DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Zachód się budzi. Obywatele nie chcą ponosić kosztów w walki z „globalnym ociepleniem”

Zachód się budzi. Obywatele nie chcą ponosić kosztów w walki z „globalnym ociepleniem”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Jak zauważa James R. Bascom, zachodnia opinia publiczna odchodzi od wiary w tezę o wpływie człowieka na globalne ocieplenie. Z pewnością zaś nie zamierza ponosić ekonomicznych ofiar w imię ekologii. Elity muszą więc uciekać się do coraz silniejszej przemocy.

 

30 listopada 2018 roku zmarł George Bush. Amerykański prezydent, weteran wojenny i patriota zasługuje pod pewnymi względami na uznanie konserwatystów. Niemniej jednak nie pod wszystkimi. Wszak był on, jak zauważa James R. Bascom, zwolennikiem tezy o globalnym ociepleniu wywołanym działalnością człowieka. Brał on udział w szczycie klimatycznym w Rio de Janeiro  jako przedstawiciel Stanów Zjednoczonych.

 

Bush senior nie był eko-fanatykiem. Starał się jednak pogodzić rozwój gospodarczy z ochroną klimatu. To jednak jest niemożliwe. Nawet lewicowa autorka Naomi Klein w książce „This Changes Everything: Capitalism vs. The Climate” („To zmienia wszystko: kapitalizm kontra klimat”) przyznaje, że twierdzenia jakoby teza o globalnym ociepleniu służyła do redystrybucji bogactwa, nie jest pozbawiona sensu.

 

Jak zauważa James R. Bascom, Amerykanie przyjmują lub odrzucają tezę o globalnym ociepleniu w zależności od swych poglądów politycznych. Jednak nawet wielu uznających mainstreamowe przekonanie w kwestii ocieplenia, nie jest gotowych na zniesienie finansowych trudności w imię troski o klimat.

 

Z kolei Francuzi w obawie przed podwyżkami wylegli na ulicę. Ich protesty rozpoczęte 17 października były wymierzone między innymi przeciwko zwiększeniu podatku paliwowego. Co ciekawe, protesty te odbyły się w Paryżu, mieście gdzie zawarto ekologistyczne Porozumienie Paryskie (w 2015 roku).

 

Jak zauważa James R. Bascom, realizacja celów Porozumienia Paryskiego ulega opóźnieniu. Okazało się, że ponad 95 procent jego sygnatariuszy nie osiągnęło wyznaczonych celów. Dotyczy to w szczególności krajów emitujących najwięcej CO2. Znajdują się wśród nich Indie, Chiny, ale co ciekawe także Kanada i Niemcy. Szczyt klimatyczny w Katowicach niczego pod tym względem nie zmienił.

 

Jak podkreśla James R. Bascom, zachodnia opinia publiczna sprzeciwia się agendzie ekologistów. Odpowiedzią na to są kolejne regulacje, kolejne naruszenia swobód. To zaś może zaowocować tylko następnymi falami sprzeciwu.

 

Trudno nie zgodzić się z Jamesem R. Bascomem. Twierdzenia zwolenników wpływu człowieka na globalne ocieplenie są bowiem co najmniej kontrowersyjne. Tymczasem ograniczenia, jakie ekologistycznie nastawione elity pragną narzucić na ludzi, są ogromne, co budzi opór.

 

W kontekście uporu ekologistów warto przypomnieć, że w opublikowanym w 1976 roku raporcie Klubu Rzymskiego „Ludzkość w punkcie zwrotnym” ogłoszono, że „Świat ma raka, a tym rakiem jest człowiek”. To antyludzkie nastawienie trafnie podsumowuje radykalną postać ideologii zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: tfp.org / pch24.pl

mjend


DATA: 2018-12-31 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zachod sie nie budzi, to tylko przerwa na zmiane boku, zaraz bedzie spal znowu.
6 miesięcy temu / Tard
 
Niech placa ci za globalne ocieplenie ,ktorzy lataja prywatnymi samolotami .
6 miesięcy temu / RobertM
 
Ci wszyscy zwolennicy spisku ocieplenia powinni zacząć od siebie. Od likwidacji ogromnych domów, luksusowych samochodów, samolotów, helikopterów. Powinni zrezygnować z RTV netu i innych gadżetów. Kiedyś było mniej domów, fabryk czy obór z krowami i nie produkowało się megaton żywności na śmietnik tylko po to by mieć jak największe zyski. W zamczyskach mieszkali nie tylko ich właściciele ale całe ich dwory ze służbą, a nie jak dzisiaj mieszka sobie Suchocka. lis czy inny. O zachodnich krezusach zwolennikach ekologii nie wspomnę. Zawsze by ktoś mógł być bogaty tłumy muszą żyć w nędzy i to dotyczy wszystkich cieplarnianych kłamców i oszołomów żądnych władzy i bogactwa. 9/10 tzw ekologów powinna być zniesiona, gdyż to nic innego jak tylko polityczni klakierzy opłacani za nagonki ludzkiej zwierzyny do rezerwatu nędzy.
6 miesięcy temu / banita
 
Świat ma raka a tym rakiem są ekologisci5.
6 miesięcy temu / Katarzyna
 
Czy nałożenie na państwa i ludzkość kosztów do "walki" z ?globalnym ociepleniem? nie będzie zakamuflowanym finansowaniem ONZ i tworzenie innych wymyślonych "niezbędnych organizacji"?
6 miesięcy temu / ZNO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.