemiec, Anglik, Francuz podróżuje po świecie i wraca do swojego zakładu, pracy w swojej ojczyźnie. Czy jest tyle w tych krajach polskich hipermarketów -ile obcych w Polsce- by inni pracowali na godne życie Polaków? Ilu Niemców, Francuzów, Austriaków pracuje w polskich restauracjach, sprząta, opiekuje się starymi Polakami i in. bo nie znaleźli pracy u siebie? Jestem Warszawiakiem czy warmińsko-mazurczykiem, dolnoślązakiem , podkarpatczykiem???????? art.82 Konstytucji RP.
5 miesięcy temu / Ha
 
Acha, czy naprawdę nie widzisz, że dla komunisty timmermansa, alkoholika junckera i całej reszty Polacy są gorsi, są ludzmi drugiej kategorii? Francuzi strzelają do klęczacych dzieci i tam jest demokracja, a nas idących w patriotycznej demonstracji nazywa się faszystami. Niemcom pozwala się na nostrim 2, a nam nie pozwala się przekopać 500 m mierzei. Przykładów są dziesiątki. Będziemy wasalami europy zachodniej. Czy naprawdę warto dla tych kilku euro? Ale widać "lepsze w niewoli przysmaki, niż na wolności kąsek byle jaki". Nie poznaję moich rodaków, biedny naród. Jeszcze będziecie śpiewać " Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".
5 miesięcy temu / długoPIS
 
91 % Polaków popiera UE i chce w niej zostać. Wolą pracować gdzie chcą, łatwiej wyjeżdżać do innych krajów i korzystać z programów wspólnotowych. Polakom UE się zwyczajnie spodobała - wielu z nas czuje się Europejczykami, a dla młodych nie ma już innego życia niż poza UE - to jedyne co pamiętają. Proszę nie siać ruskiej propagandy - tylko wrogom Polski zależy, by nasz kraj był słaby w sojuszach
5 miesięcy temu / Aha
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.