DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Zadzwoń do posła. Powstrzymaj zabijanie!

Zadzwoń do posła. Powstrzymaj zabijanie!
fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl

Już w środę w Sejmie odbędzie się głosowanie nad projektem ustawy zakazującej zabijania nienarodzonych ze względów eugenicznych. Życie dotkniętych chorobami genetycznymi nienarodzonych dzieci zależy od wyniku tego głosowania. Czy ta zabójcza przesłanka zostanie usunięta zależy głównie od głosów posłów Platformy Obywatelskiej. Fundacja Pro-prawo do życia organizuje akcję nacisku społecznego na posłów.

 

Fundacja Pro-prawo do życia proponuje, by zadzwonić lub napisać e-mail do posła PO ze swojego regionu i zapytać, jak zamierza głosować we środę. Wraz z pytaniem warto przypomnieć parlamentarzyście, że mordowanie nienarodzonych to nieludzkie barbarzyństwo.

 

W środę 10 października 2012 roku o godz. 10 fundacja organizuje pod Sejmem pikietę, by przypomnieć posłom, że człowiek sumienia ma obowiązek głosować za prawem do życia, również chorych dzieci.

 

Projekt Solidarnej Polski jest nowelizacją obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi o wykreślenie z art. 4a w punkcie pierwszym ustępu drugiego, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

Kluczowym dla dalszego procedowania projektu będzie zachowanie posłów PO, ale także PSL. W obu tych partiach nie będzie dyscypliny głosowania. Tym bardziej parlamentarzyści będą mogli, nie zważając na sugestie wpływowych przedstawicieli swoich klubów poselskich, okazać się ludźmi sumienia i zagłosować za życiem. Pomni słów jakie wypowiedział kilkanaście dni temu ks. kardynał Stanisław Dziwisz w Radziszowie - „Prawa do życia nie ustala się ilością głosów w parlamencie. Każdy uczciwy parlamentarzysta powinien głosować za życiem, kierując się imperatywem sumienia. Ta zasada jeszcze bardziej obowiązuje katolika. Żadna partia polityczna nie może łamać sumień swoich członków. W sprawach najważniejszych nie może być dyscypliny partyjnej!”.

 

Tu znajdziesz kontakt do posłów PO ze swojego województwa.Źródło:stopaborcji.pl
luk


DATA: 2012-10-09 19:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gotowe:)
ponad 7 lat temu / iza
 
Proszę o dołączenie do artykułu numerów telefornów do pozostałych posłów m.in. z SLD, PSL, Ruchu P i PIS. Tak na wszelki wypadek... Chętnie do tych ludzi podzwonię...
ponad 7 lat temu / Pozytyw
 
ja już wysłałam email do posłów z mojego regionu, razem 18 emaili
ponad 7 lat temu / gosia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.