DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Żądamy przestrzegania praw pacjenta”. Przeciwnicy szczepień protestowali w Poznaniu

„Żądamy przestrzegania praw pacjenta”. Przeciwnicy szczepień protestowali w Poznaniu
Fot. Mariusz Jakubowicz / Forum

W środę przed Wielkopolski Urzędem Wojewódzkim odbyła się pikieta przygotowana przez  Do przedstawicieli stowarzyszenia „Stop NOP” (Niepożądane Objawy Poszczepienne) i rodziców sprzeciwiających się obowiązkowym szczepieniom. Jeden z jej elementów stanowiło złożenie do wojewody wielkopolskiego petycji z prośbą o zaprzestanie karania za odmowę szczepienia dzieci.

 

Uczestnicy manifestacji wzywali do „przestrzegania konstytucji, praw pacjenta i praw człowieka oraz zaprzestania nakładania na rodziców uciążliwych grzywien w celu przymuszenia ich do szczepienia zdrowych dzieci”. Zdaniem obecnych, kary finansowe nakładane przez wojewodę są bezprawne.

 

- Rodzice muszą mieć wybór i muszą być świadomi powikłań poszczepiennych – powiedziała Anna Sosnowska, jedna z protestujących, które nie zaszczepiła najmłodszej córki po powikłaniach, jakie pojawiły się u jej starszego dziecka.

 

Do kar nakładanych przez wojewodę odniósł się Przemysław Cuske, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop NOP”. - W mediach mówi się, że są to kary rzędu 200, 300 zł, a w praktyce wygląda to tak, że rodzice otrzymują grzywny w wysokości kilku, nawet 5 tys. zł na jedno dziecko, na każdego z rodziców osobno. W przypadku rodziców mających trójkę dzieci grzywny sięgają nawet 30 tys. zł – powiedział. Dodał, że „w 16 krajach Europy Zachodniej” szczepienia są dobrowolne.

 

- Chcemy, żeby traktowano rodziców jak partnerów, żeby lekarze przestali udawać, że nie występują powikłania poszczepienne. Chcemy także, żeby inspekcja sanitarna nie ingerowała w zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, bo to nie pozwala ocenić, ile powikłań poszczepiennych dotyka polskie dzieci – powiedziała Justyna Socha, wiceprezes „Stop NOP”. W jej ocenie rodzice są nie tylko obarczani wysokimi grzywnami, ale skazuje się ich również na poniżenia i szykany m.in. w przychodniach.

 

4 kwietnia przedstawiciele rodziców i stowarzyszenia mają się spotkać w sprawie złożonej petycji z dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rodzice, którzy nie zaszczepią dziecka w terminie, otrzymują upomnienie z wezwaniem do zaszczepienia dziecka w ciągu 7 dni. Brak reakcji z ich strony wiąże się z nałożeniem grzywny w wysokości do 10 tysięcy zł. 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-03-29 20:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chodzi o nieuzasadniony przymus. Jeśli ktoś chce, niech się szczepi. Ale nie wolno zmuszać ludzi do stosowania praktyk które niosą zagrożenie dla zdrowia ich dzieci. Przecież nie zaszczepione dziecko nie stanowi zagrożenia dla obcych zaszczepionych dzieci, zgadza się?
ponad 2 lata temu / do gość
 
A gdy Wasze dziecko pogryzie pies to też nie wdrożycie profilaktyki poekspozycyjnej? Wścieklizna w 100% przypadków jest śmiertelna, a szczepienia i podanie immunoglobulin to jedyna szansa na zahamowanie rozwoju choroby. A jeśli zażywacie antybiotyk czy inny lek to nie boicie się jego działań niepożądanych? Wystarczy spojrzeć na ulotkę, aż w głowie się kręci. Czy strach przed nimi powoduje powstrzymanie się od ich stosowania?
ponad 2 lata temu / gość
 
Część chorób podlega OBOWIĄZKOWEJ hospitalizacji (wg ustawy jest ich 15), część podlega OBOWIĄZKOWEMU leczeniu. I tu też można się spierać, czy akurat dla jednostki jest to dobre czy nie, ale na pewno dobre dla ogółu bo dana choroba nie jest przenoszona dalej. To samo tyczy się szczepień. Z jednej strony przytaczacie informacje o rzekomym nieistnieniu wirusa odry jako rzekomo prawdziwe z a drugiej informacje na temat związku między szczepieniami a występowaniem autyzmu, których metodologia badań pozostawia wiele do życzenia, jako wiarygodne. A choroba Heinego-Medina? Dzięki szczepieniom jest wyeliminowana... A jeśli pogryzie Was chory na wściekliznę pies to też się nie zaszczepicie w ramach profilaktyki poekspozycyjnej? Niedawno zmarła dziewczynka pogryziona przez nietoperza, a przyczyną była prawdopodobnie wścieklizna. Podanie immunoglobulin i wdrożenie cyklu szczepień to jedyna szansa na zapobiegnięcie chorobie, a wścieklizna w 100% przypadków jest śmiertelna
ponad 2 lata temu / gość
 
Moi znajomi rozwijające się normalnie bliźniaki zaszczepili w którymś tam miesiącu życia i oboje dostały autyzmu. Nastąpiło głębokie cofanie się w rozwoju, nie reagowanie na bodźce. Z radosnych śmiejących się bobasów, stały się patrzącymi tępo w jeden punkt, smutnymi, nie reagującymi na żadne bodźce dziećmi.
ponad 2 lata temu / Robry
 
Faszyzm w czystej postaci. Albo komunizm, jak kto woli. Rzekomo dobro ogółu (że niby szczepienia zapobiegają masowym zachorowaniom) nad dobro jednostki. Duda na samym wstępie zaliczył wielkiego "minusa" podpisując z marszu nową ustawę szczepionkową, bez konsultacji społecznych. Taki to prezydent "wszystkich Polaków". To już chyba lepszy był beznadziejny gajowy, bo nie było złudzeń, co to za szkodnik i bęcwał. Poza tym ludzie są poddawani paskudnej propagandzie, jak "straszne" są choroby dziecięce i jakie to wielkie powikłania powodują. Kiedyś dzieci musiały odchorować swoje i jakoś tragedii demograficznej, wymierania narodu itp. rzeczy z tego powodu nie było. Naprawdę nikt mi nie wciśnie kitu, że odra, świnka czy różyczka są tak zabójcze, jak to miłośnicy szczepień przedstawiają. I, wydawałoby się, rozsądni ludzie potem "przyklepują" taki durny przymus, który jest zbrodnią zwłaszcza dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Biegli sądowi Sądu Najwyższego Federalnego w Niemczech stwierdzili, że brak badań wskazujących na istnienie wirusa ODRY.Wracając do tematu nieistniejącego wirusa ODRY.Sąd powołał aż pięciu ekspertów,w tym dr A.Podbielskiego do oceny przedstawionych prac,rzekomo udowadniających istnienie wirusa odry.Eksperci jednogłośnie stwierdzili, że owe prace nie spełniają elementarnych warunków pracy naukowej i w związku z tym nie mogą być dowodem naukowym na istnienie wirusa odry.Autorzy owych wymienionych prac wtręty komórkowe widoczne na zdjęciach ocenili jako wirusa odry.Do dnia dzisiejszego ani u zwierząt ani u ludzie nie potwierdzono istnienie wirusa odry.Z badań genetycznych wynika jednoznacznie,że tezy o istnieniu wirusa odry zostały naukowo obalone.Tzw.eksperci rządowi albo korporacyjni popełniali szkolne błędy w prowadzonych badaniach,celowo albo z niewiedzy.Wszystkie prace były publikowane w tzw.recenzowanych czasopismach,a więc sztucznie podnoszono ich wi
ponad 2 lata temu / do gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.