DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Zabijanie dzieci to „podstawowe prawo człowieka”. Tak twierdzi premier Kanady, ponoć katolik

Zabijanie dzieci to „podstawowe prawo człowieka”. Tak twierdzi premier Kanady, ponoć katolik
Premier Kanady Justin Trudeau fot. CHRIS WATTIE/REUTERS
#ABORCJA    #IRLANDIA    #KANADA    #PREMIER    #EUTANAZJA    #JUSTIN TRUDEAU    #GEJ    #LEO VARADKAR

Premier Kanady Justin Trudeau polecił irlandzkiemu szefowi rządu Leo Varadkar, by zliberalizował przepisy aborcyjne, sugerując, że zabijanie dzieci poczętych jest „podstawowym prawem człowieka”.

 

Podczas trzydniowej wizyty szefa irlandzkiego rządu w Kanadzie Trudeau, który uważa się za katolika i przystępuje do Komunii świętej naciskał na swojego kolegę, by ten zniósł ograniczenia dotyczące aborcji. Rząd w Dublinie zaplanował na przyszły rok referendum w sprawie ósmej poprawki do konstytucji, która chroni życie nienarodzonych dzieci. Varadkar, lekarz z wykształcenia i jawny homoseksualista prosił Trudeau o poradę w sprawie aborcji i związanej z nią kontrowersyjnej debaty, jaka przetacza się przez Irlandię.

 

Kanadyjski lider, ulubienic lewicowej „elity” podkreślił, że premier stoi przed wyborem, który wymaga liberalizacji aborcji, gdyż decyzja o zabiciu dziecka poczętego należy do „podstawowych praw człowieka”.  Liberalny reżim aborcyjny w Kanadzie jest często podawany jako przykład dla Irlandii. Trudeau przekonywał irlandzkiego przywódcę, że nie chodzi jedynie o danie kobietom wyboru, to nie jest nawet kwestia „praw kobiet”, ale jedno z „podstawowych praw człowieka”.

 

- W kwestii praw reprodukcyjnych zgadzamy się, że są one integralną częścią praw kobiet w ogóle, a prawa kobiet są prawami człowieka i zachęcałem go do przyjrzenia się tej sprawie jako kwestii podstawowych praw kobiet. I przeprowadziliśmy dobrą dyskusję na ten temat – mówił na konferencji prasowej Trudeau.

 

Na zaproszenie kanadyjskiego premiera szef irlandzkiego rządu wziął udział w paradzie homoseksualnej w Montrealu. Varadkar od czasu objęcia urzędu w czerwcu tego roku uczestniczył w homo-paradach w Dublinie i Belfaście.

 

Varadkar chce zniesienia ósmej poprawki do konstytucji. Na konferencji prasowej po rozmowach z premierem Kanady zaznaczył, że dyskutował o kwestii aborcji, która jest ważna dla wielu kanadyjskich organizacji walczących o prawa kobiet.

 

Irlandzkie władze nie po raz pierwszy konsultowały się w sprawach politycznych z podmiotami zagranicznymi. Z amerykańskich funduszy sfinansowano np. irlandzką kampanię w sprawie legalizacji homo-małżeństw. Chodzi o kwotę aż miliarda dolarów. W czerwcu Narody Zjednoczone nakazały Irlandii zmianę prawa zakazującego zabijanie dzieci poczętych.

 

W komunikacie prasowym rzeczniczka irlandzkiej kampanii Pro Life, dr Ruth Cullen powiedziała, że jest zaskoczona, iż rzecznicy aborcji udają się do Kanady po poradnictwo w sprawie aborcji, zwłaszcza, że obowiązuje tam „szczególnie groteskowe prawo aborcyjne, które w rzeczywistości nie zapewnia żadnej ochrony prawnej dla dzieci poczętych przez całe dziewięć miesięcy ciąży”.

 

Cullen powołała się na oficjalne dane kanadyjskie, które pokazują, że w ciągu 10 lat od 2000 r.  491 niemowląt, które przeżyły nieudane aborcje, zostały zostawione bez opieki przez personel medyczny i umierały w samotności na korytarzach szpitalnych. „Te liczby ujawniają chłód i prawdziwie barbarzyńską rzeczywistość zalegalizowanej aborcji” – napisała  dr Cullen.

 

Źródło: irishexaminer.com., lifesitenews.com.,

AS


DATA: 2017-08-24 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech zacznie od swoich i rodziny
ponad 2 lata temu / Kanadyjczyk
 
Dla Pana Boga i Jego wyznawców "miłość" cudzołożników czy dewiantów (homo, zoo, pedo) nie jest dobra.
ponad 2 lata temu / do Postępowiec
 
Postępowiec, święta prawda. Miłość jest zawsze dobra i w dodatku sprawą najwyższej wagi. Dlatego boli mnie, gdy ktoś ją wypacza...
ponad 2 lata temu / Eulalia
 
Ej te Postepowiec trwale okaleczanie innych ludzi w gender to zadna milosc, to zbrodnia. Odbieranie dzieciom szczescia z mama, czy tata to zadna milosc to tez zbrodnia. Wreszcie czyny homoseksualizmu to zadna milosc, to smiertelny grzech wolajacy o pomste do Nieba. Dlatego precz z gender, precz z eutanazja, precz z aborcja, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie, po prostu precz z wszelkim klamstwem i szatanem. Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Miłość akurat jest dobra, bez względu na to, kogo obdarzamy uczuciem.
ponad 2 lata temu / Postępowiec
 
Czemu dziwisz się że słudzy szatana realizują plan szatana? To akurat logiczne że zarówno popierają związki dewiantów, jak i popierają mordowanie dzieci. Przecież szatan dąży do zniszczenia wszystkiego co dobre.
ponad 2 lata temu / do Postępowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.