DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Żądania LGBT spełnione cichaczem? Prezydent Białegostoku chce w szkołach zajęć z „równego traktowania”

Żądania LGBT spełnione cichaczem? Prezydent Białegostoku chce w szkołach zajęć z „równego traktowania”
Tadeusz Truskolaski. Platforma Obywatelska RP from Polska [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski planuje od września wprowadzić do białostockich szkół „zajęcia z zakresu równego traktowania”. Rodzice obawiają się, że pod tą nazwą może być ukryta indoktrynacja dzieci w duchu ideologii LGBT i gender. Wobec tego, za pośrednictwem radnych, pytują prezydenta kto i czego będzie na tych zajęciach „uczył”. Prezydent na razie tajemniczo milczy, a kierowane do niego pytania na temat zajęć z „równego traktowania” nazywa… „mową nienawiści”.

 

O prezydenckich planach wprowadzenia do białostockich szkół zajęć z zakresu „równego traktowania” mieszkańcy miasta dowiedzieli się za pośrednictwem mediów. Sprawa ta wyszła na jaw m.in. podczas niedawno przeprowadzonej konferencji prasowej zorganizowanej przez urząd miasta. Zasadniczym tematem konferencji było otwarcie w Białymstoku tzw. zielonego przystanku, czyli przystanku urozmaiconego roślinami i kwieciem. Jeden z dziennikarzy zadał jednak prezydentowi pytanie, którego Tadeusz Truskolaski – w takich „okolicznościach przyrody” – nie spodziewał się usłyszeć. Zapytano go bowiem, czy prawdą jest, że zamierza wprowadzić od września do białostockich szkół zajęcia z zakresu „równego traktowania”.

 

Prezydent przyznał, że rzeczywiście ma takie plany. Przypomniał też, że kilka tygodni temu zapowiedział wprowadzenie zajęć z równego traktowania. „W Białymstoku prowadzone są rozmowy ze stowarzyszeniami i fundacjami prowadzącymi działalność edukacyjną w zakresie równego traktowania. Dzięki temu będzie można je włączyć w działania miasta w przestrzeni publicznej, a także, od nowego roku, w szkołach” – napisano w komunikacie biura prasowego urzędu miasta.

 

Prezydent nie wspomniał ani słowem o tym, czego uczono by podczas tych specyficznych lekcji i kto miałby je prowadzić. Wyraził za to swoją dezaprobatę dla „straszenia” ludzi przez niektórych dziennikarzy i radnych tymi tajemniczymi zajęciami. – Jest to jątrzenie, nieuprawnione przeciąganie w czasie tego, co jest konieczne do podjęcia i straszenie białostoczan. Jestem bardzo zniesmaczony taką postawą – powiedział wyraźnie poirytowany Tadeusz Truskolaski.

 

Włodarz miasta nerwowo zareagował na słowa radnych miejskich z klubu PiS, którzy skierowali do niego pismo. Pytali w nim prezydenta miasta, na czym miałby polegać projekt wprowadzenia do białostockich szkół organizacji pozarządowych z zajęciami z zakresu „równego traktowania”. Zaznaczyli, że pismo powstało wskutek bardzo licznych pytań zaniepokojonych rodziców, kierowanych do radnych w sprawie zapowiedzianego przez prezydenta wprowadzenia zajęć. Tadeusz Truskolaski, po zapoznaniu się z pismem radnych, podsumował, że jest ono „przyzwoleniem na mowę nienawiści”.

 

Tymczasem autorzy pisma dziwią się takiej reakcji prezydenta miasta na pytania, które do włodarza kierują – za pośrednictwem radnych – białostoccy rodzice dzieci w wieku szkolnym. Ostrzegają też, że wprowadzenie do szkół zajęć, które prowadzą organizacje pozarządowe, zgodnie z prawem wymaga zgody Rady Szkoły i Rady Rodziców, a na uczestniczenie dziecka w tych zajęciach potrzebna jest zgoda jego rodziców lub opiekunów.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta na temat zajęć z „równego traktowania” wypowiadał się jeden z autorów pisma do prezydenta. – Mieliśmy sygnały od rodziców obawiających się o to, że może to być próba edukacji seksualnej według ideologii LGBT i promocja „gender” właśnie pod płaszczykiem zajęć o „równym traktowaniu”. Obawy wynikają z faktu, że polityczni sojusznicy pana prezydenta, a zarazem jego dobrzy znajomi, prezydenci innych miast, wprowadzają takie programy w miastach, w których sprawują urząd prezydenta – powiedział radny PiS Paweł Myszkowski.

 

Faktycznie Tadeusz Truskolaski jest prezesem zarządu Unii Metropolii Polskich, w których inne kierownicze stanowiska zajmują włodarze miast takich jak m.in. Warszawa, Gdańsk czy Poznań. We wszystkich wspomnianych ośrodkach prezydenci szykują się do wprowadzenia do szkół zajęć z zakresu „równego traktowania” w rozumieniu ideologii LGBT. Od kilku lat są tam również przeprowadzane homoseksualne marsze.

 

Ciekawym zbiegiem okoliczności jest to, że prezydent Białegostoku został wybrany na prezesa Unii Metropolii Polskich w marcu 2019 roku, a już w czerwcu oświadczył, że wyda pozwolenie na przeprowadzenia w stolicy województwa podlaskiego I „marszu równości” – chociaż w poprzednich latach zupełnie nie sprzyjał działaczom LGBT. Co więcej, odmówił im nawet przyznania lokalu w Białymstoku. Natomiast zaraz po „marszu równości” po raz pierwszy zapowiedział wprowadzenie do szkół zajęć z zakresu tzw. „równego traktowania”. Nie było przy tym żadnych konsultacji społecznych z udziałem rodziców.

 

 

Adam Białous

 

 

 

Zobacz także:


W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 


DATA: 2019-08-21 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

musi być ciepły
5 miesięcy temu / kolo
 
bardziej konkretnie poproszę
5 miesięcy temu / do Go
 
Pani naprawdę odjechała z tym przykładem USA. Głupota jest podobnie jak miłosierdzie boże nieskończona.
5 miesięcy temu / Go
 
oprócz tego co napisałam kara za przestępstwo ,prawo do zgromadzeń niestety też , w USA to działa ,najdurniejsza demonstracja dopóki nie ma w niej agresji ma prawo bytu,ludziska sobie chodzą z transparentami inni na nich nie reagują ,tam jest tyle religii ludzie sąsiadują z Hindusami ,Chińczykami itd i tyle cywilizowani ludzie nie skaczą sobie do oczu z powodu odmienności
5 miesięcy temu / do Go
 
@do gość: To pani nic nie rozumie. Pani myślenie to depresja czystego pogaństwa. W imię równości w prawie np prawa do zgromadzeń zoofile, pedofile, ocieracze, wąchacze i publiczni onaniści powinni prezentować swe "orientacje" w marszach "równości". Dlaczego tylko pederaści, skąd taka dyskryminacja innych zboczeń. Bardzo wiele ofiar i cierpień niosły rewolucyjne hasła "równość, wolność i braterstwo". Poczytaj np. o Rew. Francuskiej. To obecnie pokrętna ideologia totalitaryzmu komunistycznego. Nie będzie nigdy na świecie równych, to bzdura, popatrz wkoło i ocknij się. Władza komunistyczna też była zhierarchizowana pod fałszywymi hasłami "równości".
6 miesięcy temu / Go
 
miesza pan /i pojęcia ,wymienia pan/i przestępstwa -to czyn ,dokonany może być przez białego ,czarnego, katolika, ateistę, i kogokolwiek ,i owszem równość wobec prawa ich dotyczy za zbrodnie - proces sądowy i kara
6 miesięcy temu / do gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.