DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Zabij swe dziecko tabletką – nowy etap wojny aborcjonistów

Zabij swe dziecko tabletką – nowy etap wojny aborcjonistów
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. M. Lapis / Forum

Głośna od kilku dni skandaliczna okładka feministycznego dodatku do „Gazety Wyborczej” okazała się wstępem do szeroko promowanej wewnątrz numeru kampanii na rzecz tak zwanej aborcji farmakologicznej – niby w Polsce nielegalnej, lecz praktycznie nieściganej, ze względu na prawne zapisy określające niekaralność dzieciobójczyń.

 

Kiedy jesienią 2016 roku Sejm zdominowany przez koalicję ukrytą za szyldem „Zjednoczonej Prawicy” obalał projekt pełnej prawnej ochrony życia „Stop Aborcji”, posłowie obozu władzy użyli pretekstu o zawartym w nowelizacji zapisie dotyczącym możliwości karania za prenatalne dzieciobójstwo także matek. Pod wpływem m.in. obstrukcyjnego lobbingu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zabrakło zdecydowania po stronie katolickiej. Ruchy pro-life były w tej kwestii podzielone, większość pobożnych mediów nabrała wody w usta. Absurdalny, zupełnie nieracjonalny „dogmat” o niekaralności kobiet został przyjęty przez aklamację.

 

Czas pokazał, jak fatalny i tragiczny w skutkach okazał się tamten „czarny czwartek”. PiS w sprawie ochrony życia od wielu miesięcy gra na zwłokę. Zrobił już kilka kroków wstecz, a naprzód – nie licząc inicjatyw obywatelskich – kroczy wyłącznie lewica. Niedawno do Sejmu wrócił barbarzyński projekt zakładający m.in. tzw. aborcję na życzenie, teraz rusza kampania na rzecz legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych za pomocą środków farmakologicznych. Nie ma wątpliwości, że jest lub zostanie wsparta potężnymi funduszami możnych sponsorów, a promotorzy dzieciobójstwa zyskają ogromny pozytywny rozgłos w środkach przekazu. Nic dziwnego, koncerny farmaceutyczne dysponują budżetami, przy których medialny potencjał wszelkich oddolnych inicjatyw pro-life wygląda więcej niż marnie.

 

To właśnie na założeniu, że matka-aborcjonistka nie podlega karze, opiera się ciężar odrażającej kampanii, podjętej na łamach „Wysokich Obcasów”. Jej twarzami są kobiety przystrojone w koszulki z napisami „Aborcja jest OK” oraz „Pro-abortion”. Odrzucają całą dotychczasową gadaninę o trudnym wyborze, dramacie kobiety, „zabiegach” z powodu gwałtu czy zagrożenia życia. Idą już na całość: aborcja ma być dostępna na każde życzenie.

 

Dowiedzmy się zatem więcej, kto stoi za kampanią:

 

„Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że aborcja to jest moje największe hobby” (Natalia Broniarczyk).

 

„Jeśli kobieta wykonuje trzecią lub czwartą aborcję, to absolutnie nie ma takiej możliwości, żeby którakolwiek pozwoliła sobie powiedzieć: A może to już za dużo? My jesteśmy tam dla kobiet, które podejmują decyzję. To jest ich decyzja” (Justyna Wydrzyńska).

 

„Ula określa doświadczenie jako bardziej intensywną miesiączkę. – Dzięki Natalii [Broniarczyk] nie spodziewałam się niczego traumatycznego, byłam spokojna. W zasadzie odbyło się to bezboleśnie. Tylko mocno leciała krew. W pewnym momencie poczułam, że chyba już jesteśmy po wszystkim, wypadł ze mnie półtoracentymetrowy skrzep. Wznieśliśmy toast” („Ula”).

 

Karolina Więckiewicz wyjaśnia: „Wszystkie te postępowania [w sprawie sprowadzania tabletek poronnych zza granicy – red.] są umarzane. Po pierwsze, kobieta, która w Polsce robi aborcję, nie podlega kodeksowi karnemu. Przeprowadzenie aborcji w domu za pomocą środków poronnych jest legalne. Prawo farmaceutyczne zezwala na przywóz z zagranicy leków na własny użytek. Nawet gdy są to leki niedopuszczone do obrotu w Polsce, można przywieźć lub zamówić do pięciu opakowań. Przywóz obejmuje też zamówienie leków do domu drogą pocztową. Prokuratura i policja o tym wiedzą”.

 

Szanowni państwo rządzący, którzy oburzacie się w mediach społecznościowych na okładkę „Obcasów”: tak właśnie działają „antyaborcyjne” przepisy w dzisiejszej Polsce.

 

Cytowanym wypowiedziom w obszernym materiale „Wysokich Obcasów” towarzyszą ściągnięte z „kobiecego” portalu opisy objawów po wzięciu tabletek, wyliczenia „problemów”,  jakie napotykają w Polsce osoby chcące w komfortowych warunkach unicestwić swoje potomstwo, informacje o działalności proaborcyjnych organizacji w Polsce i na Zachodzie. Pełen instruktaż. Dziecko nienarodzone w koszmarnym świecie tych kobiet to nie żyjąca istota. Współczucie wobec ofiar dodatek „Gazety Wyborczej” zarezerwował  przeważnie dla czworonożnych bohaterów materiału zamieszczonego kilkanaście stron dalej. We wstępie do tekstu pt. „Gulasz z golden retrie vera” czytamy:

 

„Jak to jest, że niektóre zwierzęta rozpieszczamy, śpimy z nimi, opłakujemy ich śmierć, a inne zabijamy na mięso, torturujemy, skazujemy na niewyobrażalne cierpienia”.

 

Schizofrenia czy bezdenny cynizm?

 

 

Roman Motoła

 

 


DATA: 2018-02-22 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tutaj pisałeś: "a nie systemami prawnymi". A może znowu coś palnąłeś bez świadomości, tym razem bez świadomości że karanie należy do systemu prawnego? Oczywiście że karanie = mniej przestępstw, czego lewacki brak logiki nie ogarnia i dlatego nie potraficie sensownie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego jakoś nikt na serio nie postuluje likwidacji kosztownego systemu karania, skoro waszym zdaniem karanie nie zmniejsza ilości przestępstw? A niedotrzymanie umowy ma miejsce wtedy, gdy umowa w ogóle została zawarta. Jeśli kochanek nie obiecywał kochance że jej nie opuści, to odchodząc nie łamie umowy. Oczywiście gdy spłodzi dziecko powinien być karany za porzucenie, tyle że nie za porzucenie kochanki (CHYBA że złamał zawartą umowę), ale za porzucenie dziecka wobec którego ma obowiązek finansowo-wychowawczy.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Skrót "OK" pochodzi z lapidarnego raportu amerykańskiego dowódcy po bitwie i oznaczał "0 killed"("zero zabitych"), w skrócie 0K. Jeżeli dochodzi do aborcji to jest co najmniej 1K (jeden zabity). Aborcja nie jest więc OK. Te kobiety(?) na zdjęciu z "Wysokich obcasów" są wobec tego nielogiczne. Bezmyślne? Głupie?
ponad 1 rok temu / Pati
 
@do trooper A gdzie ja tu W TYM KOMENTARZU pisałem, że należy/nie należny karać za to czy za owo? Proszę o cytat z mojego poprzedniego komentarza. Ale cóż widać tutaj jest typowo prawacka logika, która mówi jak będzie karane to będzie mniej przestępstw. Kochanek ma być karany jak spłodzi dziecko. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem to się tutaj poprawiam. Co do kwestii porzucenia kochanki to należy to traktować jak niedotrzymanie umowy czy zdradę kolegi/zony itp.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Problem z karaniem za aborcje farmakologiczną to problem centralizacji/decentralizacji władzy. Przy obecnej (totalitarnej) władzy centralnej z siedzibą w Warszawie/Brukseli, dalekiej od ludzi, ściganie kogoś za połykanie tabletek jest kompromitacją władzy na tym szczeblu. Gdyby jednak władza pochodziła nie z Warszawy/Brukseli, a np. z miasteczka, osiedla, rodu, cechu itp., które to organizacje byłyby bliższe człowiekowi, to takie ściganie byłoby technicznie możliwe i miałoby sens. Władza lokalna lepiej zajmie się sprawami obyczajowymi niż władza cetralna, które, o ile już musi istnieć, powinna zająć się obronnością strategiczną (już nawet nie terytorialną). Sąd rodowy o wiele lepiej będzie wiedział, kto w rodzinie zaszedł w ciążę i jak taką osobę ukarać/niechęcić niż reżymowy prokurator. A ludzie zaczną głosować nogami.Aborcjoniści prędko stworzą komuny,które wymrą śmiercią naturalną poprzez bezdzietność,ale nie narzucą swojego prawa wszystkim poprzez rząd centralny
ponad 1 rok temu / aaa
 
to jest bardziej niż obrzydliwe, może należy po prostu ignorować G.W. i koniec. Niech zginie w niebycie społecznym.
ponad 1 rok temu / Jonas
 
Daruj sobie bzdury którymi jak zwykle usiłujesz kogokolwiek przekonać, że karanie mordowania dzieci nie jest potrzebne. Analogicznie bezsensownie mógłbyś argumentować że należy znieść karalność wszelkich przestępstw, a wystarczy tylko apelować do sumienia przestępców. I niby dlaczego ma być karany kochanek porzucający swoją nie będącą w ciąży kochankę, która przez to porzucenie ma złamane życiowe plany? Nie zrozumiałeś świetnej analogii Katolika Polaka, czy zrozumiałeś ale musisz się czepiać z zazdrości że mimo wielu prób sam dobrych analogii nie potrafisz spłodzić?
ponad 1 rok temu / do trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.