DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Zachód otworzył się na muzułmanów, a cierpi Watykan. Uzbrojeni żandarmi pilnują bramy

Zachód otworzył się na muzułmanów, a cierpi Watykan. Uzbrojeni żandarmi pilnują bramy
FOT.ANSA/MASSIMO PERCOSSI/FORUM

Przy bramie Świętej Anny, stanowiącej jedno z przejść między Włochami a Watykanem, stacjonują uzbrojeni żandarmi – informują lokalne media. To efekt utrzymującego się na wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego.

 

Ryzyko ataków terrorystycznych w Wiecznym Mieście jest wysokie. Kilkakrotnie już islamistyczne organizacje terrorystyczne zapowiadały ataki w Rzymie, gdzie oprócz stolicy Włoch znajduje się również administracyjne serce Kościoła.

 

Utrzymująca się groźba ataku muzułmańskich ekstremistów doprowadziła do sytuacji, w której przejście prowadzące do apelującego o pokój Watykanu musi być strzeżone przez uzbrojonych żandarmów. Jak zauważył w swoim internetowym serwisie dziennik „Il Messaggero”, konieczne stało się sięgnięcie po wojskowy sprzęt. I to pomimo faktu, że Watykan nie tylko potępia wojny, ale i krytykuje producentów broni.

 

Miejsce, gdzie wedle doniesień włoskich mediów pojawili się włoscy żandarmi, to przejście między włoską a watykańską częścią Rzymu. Przez położoną nieopodal Bazyliki Świętego Piotra bramę Świętej Anny codziennie przechodzi wiele ludzi – pracownicy państwa papieskiego, klienci watykańskiej apteki, serwisu fotograficznego redakcji „L’Osservatore Romano”, a także sklepu.

 

Już od dłuższego czasu Watykan jest silnie chroniony, a w okolicy obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Plac Świętego Piotra oraz  Bazylika Świętego Piotra otoczone są kordonem policji oraz wojska. Większość ulic zamknięto dla ruchu. Papież nie chce jednak, aby państwo zostało w całości zablokowane.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2018-04-19 12:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W innym wątku wyjaśniłem ci gdzie popełniasz błąd w interpretacji Mt21,43, więc tutaj tylko wykorzystam to, że zaorałeś sam siebie. Piszesz bowiem: "Jezus mówił zatem, że królestwo będzie zabrane tym którzy w Niego nie uwierzyli", a także piszesz: "Kiedy się nawracali przestawali być Żydami". Jak wiadomo, współczesny naród żydowski nie wierzy w to że Pan Jezus jest Mesjaszem. A skoro tak, to znaczy że ta Jego obietnica z Mt21,43 już się wypełniła - narodowi żydowskiemu Królestwo Boże zostało odebrane. No i po raz kolejny powtarzam pytanie, na które ciągle wykręcasz się od odpowiedzi: jaki jest cel twoich kłamstw i oszczerstw, które rzucasz na katolików na katolickim forum? Nie rozumiesz tego pytania? To spytam inaczej: w jakim celu, mimo upomnień, uparcie walczysz z Kościołem Chrystusowym i z osobami wiernymi Panu Jezusowi? Jeszcze inaczej: czemu uprawiasz tutaj anty-Ewangelizację?
ponad 2 lata temu / do Sec
 
@dosec Wytłumaczę bardzo prosto Mt 21,43. Wystarczy przeczytać nastepny werset. "Arcykaplani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieścipoznali, że o nich mówi" Jezus mówił zatem, że królestwo będzie zabrane tym którzy w Niego nie uwierzyli. A uwierzyli w niego Jan, Piotr, Andrzej, Barnaba, Paweł, Maria, Łazarz. Wszyscy byli ŻYDAMI. NIE BYŁO JESZCZE POLSKICH ŻYDÓW. Przez nastepne setki lat większość nowych chrześcijan to byli Żydzi. Kiedy się nawracali przestawali być Żydami. I na tej podstawie pewnie cześć z nas ma przodków żydowskich. Ja może też i ty też. Polacy mają DNA podobne do Żydów pewnie z 30%. Ale nie są zydami. Dawniej Żydzi musieli wyznawać judaizm.
ponad 2 lata temu / Sec
 
Gdybyś kierował swoje kłamliwe oskarżenia tylko wobec księży, napisałbyś to od razu. A ze zwrotu "tolerujecie" wynika że zwracasz się do wszystkich użytkowników forum, w tym do tych którzy nie tolerują "dialogu" z islamem. Nie wiem gdzie słuchasz kazań, bo ja nigdy w kościołach katolickich nie słyszałem że islam to religia skierowana do tego samego Boga, dlatego kolejny raz rzucasz na mnie oszczerstwo, tym razem w słowach: "dlaczego chowasz głowę w piasek". Powtarzam pytanie: jaki jest cel tych twoich kłamstw i oszczerstw na tym forum? I nie kłam że słuchasz Słowa, skoro cały czas odrzucasz Słowo z Mt21,43.
ponad 2 lata temu / do Sec
 
@dsec Wiem, że wielu księży czyta artykuły na tej stronie. Ta uwaga o tolerowaniu islamu jest do nich i do katechetów. To ci, którzy znają Pisma powinni wiedzieć czogo uczą. Ja słucham kazań i co chwilę słyszę, że islam jest to religia skierowana do tego samego Boga. Nie widzę podobienstw. Jeśli jesteś pewny swojej wiary to dlaczego chowasz głowę w piasek. Nawet obecnie biskupi nie mogą opowiedzieć się za czy przeciw komuni dla rozwodnikow. Ja mam latwiej bo słucham Słowa. A Słowo mówi, że nie wolno oddalać żony. Każdy kto będzie uczył inaczej będzie potepiony. Jezus Chrystus dał nam naukę i trzeba Jego słuchać. Po co czekacie co powie Franciszek? Bo slubowaliscie papieżowi? Czy może powinniśmy słuchać Słowa?
ponad 2 lata temu / Sec
 
Przepraszam za literówkę, miało być: kłamiesz że tolerujemy wspólną komisję katolików i muzułmanów. A jeśli chodzi o dowód, to leży on po twojej stronie, bo to ty stawiając zarzut że tolerujemy powinieneś udowodnić jego prawdziwość. Z mojego punktu widzenia jest to zarzut fałszywy, gdyż ja na pewno nie toleruję tej komisji, a jestem przekonany że wielu innych forumowiczów-katolików też jej nie toleruje.
ponad 2 lata temu / do Sec
 
@dosec Proszę udowodnić mi kłamstwo. Czy słowo komisja znaczy misja? Komisja to inaczej rada. i tak nazywa się ta organizacja. To tak jakby modlić się z diabłem
ponad 2 lata temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.