DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Zaatakował w trakcie adoracji krzyża. Miał broń

Zaatakował w trakcie adoracji krzyża. Miał broń
Źródło: Wikicommons

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Kutnie, podczas liturgii Wielkie Piątku. Gdy wierni adorowali krzyż, jeden z mężczyzn zaczął się awanturować. Jak się okazało – był uzbrojony.

 

Zaczęło się od awantury podczas jednego z najważniejszych w trakcie całego Triduum Paschalnego momentów – adoracji krzyża, na którym dokonało się odkupienie świata. Na obrazoburcze zachowanie mężczyzny zareagowali kościelny oraz ministrant. Postanowili go wyprowadzić.

 

Mężczyzna wpadł jednak w jeszcze większą złość, gdy zmuszono go do opuszczenia świątyni. Wyjął broń i zdołał oddać dwa strzały. Został jednak szybko obezwładniony przez kościelnego i ministranta. Nikt nie został ranny.

 

Mężczyzna trafił w ręce policji. Okazało się, że broń była pistoletem gazowym, zawierającym metalowe kulki. Jak użytek z pistoletu napastnik chciał zrobić podczas liturgii Wielkiego Piątku? Tego na razie nie wiadomo.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged


DATA: 2018-03-31 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie broń to tylko beretta 92. W USA bardzo populsrna zabawka dla dzieci
ponad 2 lata temu / Tracz
 
Dopiero gdy się posiada pozwolenie na broń (ewentualnie gdy człowiek obraca się w środowisku ludzi, którzy takowe posiadają) dociera do nas to, że wśród ludzi, których mijamy ulicą są i tacy, co mają przy sobie broń. Tak, teraz, w tym momencie. Naprawdę, mogłoby to być pewnym zaskoczeniem dla wielu. Mit o powszechnych strzelaninach to bujda, broń uczy pokory. Tylko ostatni wariat będzie strzelał do ludzi. Co też ważne, ludzie ci potrafią w razie potrzeby się nią bardzo sprawnie posługiwać, dlatego nie polecam nikomu bawienia się w atrapy i straszaki gdy jest się samemu napastnikiem. Z tym żartów nie ma. Jak najbardziej zgadzam się, że gdyby ktoś tam posiadał prawdziwą broń (a pewnie się to zdarza), to mogłoby się to skończyć poważniej. Oczywiście, hoplofoby pewnie uważają to za jakieś bestialstwo, ale gdyby tak było (a cóż to za problem dla bandyty zdobyć broń nielegalnie?), to że tak powiem nic tylko przygotować filtr na profilówkę fejsa, ogromna tragedia.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Typowa prowokacja by wykoleić starania organizacji patriotycznych by umożliwić polakom posiadanie broni i by móc się nią bronić, jak sama nazwa tego przedniotu glosi. Facet z pistoletem w Kościele to prowokator zadaniowany właśnie w celu wyłowania negatywnej opinii publicznej. Normalny i rozumny chrześcijanin nie przyjdzie z pistoletem by adorować Krzyż tylko wredny prowokator w całkiem innym celu. Tą sma taktykę już od prawie dwóch dekad stosuje się w USA by wywołać w społeczeństwie amerykańskim wstręt do broni i jej posiadania. Stąd podpuszczanie postronnych wykolejeńców do takich sytuacji. Człowiek pełen goryczy i rozczarowany realiami życia zrobi wszystko aby móc za swoje żałosne życie się zemścić a ofiarą będą zawsze niewinni.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
Dobrze że nie masz broni. Sugestia strzelania ostrymi nabojami do napastnika w kościele pełnym ludzi jest idiotyczna.
ponad 2 lata temu / do TKor
 
Jurgen, To nie czasy gdy nawet przestępca powstrzymałby się od użycia broni w kościele. A pomyśl - co byś zrobił gdybyś mając broń przy sobie zobaczył osobnika wyciągającego broń i grążącego go innym? Nie pomyślałbyś, że twoim obowiązkiem jest obrona innych bo ty, może jako jedyny w tym miejscu, masz przy sobie narzędzie do tego przeznaczone? A w gry nie gram bo nie mam i chyba za stary na to jestem.
ponad 2 lata temu / TKor
 
Nie piszcie. że miał broń bo to nie była broń. A to co się stało świadczy tylko o niezrównoważeniu tego człowieka. Gdyby ktokolwiek z wiernych miał przy sobie prawdziwą broń (a pewna liczba osób taką ze sobą nosi) to facet by nie pożył - imitacji nie da się na szybko, w przyciemnionym kościele odróżnić od prawdziwej. Miał szczęście
ponad 2 lata temu / TKor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.