DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Zaczynamy cykl #błędy współczesności. Bo nauka Kościoła jest wieczna!

Zaczynamy cykl #błędy współczesności. Bo nauka Kościoła jest wieczna!

Od dziś w każdą niedzielę będziemy na portalu PCh24.pl przypominać naukę Kościoła w sprawach, które współczesność neguje, wypacza lub zamilcza. To odpowiedź na wielki kryzys, który dotknął chrześcijaństwo, w tym niejednego teologa czy moralistę. A przecież w nauczaniu Kościoła wszystko jest jasne i znane od wieków! Dlatego też starając się prostować błędy współczesności powoływać się będziemy na świętych i wielkie postaci Kościoła. Ich słów nie da się zanegować – mimo, iż wielu próbuje.

 

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Zewsząd jesteśmy atakowani nieprawdą. Próbuje się nam zaaplikować kłamstwo w kinie, w galerii handlowej, w gazecie, internecie a czasami, co najbardziej przykre, nawet z ambony. Tak właśnie objawia się wielki kryzys Kościoła – poprzez upodobnienie wielu wpływowych Jego członków do błądzącego świata.

 

Skutkiem tego kryzysu jest olbrzymi chaos. W Kościele, strukturze od wieków uporządkowanej i przemawiającej za pomocą klarownych przekazów, każdy może mieć dziś własne zdanie na tematy dotychczas niedyskutowalne. I w wielu przypadkach każde z tych zdań traktowane jest jako „równie dobre” jak inne. A przecież prawda, wbrew współczesnym relatywistom, wcale nie leży po środku.

 

Czy jeśli bowiem policjant prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa usłyszy od kogoś, że mordercą jest Kowalski, a od kogoś innego, że Kowalski mordercą nie jest, to prawda leży pośrodku? To znaczy że Kowalski zabił, ale tylko trochę? Przecież to absurd! Ale taki absurd serwuje nam dzisiejszy świat, w tym – niestety – również i niektórzy katolicy.

 

Można dziś bowiem usłyszeć od ochrzczonych i praktykujących katolików, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, że piekło jest puste, że wszyscy pójdą do Nieba, że rozwody są czasem dopuszczalne, że Pan Jezus nie ustanowił papiestwa, że aborcja to wyłącznie sprawa indywidualnego wyboru, że czynów homoseksualnych nie można źle oceniać, że wszystkie religie są dobre, że w komunizmie są pierwiastki prawdy, że zasady wynikające z Ewangelii należy dostosować do danej kultury, że protestantów czy Żydów nie należy próbować nawracać itp. Ci, którzy nie twierdzą tego wprost, lubią mówić, że się nad tym zastanawiają. A przecież Kościół odpowiedział na wszystkie pytania dawno temu. Zawsze opierając się na Piśmie Świętym i Tradycji.

 

To niezmienne nauczanie nie jest dziś jednak znane. W dobie relatywizmu interesuje ono niewielu ludzi, a i rzadko którzy spośród pasterzy zainteresowani są głoszeniem prawd, za które ktoś mógłby ich skrytykować. A prawdy przez wieki głoszone przez Kościół są niewygodne dla świata!

 

Dlatego każdej niedzieli na PCh24.pl będziemy przypominać nauczanie Kościoła w sprawach, w których współczesność kłamie ze szczególną intensywnością. Wykorzystamy do tego cytaty z wielkich papieży, ze świętych i błogosławionych, a także fragmenty dokumentów rozlicznych soborów. Odcinek pierwszy cyklu dotyczy swoistego „ubóstwienia ubóstwa”, które dokonuje się na naszych oczach. Jednak katolik zawsze musi pamiętać, że to nie bieda zbawia ludzi – ale Jezus Chrystus!

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z pierwszym odcinkiem cyklu, oraz ze wszystkimi kolejnymi. Warto wiedzieć, że błędy współczesności zostały potępione przez Kościół na długo przed tym, zanim stały się jedną z obowiązujących w nim narracji.

 

Krystian Kratiuk

Redaktor Naczelny PCh24.pl


DATA: 2018-01-14 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Błędem współczesności jest brak wojny w Europie. A wojna kształtuje charakter. Kiedyś były wojny i komu to przeszkadzało? Lewactwu które stworzyło UE.
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
".....Dlatego też starając się prostować błędy współczesności powoływać się będziemy na świętych i wielkie postaci Kościoła. Ich słów nie da się zanegować......" Powoływanie się na stworzonego człowieka a nie na stworzyciela to mierna podstawa szukania błędów. Skupcie się na nauce Jezusa Chrystusa, Jego słowo to wykładnia wszystkiego. Bo człowiek zawsze błądzi kim by nie był.
ponad 2 lata temu / mikoś
 
proponuje zacząć od Wincentego z Lerynu
ponad 2 lata temu / maki
 
Wiedza o nauce Kościoła dziś jest taka jak dziórawa szata, a dzióry są łatane nowymi-obcymi Bogu-ideami. Wino z bukłaków zużyte i jak te nowe ideologie wprowadzić do starego?
ponad 2 lata temu / DialogSercaMiłości
 
B?g zapłac redakcji pch24 za ten cykl! Trzeba nam prawdy I przypominania o prawdzie, ktora Tak podstepnie sie teraz zaciemnia ????????
ponad 2 lata temu / Gosia
 
Tych, którzy nie chcą się zatrzymywać na oczywistych oczywistościach, odsyłam do "Iota Unum" prof. Romano Amerio. Tam dowiecie się nie tylko jakie jest nauczanie Kościoła, ale też dowiecie się tych niuansów, które pojawiły się w nauczaniu soborowym (takie przysłowiowe "lub czasopisma"). Wydawały się zupełnie nie istotną zmianą, a jednak Prof. Amerio odczytał je z niebywałą wprost przenikliwością i trafnością, i przewidział ich owoce, co możemy potwierdzić dziś, z perspektywy czasu. Dokumenty soborowe są głównym źródłem tego zamieszania, którego dzisiaj jesteśmy świadkami. Dokumenty soborowe są do napisania od nowa! Językiem prostym, klarownym, nie pozostawiającym wątpliwości. Czytajcie "Iota Unum"!
ponad 2 lata temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.