DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

„Za Tomaszem!” Petycja do koncernu IKEA o poszanowanie praw pracowników

„Za Tomaszem!” Petycja do koncernu IKEA o poszanowanie praw pracowników
Fot. Pixabay

Reprezentujący zwolnionego pracownika prawnicy Ordo Iuris przygotowali petycję do kierownictwa IKEA z apelem o poszanowanie praw pracowniczych. Petycja stanowi zarazem wyraz poparcia dla postawy pana Tomasza, który przywołując cytaty z Pisma Świętego sprzeciwił się kierowaniu do pracowników szwedzkiego koncernu artykułu pt. „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”.

 

Skierowany do pracowników tekst był elementem szerokiej akcji propagowania ruchu LGBT przez koncern. Pan Tomasz zareagował na to na wewnętrznym forum firmy IKEA, zwracając uwagę na zgorszenie, jakim jest dla chrześcijanina propagowanie zachowań homoseksualnych. Swoją opinię poparł konkretnymi fragmentami Pisma Świętego, zaczerpniętymi z powszechnie znanego wydania Biblii Tysiąclecia.

 

Wpis na wewnętrznym forum stał się przyczyną rozwiązania z Panem Tomaszem umowy o pracę, pomimo nienagannej historii zatrudnienia i licznych pochwał ze strony przełożonych i klientów. Ponadto, naganę od pracodawcy otrzymały także osoby, które „polubiły” wpis na forum.

 

Panu Tomaszowi zarzucono m.in. naruszenie Kodeksu Postępowania Grupy IKEA. Pracodawca zignorował jednak zarówno przepisy prawa pracy, jak i te postanowienia tego wewnętrznego regulaminu, które chronią pracowników m.in. przed dyskryminacją z względu na wyznawaną wiarę.

 

Instytut Ordo Iuris reprezentuje poszkodowanego przed sądem domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne.

 

–  W tej trudnej dla pana Tomasza sytuacji nierównej walki z międzynarodowym koncernem ważny jest każdy głos wsparcia. Dlatego bardzo prosimy o podpisy pod petycją, która nie tylko popiera nieugiętą postawę pana Tomka, ale stanowi także zdecydowany apel do koncernu IKEA o przywrócenie go do pracy i uszanowanie uczuć religijnych swoich pracowników – komentuje mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

 

Petycja dostępna jest na portalu maszwplyw.pl.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 


DATA: 2019-06-29 11:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nic u nich i im podobnym nie kupię.
10 miesięcy temu / Lina
 
Następnym razem inny wierzący może napisać kilka słów o sposobie postępowania z nierządnicami w firmie zgodnie z Prawem Mojżeszowym. Będzie jeszcze "zabawniej" jak wyleci z roboty.
10 miesięcy temu / XYZ
 
Bojkot iKEI.
10 miesięcy temu / arivederci
 
Za panemTomkiem
10 miesięcy temu / Maciel
 
Popieram p.Tomka
10 miesięcy temu / Nel
 
Popieram Pana Tomka
10 miesięcy temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.