DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

ZaGENDERUJEMY was! Neutralne płciowo ikonki w nowej aktualizacji Apple

ZaGENDERUJEMY was! Neutralne płciowo ikonki w nowej aktualizacji Apple
Foto: Emojipedia

Najnowsza aktualizacja mobilnego systemu od giganta z Cupertino, iOS 13.2, oprócz obsługi słuchawek AirPods Pro, czy funkcji Deep Fusion wprowadza też 328 nowych emotek. Wśród nich znalazły się ikonki „genderowo neutralne”.

 

Jak twierdzą pomysłodawcy i twórcy nowych emotek mogą reprezentować kobietę, mężczyznę i wszystkie pozostałe kilkadziesiąt płci kulturowych bez ich jednoznacznej identyfikacji.

 

Widać to szczególnie przy okazji fryzury, która nie jest ani za długa, ani za krótka. Oprócz konkretnych zawodów piktogramy obejmują także postacie fantastyczne np. wróżki, wampiry, czy zombie.

 

Podobne emotki w maju 2019 roku wprowadziła w swoich systemach firma Google.

 

W najnowszej aktualizacji Apple dodało też ikony informujące o niepełnosprawności. Wśród nich są m.in. wizerunki osób na wózkach inwalidzkich, poruszających się o lasce czy używających aparatów słuchowych.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

TK


DATA: 2019-11-01 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Paulus, "Psychiatra pilnie potrzebny, a bardziej chyba egzorcysta." Zgoda lecz jednak powtórzę za moją ś.p.babcią bo to nic nowego: społeczeństwa dobrobytu tracą umiar w najbardziej podstawowych kwestiach, dlatego potrzebna jest wojna, która niestety obok morza cierpienia i ofiar, najskuteczniej wypala ludzką PRÓŻNOŚĆ ! Pomijając zachowania ekstremalne, u większości populacji: ludzi głodnych, bez dachu nad głową, ze strachem czy dożyją jutra itd, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przywoływane są podstawowe instynkty - również wynikające z tego kim się urodzili a nie z tego jak im się wydaje że kim są - bo za chwilę może ich nie być. Jednak problem w tym, że współczesna wojna może mieć wymiar ostatecznej klęski i samozagłady ludzkości, dlatego nikt nie bierze na poważnie że do wojny jeszcze kiedyś dojdzie. A kara Boska dla coraz większej liczby ludzi również nie ma realnego wymiaru.
8 miesięcy temu / chłopskifilozo
 
Psychiatra pilnie potrzebny, a bardziej chyba egzorcysta.
8 miesięcy temu / Paulus
 
Każdej z tych buziek bez zastanowienia mogę wskazać płeć: żeńską większość lub męską. Będą ci wywracacze naturalnego i Boskiego porządku mieli naturalny problem z przeforsowaniem swojej choroby na społeczeństwa. Tak jak mieli bolszewicy - bez terroru i mordowania milionów nie nada. A i to będzie na krótko.
8 miesięcy temu / czloax
 
Wcale nie są tak bardzo neutralne.Włosy mają!
8 miesięcy temu / śmiech
 
Większość z nich i tak wygląda jak chłopiec lub jak dziewczynka. Dzieło Boze jest trwałe, jakoś Apple nie potrafi go zniweczyc.
8 miesięcy temu / Me
 
Na Skype też juz bodaj kilka miesięcy temu wprowadzili "tęczowe" emotki. Żeby te korporacje były tak zgodne np. w walce z głodem..
8 miesięcy temu / ProBro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.