DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Zachciało się desowietyzacji? Radnymi z Pieniężna zainteresowała się policja

Zachciało się desowietyzacji? Radnymi z Pieniężna zainteresowała się policja
fot. ITAR-TASS / FORUM

Policja prowadzi sprawę „znieważenia pomnika generała Armii Czerwonej Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego”. Jak? Przesłuchuje radnych, oraz domaga się protokołu z sesji rady, na której zapadła decyzja o demontażu pomnika sowieckiego generała.

 

O sprawie informuje  „Nasz Dziennik”. – Na zlecenie i pod nadzorem braniewskiej prokuratury prowadzimy postępowanie przygotowawcze w sprawie znieważenia w nocy z 3 na 4 maja br. pomnika gen. Czerniachowskiego w Pieniężnie. Czynności w tej sprawie prowadzi posterunek policji w Pieniężnie – powiedział gazecie zastępca komendanta powiatowego policji w Braniewie, podinspektor Robert Mikusik. Dochodzenie Komendzie Powiatowej w Braniewie zleciała prokuratura rejonowa w tym mieście.

 

Policyjnymi działaniami są zaniepokojeni wzywani samorządowcy. – Jestem zdezorientowany i oburzony, na wezwaniu nie podano, w jakiej sprawie policja chce mnie przesłuchać. Podano jedynie enigmatyczną dla mnie sygnaturę sprawy – opowiada Krzysztof Kisiel, zastępca przewodniczącego rady miasta.

 

Zastanawiający jest także – w opinii burmistrza Braniewa – fakt, że właśnie po tegorocznej akcji z napisami policja i prokuratura postanowiły wszcząć postępowanie z urzędu. Po wcześniejszych „antypomnikowych” działaniach tego nie czyniły. – Przecież takiego rodzaju napisy na pomniku gen. Czerniachowskiego nieznani sprawcy wykonywali wiele razy, regularnie od roku 1990. Jednak wówczas żaden organ ścigania tą sprawą z urzędu się nie zajął. Dopiero w maju tego roku, kiedy pod pomnik miała przyjechać grupa 300 motocyklistów z Rosji, pomalowanie pomnika powodowało wszczęcie postępowania z urzędu – pyta Kazimierz Kiejdo.

 

Czerniachowski to zbrodniarz odpowiedzialny za podstępne aresztowanie, a później wywiezienie w głąb Rosji lub zlikwidowanie przez NKWD tysięcy polskich żołnierzy AK i innych formacji biorących udział w operacji „Ostra Brama”. Został wyróżniony tytułem Bohatera Związku Radzieckiego.  

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk


DATA: 2014-05-20 12:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oto wolność, której rocznicę odzyskania rząd zamierza uroczyście obchodzić 4 czerwca!
ponad 4 lata temu / Mati
 
jedna z obietnic Jezusa do Rozalii Celak brzmi mniej wiecej tak: usune z Polski wszystkich jej wewnetrznych wrogow po dokonaniu Intronizacji. Iluz jeszcze zdrajcow na kluczowych stanowiskach wciaz pociaga za niewidzialne sznurki? Jak zmieniac skoro serwery w Rosji?!
ponad 4 lata temu / razorrr
 
Niedźwiedź dzwoni do Słońca Peru - "wiesz, trzeba zrobić porządek z tym pomnikiem" - "ok ok już wysyłam kogo trzeba"...
ponad 4 lata temu / Pono
 
Czy można znieważyć pomnik zbrodniarza?
ponad 4 lata temu / razar
 
Można zawsze pod pretekstem przebudowy chodnika otoczyć pomnik wysokim parkanem i niech sobie ta przebudowa trwa długo, bardzom długo.
ponad 4 lata temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.