DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Za starzy na życie? Porażające pomysły holenderskiej lewicy!

Za starzy na życie? Porażające pomysły holenderskiej lewicy!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#EUTANAZJA    #HOLANDIA    #WIEK    #PODESZŁY WIEK    #LEWICA    #ŚMIERĆ    #ZIELONI    #GROENLINKS    #D66

Pod płaszczykiem „dobra pacjenta” dwie lewicowe partie z Holandii forsują pomysł prowadzący do zmniejszenia liczby osób starszych. Za fałszywym współczuciem kryje się chęć ograniczenia wydatków na służbę zdrowia – podaje serwis „Adoptuj kościół w Holandii”.

 

Formacje lansujące porażające pomysły to Groenlinks (Zielona Lewica) i D66 (Demokraci 66). Corinne Ellemeet, przedstawiciel pierwszej partii, sugeruje, „żeby przed zaordynowaniem w szpitalu procedur medycznych pacjenci liczący ponad 70 lat trafiali najpierw do geriatry, który oceni, czy w ich wieku ta procedura jest przydatna” – czytamy na adoptkhol.blogspot.com. Zdaniem postępowej aktywistki „nadmierne leczenie” to w szpitalach norma, gdy tymczasem – jak twierdzi – seniorzy mogą nie chcieć być leczonymi, zażywać leki i cierpieć. Ellemeet zapewnia przy tym, że nie chodzi jej o oszczędności, choć mogą być one konsekwencją realizacji postulatu.

 

Jednak nie wszyscy starsi Holendrzy mają problemy zdrowotne. Dlatego też z „ofertą” spieszy inna partia lewicowo-liberalna: D66. Jak podaje „Adoptuj kościół w Holandii”, formacja wywodzi się z aktywistów rewolucji roku 1968.

 

Ugrupowanie należy do rządzącej koalicji i wywiera nacisk na inne partie tworzące gabinet. Chce, aby „zalegalizować możliwość eutanazji na życzenie w przypadku oświadczenia, że przeżyło się tzw. voltooid leven – spełnione życie”. Zdaniem gazety „Nederlands Dagblad”, dalszy brak eutanazyjnych ułatwień grozi rozpadem koalicji rządowej. Warto odnotować, że pozostałe dwie partie mają (nominalnie) oblicze chrześcijańskie.

 

Nie przeszkadza to jednak ministrowi bez teki ds. opieki zdrowotnej Brunonowi Bruinsowi z rzekomo chadeckiej i centroprawicowej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji wyrażać zainteresowania pomysłem Groenlinks i zapowiadać wdrożenia nad nim prac. Z kolei minister zdrowia Hugo de Jonge (Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny) w odpowiedzi na propozycje D66 „zapewnił, że nie lekceważy tego problemu. Rząd zamówił badanie społeczne na temat, co starsi ludzie rozumieją pod pojęciem spełnionego życia, u (młodej) badaczki Els van Wijngaarden, która doktoryzowała się właśnie z tematu spełnionego życia” – opisuje adoptkhol.blogspot.com.

 

Są jednak w Holandii także przeciwnicy eutanazyjnych ułatwień. Znany z antyislamskich poglądów Geert Wilders z PVV stwierdził: Wpuszcza się pół świata do naszego kraju i zapewnia bezpłatną opiekę, a nasi seniorzy mają się pocić, czy nadal otrzymają nową zastawkę serca? Chore. Z kolei Henk Krol, lider partii seniorów 50Plus, uznał pomysł Zielonej Lewicy za chęć „ostatecznego rozwiązania problemu osób starszych”. Internauci krytykujący eutanazyjne pomysły porównują je do działań nazistów i Adolfa Hitlera.

 

Temat powrócił przy okazji „Tygodnia Eutanazji”, jaki organizuje Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Swobodnego Zakończenia Życia (NVVE). Środowisko zabiega o „prawo” do eutanazji dla osób „wykluczonych”, czyli mających do niej trudniejszy dostęp: osób z demencją, cierpiących na przewlekłe schorzenia psychiatryczne i tych, którzy czują się spełnieni w życiu.

 

„NVVE nie jest jedyną holenderską inicjatywą na rzeczy eutanazji. Jakiś czas temu w internecie pojawiła się możliwość grupowego zapisywania się na śmiercionośny proszek poza oficjalnymi procedurami eutanazyjnymi. W tym wypadku sprawą zainteresowała się prokuratura. Coraz więcej pojawia się też informacji o (…) przypadkach dokonania eutanazji bez wyraźnej zgody pacjenta. W kilku wypadkach wszczęto dochodzenie” – podaje serwis zauważając, że liczba eutanazji w Królestwie Niderlandów radykalnie rośnie. Portal przytacza też tragiczny przykład pacjentki, która nie chciała zostać poddana eutanazji i próbowała uciec.

 

Holenderskie pokolenie wyżu demograficznego wchodzi obecnie w wiek około 70 lat. Wysoka liczba osób starszych w połączeniu z małą liczbą aktywnych zawodowo rodzi problemy dla tamtejszych finansów. Zbyt mała liczba pracujących związana jest z obyczajową rewolucją, jaka dotknęła kraj. Coraz popularniejsze jest tam życie jako „singiel” lub posiadanie małej liczby dzieci (modele 1+0 lub 2+1). Powszechna jest antykoncepcja, a łatwo dostępna aborcja.

 

 

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

MWł

 

 


DATA: 2019-02-15 17:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeprowadzić przymusową eutanazje tym osobą które chcą to wprowadzić
4 miesiące temu / Eutanazja
 
Spadkobiercy Hitlera.
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Ewolucja eutanazji: 1 eutanazja dla cierpiących 2 eutanazja na życzenie "pacjenta" 3 eutanazja wbrew życzenie "pacjenta"
4 miesiące temu / emk
 
No tak pacuj do 68 a w 70 roku zycia eutanazja i posprzatane,ktos twoja emeryture ukradl...coz bedzie dla nowego Holendra jako zasilek
4 miesiące temu / Ela
 
To już de facto obowiązuje w Holandii i Kanadzie. To jeden z powodów przez które należy się bronić przed wprowadzeniem eutanazji.
4 miesiące temu / trooper
 
No cóż, tak, wygląda świat bez Boga. (Świat bez dekalogu, bez przykazania "nie zabijaj")
4 miesiące temu / non paevalebunt
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66172"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.