DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Zachodnie media boją się „kanadyjskiego Trumpa”. Ostrzegają przed politykami Partii Konserwatywnej

Zachodnie media boją się „kanadyjskiego Trumpa”. Ostrzegają przed politykami Partii Konserwatywnej
Kellie Leitch

Po USA przyszedł czas na Kanadę. W maju przyszłego roku zmieni się kierownictwo Partii Konserwatywnej, a w 2019 r. - krytycy polityki imigracyjnej i obecnego establishmentu, mogą wygrać wybory – ostrzegają zachodnie media, najwyraźniej bojąc się możliwych zmian w Kanadzie.


Kellie Leitch, 46 –letnia pediatra i była minister wszczęła kampanię o przejecie kierownictwa w Partii Konserwatywnej. Krytykuje ona otwarcie politykę imigracyjną i ekonomiczną dotychczasowych elit konserwatywnych i liberalnych. Kanada tylko w tym roku przyjęła 37 tys. syryjskich uchodźców.

 

Leitch wyprzedza kilkunastu kandydatów w ostatnich sondażach, badających szanse poszczególnych polityków na objęcie kierownictwa w Partii Konserwatywnej, który zmierzy się w październiku 2019 r. z liderem Partii Liberalnej Justinem Trudeau. Wybory na szefa partii zaplanowano na 27 maja 2017 r.

 

- Elity udają, że to nie jest problem, ale Kanadyjczycy chcą mówić o imigrantach – podkreśliła Leitch w wywiadzie w zeszłym tygodniu. Lekarka podziwia Donalda Truumpa i prezentuje podobny jak on program polityczny, który ma trafić do zwykłych wyborców. Leitch mówi bowiem o negatywnych skutkach polityki imigracyjnej, o rozbudowie i modernizacji infrastruktury, o pracy dla każdego itp. Podobnie jak Trump, nie ma poparcia kierownictwa swojej partii.

 

Była minister pracy i ds. kobiet proponuje zerwanie z dotychczasową pro-imigrancką polityką elit konserwatywnych (w tym długoletniego byłego premiera Stephena Harpera) i liberalnych. Harper uważał, że otwarcie na imigrantów dawało szanse na zwycięstwo w jednomandatowych okręgach wyborczych. Rocznie Kanada przyjmowała około 300 tys. imigrantów.

 

Listopadowy sondaż Mainstreet / Postmedia pokazał, że Leitch prowadzi w wyścigu na szefa partii, wyprzedzając dwunastu kandydatów i ciesząc się 19 proc. poparciem. Inne dane potwierdziły także, że stosunkowo łatwo pozyskuje środki na kampanię.

 

- Jest szansa na populistyczne zaskoczenie w Kanadzie – przekonuje ankieter Frank Graves z EKOS Research. Wskazuje, że Kanadyjczycy pozostają pod wpływem tych samych sił, które doprowadziły do Brexitu i zwycięstwa Trumpa w USA, „choć są nieco bardziej wyciszone”. Leitch obiecuje powrót dobrych czasów, powrót świetności Kanady, która jak wiele innych państw przeżywa trudności ekonomiczne. Przeciwnicy byłej minister zarzucają jej rasizm. Konserwatywna polityk domaga się, by każdy muzułmanin zanim otrzyma azyl, odbył specjalną rozmowę z odpowiednim urzędnikiem twarzą w twarz. Lekarka chce także ograniczenia środków na pomoc dla imigrantów.

 

Obecny premier Kanady Justin Trudeau został wybrany w październiku 2015 roku. Obiecał wówczas przyjąć jeszcze więcej uchodźców syryjskich niż to uczynili tak zwani konserwatyści, którzy byli u władzy przez prawie 10 lat. Jego plan okazał się nazbyt ambitny i wywołał powszechną krytykę opinii publicznej, która zarzuca rządowi, że ściągają  uchodźców, ale nie podejmują adekwatnych środków, by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom Kanady.

 

 

ASDATA: 2017-01-02 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wierze w to, ze ta pani "weterynarka" cokolwiek zmieni, ze w ogole ma jakiekolwiek szanse, pomimo tego, ze obydwie wiodace partie sa juz w oczach spoleczenstwa skompromitowane. Ona sama by lepiej poszla droga ugody z prowincja Quebec aby zjednac sobie glosy francusko jezycznych obywateli, bez nich Kanada zawsze bedzie tak sama jak jest, czyli otwarta na przybyszy i slaba wobec wzwan swiatowych mocarstw.
ponad 2 lata temu / Bartek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.