DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Zabójca Krzysztofa Zalewskiego spędzi w więzieniu 25 lat

Zabójca Krzysztofa Zalewskiego spędzi w więzieniu 25 lat
#WYROK    #SMOLEŃSK    #SĄD    #ZABÓJCA    #ZALEWSKI

Cezary S., którego uznano winnym śmierci Krzysztofa Zalewskiego, eksperta lotniczego znanego z wypowiedzi o katastrofie smoleńskiej, został skazany przez Sąd Okręgowy Warszawa Praga na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Cezary S. nie przyznał się do winy. „Rzucił za to podejrzenia na zamordowanego Krzysztofa Zalewskiego. Stwierdził, że nie podważa większości ustaleń prokuratury, zaprzecza jednak, by to on miał zdetonować granat. Przyznał, że zadał ciosy zamordowanemu, lecz jak twierdzi czynił to w afekcie. Miał rzekomo w pierwszej kolejności zostać ugodzony nożem, a później zadać ciosy ofierze w obronie własnej. Taką wersję zaproponował sądowi adwokat podejrzanego, mec. Grzegorz Majewski, dotychczasowy obrońca Czesława Kiszczaka – czytamy na portalu niezalezna.pl.

 

Prok. Bartłomiej Szyprowski po rozpoczęciu procesu wyjaśniał, że dowody zebrane w sprawie jak i opinia biegłego dotycząca obrażeń oskarżonego wskazują jednoznacznie na winę Cezarego S. – Nikt inny nie mógł dokonać detonacji. Zaprzeczanie temu przez oskarżonego jest wyłącznie linią obrony. Niepodważalne są również dowody na pozbawienie życia jednej z osób i zranienie drugiej przez Cezarego S. – mówił prokurator.

 

Do zabójstwa Krzysztofa Zalewskiego doszło 10 grudnia 2012 r. w warszawskiej siedzibie spółki Magnum-X, wydającej czasopisma poświęcone tematyce wojskowej. Od ran nożem prezesa wydawnictwa Cezarego S. zginął wiceszef zarządu, ekspert lotniczy Krzysztof Zalewski. Zanim S. zaatakował nożem Zalewskiego, zdetonował granat obronny. W wyniku eksplozji ucierpiały trzy osoby: sprawca, Zalewski oraz trzeci z członków zarządu.

 

Źródło: niezalezna.pl

pam


DATA: 2015-04-17 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

morderca, wysłannik, aby zacierć slady po zamachu...
ponad 5 lat temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.