DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Zabijanie nienarodzonych nad Sekwaną w pełni refundowane?

Zabijanie nienarodzonych nad Sekwaną w pełni refundowane?
fot. Alejandro Díaz-Caro / commons.wikimedia.org

Niższa izba parlamentu francuskiego przyjęła projekt ustawy, przewidujący pełną refundację kosztów aborcji dla wszystkich kobiet i darmową antykoncepcję dla nieletnich. Dotychczas koszty aborcji były w całości refundowane tylko dla nieletnich. Pozostałe kobiety mogły starać się o zwrot kosztów do 80 proc. poniesionych wydatków. Środki antykoncepcyjne były tylko w niewielkim stopniu finansowane z ubezpieczenia.

 

W uchwalonym przez Zgromadzenie Narodowe projekcie przewiduje się całkowity zwrot kosztów aborcji dla wszystkich kobiet do wysokości 450 euro. Ponadto dziewczęta w wieku od 15 do 18 lat będą mogły otrzymywać za darmo środki antykoncepcyjne.

 

Projekt trafił do Senatu. Obserwatorzy są przekonani, że zostanie on zaakceptowany.

 

Zwolennicy aborcji skarżą się, że cena jest tylko jedną z przeszkód w dostępie do aborcji. Mówią, że zbyt mało lekarzy oferuje tę „procedurę”. Potrzeba - ich zdaniem - więcej informacji o tym, kto może przeprowadzać aborcję.

 

Nad Sekwaną sprzeciw wobec zabijania dzieci poczętych organizacji broniących życia rzadko kiedy jest nagłaśniany przez media. Francja jest jednym z krajów europejskich, który pozwala nieletnim na aborcję bez zgody rodziców. W 1988 roku prawodawcy francuscy jako jedni z pierwszych na świecie zezwolili na przekazywanie nieletnim dziewczętom - bez wiedzy i zgody rodziców – pigułek poronnych  RU-486, które powodują oderwanie zarodka od ścian macicy.

 


Źródło: Starttribune.com, AS.


DATA: 2012-10-30 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francja stacza się coraz prędzej, aż przykro się robi. Za 20 lat będą mieli plagę rozwodów, leżąco-kwiczący przyrost naturalny, muzułmanów na pęczki, ludzi siedzących w więzieniach za obrazę homosiów lub modlitwę przed klinikami aborcyjnymi, ups, chciałam powiedzieć szpitalami. Ach, zapomniałam wspomnieć o brygadach eutanazyjnych, które będą krążyć po ulicach wypatrując bezpańskich staruszków, których będą wyłapywać i usypiać po 24 godzinach jeśli właściciel się nie pojawi ze stosownym zezwoleniem na posiadanie owegoż staruszka...
ponad 7 lat temu / Othyim
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.