DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Zachód opuścił chrześcijańskie ofiary „Arabskiej Zimy”

Zachód opuścił chrześcijańskie ofiary „Arabskiej Zimy”
fot. FRANCOIS LENOIR / REUTERS / FORUM

- Liberałowie z Zachodu zostali upośledzeni przez poprawność polityczną, poczucie winy oraz wyidealizowaną wizję islamu! - twierdzi działaczka praw człowieka, Ayaan Hirsi Ali. Jej zdaniem politycy europejscy opuścili osamotnionych przez „Arabską Zimę”  chrześcijan.


Hirsi Ali, powiedziała kilku tysiącom uczestników Zjazdu Ateistów w Melbourne, że to chrześcijanie i konserwatyści wiodą prym w obronie wolności słowa i rządów prawa. - Dlaczego liberałowie świeccy zawiedli? Czy są oni tak mało przekonani co do norm moralnych, w których żyją i wychowują swoje dzieci? – pytała.

 

Cytowana przez serwis euroislam.pl działaczka, przypomniała, iż po obaleniu dyktatorów w Tunezji, Egipcie i Maroku powstały rządy islamistyczne, a w Libii i Jemenie ekstremiści zyskują coraz większą władzę. - Położenie chrześcijan staje się z dnia na dzień trudniejsze. Są oni zabijani, ich kościoły są niszczone, a kobiety gwałcone. W takiej samej sytuacji znajdują się muzułmańskie mniejszości religijne – mówiła.

 

Według Hirsi Ali, winą za taki stan rzeczy obarczyć można wyłącznie poprawność polityczną, wynikającą z “białego poczucia winy byłych kolonialistów” – które jest w istocie rasistowskie, ponieważ nie wyznacza tych samych standardów muzułmanom, ze względu na rasę. Zdaniem Ali, politycy europejscy opuścili osamotnionych przez „Arabską Zimę”  chrześcijan i ateistów, którzy w muzułmańskich krajach nie mogą czuć się bezpiecznie.


 

Źródło: eurosislam.pl
kra

 


DATA: 2012-04-23 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.