DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Z tą wypowiedzią Urbana piewcy „Kleru” będą mieli problem: film odbiera mi wyłączność

Z tą wypowiedzią Urbana piewcy „Kleru” będą mieli problem: film odbiera mi wyłączność
Jerzy Urban. FOT.przeAmbitniPL/YouTube

Salonowi dziennikarze i „celebryci” zachwycający się filmem „Kler” reprezentują tak naprawdę poglądy uosabiane przez ohydną propagandę Jerzego Urbana. Różnica jest zaledwie jedna: komunistyczny aparatczyk mówi wprost, że nienawidzi religii, zaś postępowcy udają, że chcą pomyjami „oczyścić” Kościół. Przyznał to nawet Urban, który widzi z filmie efekt swojego wieloletniego opluwania Wiary.

 

Komunistyczny propagandzista w rozmowie opublikowanej na YouTubowym kanale przeAmbitniPL stwierdził, że film „Kler” wywołuje u niego… mieszane uczucia. Powód z jednej strony poraża, z drugiej zaś odkrywa przed opinią publiczną prawdę o „dziele” Wojciecha Smarzowskiego.

 

Ja redaguję pismo silnie antyklerykalne i taki film i jego wielka popularność i wzięcie banalizuje temat i jakby odbiera mi dotychczasową niemal wyłączność na atakowanie kleru, a więc ja tracę jakby silnik swojego biznesu – stwierdził rzecznik prasowy rządów PRL, w tym rządu Wojciecha Jaruzelskiego.

 

To jest bardzo ciekawe zjawisko, że jest taki aplauz do tego filmu. Ja w tym dostrzegam kawał swojej roboty też bo to się nie wzięło z niczego. Ja tylko mam inne podejście do tej kwestii niż antyklerykałowie, bo ja nie jestem antyklerykalny tylko antyreligijny. A wszyscy udają, że dla dobra Kościoła go krytykują i marzą o tym, żeby w Kościele katolickim działo się lepiej. Ja odwrotnie. Chcę żeby działo się jak najgorzej – dodał wydawca rynsztokowych gazet antyklerykalnych.

 

„Film Kler wydaje się fabularyzacją publicystyki takich czasopism jak Fakty i Mity oraz Nie” – celnie zauważył w „Idziemy” ks. Dariusz Kowalczyk SJ.

 

W ten sposób przyklaskujący Smarzowskiemu prezenterzy i celebryci swoimi zachwytami nad „Klerem” sprawili, że plugawe poglądy Urbana weszły do głównego nurtu debaty publicznej i mogą zacząć zbierać potworne żniwo w ludzkich duszach.

 

 

Źródło: YouTube

MWł

 

 


DATA: 2018-10-01 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sama obecność Urbana pokazuje że wcale nie chodzi o oczyszczenie kk tylko o walkę z nim. Ten facet przynajmniej prawdę mówi.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Film Kler to takie współczesne Psy .
ponad 1 rok temu / Horst
 
on jest łotrem mówiącym jednak prawdę
ponad 1 rok temu / darek
 
To ciekawe. Na tym forum nie można obrażać tylko wiary katolickiej, inne można - no to jest miłe.
ponad 1 rok temu / Jj
 
Urban odchodzi więc pora na innych. Scenariusz pisany latami więc nie ma przypadku tylko ciągła praca. Ręce Polaków, pieniadze obcych i robota na rzecz obcych. Nie byłoby,,Nie,,gdyby nie jakieś ukryte cele czyli rewolucja dalej po komunie.
ponad 1 rok temu / Andrew
 
To będzie interesujące zobaczyć jak entuzjasta "Kleru" reaguje gdy mu się powie, że J. Urban stwierdził, iż "Kler" wyraża jego poglądy.
ponad 1 rok temu / ma
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres k[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.