DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Zabójca Heleny Kmieć skazany. 30 lat więzienia za morderstwo wolontariuszki

Zabójca Heleny Kmieć skazany. 30 lat więzienia za morderstwo wolontariuszki
fot. helenakmiec.pl

Helena Kmieć, która pomagała dzieciom w boliwijskim Pacata, została zamordowana 24 stycznia 2017 r. Jej zabójca - Benual Romualdo Mamio Dos Santos został skazany na 30 lat więzienia.

 
24 stycznia do ośrodka dla dzieci, w którym pracowała Helena, wtargnął mężczyzna. Jego celem był rabunek. Obecność pracowników misji go zaskoczyła. Po zadaniu polskiej wolontariuszce kilku ciosów nożem uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo szybkiej reakcji koleżanki, Heleny nie udało się uratować, zmarła na skutek odniesionych ran.

 

Sprawca morderstwa przyznał się do winy. Podczas procesu wyznał, że był pod wpływem narkotyków. Za zabójstwo otrzymał karę 30 lat więzienia.

 

Helena Kmieć była wolontariuszką krakowskiego Wolontariatu Misyjnego „Salvator” działającego przy zgromadzeniu księży salwatorianów. Działalność misyjną prowadziła od 2012 r., podczas której pracowała w takich krajach jak Węgry, Rumunia, Zambia czy Boliwia. Ku jej upamiętnieniu powstała Fundacja im. Heleny Kmieć wspierająca świecką działalność misyjną.

 

- Śp. Helena Kmieć miała rozległe zainteresowania i talenty, pokaźne grono przyjaciół i niezliczone grono znajomych. Dla wielu ludzi pozostanie wzorem postępowania, inspiracją do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu – czytamy na stronie fundacji.

 

Niektórzy z jej znajomych liczą na rychłe rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego. Wspominają, że Helena była wzorem cnót i życia chrześcijańskiego.

 

Źródło: rmf24.pl, helenakmiec.pl

PR

 


DATA: 2018-03-22 12:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego nie oznacza ze osoba zostanie ogłoszona błogosławioną czy też świętą. Jednak w przypadku Helenki Kmieć nie mam wątpliwości że jej całe życie - poświęcenie (zaangażowanie) dla innych Jej Wiara ( zaufanie Panu Bogu) miały znamiona świętości. Na pewno była osobą bardzo wyjątkową służącą innym ludziom i Panu Bogu Była taką "iskiereczką" - prawie nie zauważoną. A z iskry czasem powstaje pożar.
ponad 2 lata temu / Janusz
 
Obawiam się, że coraz częściej będzie się beatyfikować osoby, które były po prostu bardzo sympatyczne, lubiane, z grubsza rzecz biorąc dobre. Myślę, że wszystkiemu jest winien brak świętych w pełnym tego słowa znaczeniu, bo gdyby ludzie widzieli obok siebie prawdziwa świętość już nie zachwycaliby się przeciętną "świętością", a że nie ma, to trzeba wybierać z tego co się ma. Z pewnością Pan Bóg zabrał ją w najlepszym momencie jej życia, z pewnością osiągnęła ona kres przeznaczonej sobie doskonałości, ale to jeszcze nie jest powód do beatyfikacji.
ponad 2 lata temu / Iw
 
do Toma-Całkowicie sie zgadzam!
ponad 2 lata temu / mex
 
Tylko 30 lat więzienia? Za śmierć człowieka? Oby z tych 30 lat, przyszło mu odsiedzieć w polskim zakładzie karnym. Szanujący pokój i tolerancyjni współwięźniowie z pewnością nauczyli by go o tzw Jesieni Średniowiecza!
ponad 2 lata temu / Widzący z Lublina
 
Rozumiem, że zginęła na misjach, ale beatyfikacja? To był napad rabunkowy, a nie heroiczna obrona wiary. Setki chrześcijan obecnie ginie na świecie, bo nie chcą przejść na Islam, a o nich jakoś cicho. Nie mam nic przeciwko dostąpienia przez nią zbawienia, ale od razu oficjalnie wynosić na ołtarze?
ponad 2 lata temu / Toma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.