DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Zaczynali w ZOMO, stracą stanowiska. MSWiA przesunie 474 wysokich funkcjonariuszy

Zaczynali w ZOMO, stracą stanowiska. MSWiA przesunie 474 wysokich funkcjonariuszy
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Do końca tego roku 474 funkcjonariuszy Policji, którzy zajmują kierownicze stanowiska, a zaczynali swoją karierę w MO lub ZOMO, przejdą na emerytury lub zostaną przeniesieni na stanowiska wykonawcze. Informacja potwierdziło MSWiA.

 

Najwięcej funkcjonariuszy, którzy rozpoczynali służbę w MO, jest obecnie w garnizonach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim. Najmniej w lubuskim i podlaskim. Z danych MSWiA wynika, że stanowiska straci 19 komendantów miejskich, rejonowych i powiatowych oraz 159 naczelników wydziałów w tych komendach. Zmiany dotkną także 36 komendantów komisariatów i ich zastępców.

 

Minęło już ponad 26 lat od chwili uchwalenia ustawy o policji. Tymczasem na stanowiskach kierowniczych nadal pozostają – choć jest już ich znacznie mniej – funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w Milicji Obywatelskiej. Trzeba wreszcie dać szansę zdolnym oficerom, którzy nie mieli dotąd możliwości objęcia stanowisk kierowniczych, a mają do tego kwalifikacje i duże doświadczenie – mówił Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.

 

Jak zauważył wiceminister, wymiana już nastąpiła na najwyższych szczeblach kierowniczych w Policji, a nowi komendanci sprawdzili się podczas organizacji Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO. MSWiA wskazało przy tym, że obecnie na stanowiskach kierowniczych jest jeszcze około 8,7 proc. funkcjonariuszy zaczynających karierę w czasach komunistycznych

 

Te stanowiska kierownicze średniego szczebla mają wpływ na jakość codziennej służby policjantów. Ci funkcjonariusze kierują policjantami z pierwszej linii i nadzorują wykonywanie przez nich zadań. O ile jesteśmy zadowoleni z obecnego zarządzania na poziomie kierownictwa komendy głównej i komend wojewódzkich, o tyle na niższych szczeblach bywa różnie – wyjaśnił Zieliński.

 

Odwołani funkcjonariusze będą mogli przejść na emeryturę, ale kontynuować służbę na stanowiskach wykonawczych.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-10-21 13:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednak służyli, jak sądzę z pożytkiem dla społeczeństwa, chyba i przestrzegania prawa. Przecież to już około 30 lat wykazywali się lojalnością. Byli też ludźmi szlachetnymi znającymi swój wyuczony zawód.
ponad 2 lata temu / NN
 
Obiektywnie oPiSując sytuację w POlskiej POlicji państwowej mówmy i piszmy całą prawdę - od 1990 roku w POlicji pracują w większości dzieci i wnuki, POtomkowie funkcjonariuszy UB/SB/MO/WSW/WOP. Byli wkręcani jako młode i bardzo młode osoby na niskie stanowiska, aby z czasem, robiąc karierę po kumotersku i w formie nepotyzmu, zająć funkcje kierownicze już bez obciążenia przeszłością przodków, służenia w komunistycznych służbach socjalistycznego państwa. Nie było lustracji i dekomunizacji, bo nie upadł komunizm, on nadal jest, tylko się mutuje i zmienia. Tu chodzi nie o zmianę ludzi, chociaż to jest również ważne, lecz bardziej zasadne jest zmiana mentalności, zmiana wychowania obywateli, a co za tym idzie również funkcjonariuszy, urzędników i oficerów tak w urzędach, jak i w formacjach mundurowych. To jest dopiero POczątek kontrrewolucji, POtrzeba czasu. Zwłaszcza, że wychowawcy i nauczyciele są przeżarci komuszą mentalnością. Zwykli moi Rodacy również. NIESTETY !!!!
ponad 2 lata temu / obiektywnie
 
W Polsce ZOMO i MO jest traktowane jakby nigdy nic. Stąd widać, że obecna władza jest po prostu i otwarcie przedłużeniem tamtej.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Emerytury dla nich ? To chyba jakiś żart !
ponad 2 lata temu / zbulwersowany
 
Coż ci milicjanci pewnie mają jakieś doświadczenie, może i zasługi dla pracy w policji. Natomiast, jak podejrzewam, tow. Zieliński takich zasług nie ma wcale, no może poza imieniem i faktem, że urodził się w Szwajcarii. A jako polonista wiedzę o milicji czerpał zapewne z komiksów o kpt. Żbiku!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Nareszcie, szkoda że o 26 lat za późno. Ale Bolęsa wygrał, tak...
ponad 2 lata temu / Flips
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46835"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.