DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pocharatanym to można było być ideologia gender, homoseksualizmem, dewiacjami, pornografią, pedofilia i aborcją, a po pandemii może otworzą się ludziom oczy i serca na życie, ludzi i świat.
3 miesiące temu / Kasia
 
Ja w epidemii widzę wielkie nadzieje na przyszłość.Polska ma być potęgą i właśnie to może być początek.Zajmijmy się dziś naszymi sercami i nie martwy się na zapas.A że może nie będziemy się mniej ściskać to jakiegoś wielkiego zagrożenia nie widzę.To jest piękny czas gdzie jednak jest weryfikacja -jednak rodzina najważniejsza a nie płytkie znajomości.Widzę szansę powrotu do państw narodowych.Wiążę ogromne nadzieje z tą sytuacją.Skoro miesiąc niewychodzenia z domu części społeczeństwa ma aż powodować takie ogromne straty w gospodarce to jest jakaś mydlana bańka a nie gospodarka.
3 miesiące temu / kasiakasia
 
Wróżenie z fusów
3 miesiące temu / Rrr
 
Polscy mężczyźni stosunkowo często popełniali samobójstwa jeszcze przed kryzysem, a teraz czeka nas fala zwolnień z pracy i utraty dochodów. Nie zauważyliście, że obecnie próbuje się zrobić z seniorów narzędzie walki klas, tak samo jak feminizm czyni z kobietami. Emeryci nie zawsze są najbardziej uciskani, a w obecnej sytuacji, kiedy mają zapewniony stały dochód i nie mają dzieci na utrzymaniu, są w lepszej sytuacji niż wielu młodszych ludzi. Niestety, jak firmy pobankrutują, będzie mniej wpływów do budżetu, czyli mniej pieniędzy np. na służbę zdrowia, emerytury, ale część seniorów wydaje się być na to ślepa i dalej oczekuje 13., 14. emerytury, a jak ktoś nie popiera rozdawnictwa, to może być nazwany egoistą. Nie jestem wrogiem, starszych osób, tak jak krytykując feminizm nie jestem wrogiem kobiet. Apeluję do seniorów: pytajcie dzieci i wnuków o sprawy ekonomiczne, bo są skomplikowane i to nie wstyd, że nie rozumiecie.
3 miesiące temu / BP
 
cyt"część ludzi jednak zauważy rękę Boga w tej sytuacji"-oby bo na razie widać tendencje odwrotne
3 miesiące temu / hmm
 
Można dodać do tego że wielu już do tej pory takich poharatanych jest choćby przez dzisiejszą antykulture która psuje ludzi, upadla. Można nawet wysnuć taką teorie że to jakby przygotowanie gruntu pod takie rzeczy w tym sensie że ludzie są źle przygotowani na takie rzeczy. Wystarczy popatrzeć na czasy przed II wojną światową gdzie ludzie też byli nakrecani i psuci przez komunistów i nazistów a po wybuchu to pograzali się całkowicie w nienawiści przedewszystkim. Dziś mamy neonazizm i neomarksizm. Niewielka różnica że kiedyś opanowywali świat osobno. Ale tam gdzie wchodzili chcieli żeby im służyć. Kościół też był jednym z celów który starali się niszczyć.Dzis jest inaczej i jest walka o kościół nowy tzn wszyscy ci potepiency znaleźli miejsce w swoim kościele anty.
3 miesiące temu / Ob
 
w los angeles miasto jest 17:D? radnych , Warszawa 6 tysięcy, tyle samo ludzi:D Miasto Aniołów?
3 miesiące temu / szpulas11
 
To zbyt schematyczne myślenie. To nie jest tak, że tamci są jednoznacznie źli, a my jednoznacznie dobrzy. Z resztą, ja jako wyborca Konfederacji byłabym za pewne przez Panią/Pana zaklasyfikowana jako zła, bo np. ośmielam się twierdzić, że nie można ustanawiać prawa niezgodnie z prawem, bo później ustawy tak przyjęte byłyby podważane, albo ośmielam się nazwać segregacją na użytecznych wyborców propozycję, aby głosować korespondencyjnie mogły jedynie osoby po 60 roku życia. Niestety, jedni grzeszą romansami, inni ignorancją ekonomiczną wynikającą z egoizmu.
3 miesiące temu / @ALDI BP
 
Ten osobnik nie ma tytułu naukowego. Nie jest profesorem.
3 miesiące temu / Kris
 
Polacy nie takie rzeczy przezyli, i to rozne pokolenia. Mamy to w genach. Ja sie o nasza psychike nie obawiam. Nasi zolnierze naleza do najdzielniejszych, mamy ta troch ekozacka brawure i jak trzeba to umiemy sie mobilizowac. Kiedy zycie plynie spokojnie to my sie jak meduza na plazy rozjezdzamy, bo nasz zywiol, to wzburzone fale dzieje, a nie miekki piasek i opalanie.
3 miesiące temu / Judyt Wojujáca
 
Myślę, że epidemia ma pozytywny wpływ na wiele osób, które muszą przewartosciowac swoje poglądy. Nagle zakupy, lazenie po galeriach, wczasy zagraniczne przestaly byc przedmiotem zazdrości. Wielu doceniło lekarzy i nauczycieli. Ludzie zwolnili tempo, przypomnieli sobie, że wazna jest rodzina i odpowiedzialność za innych. Wielu tęskni za Msza święta i modli sie o wiele więcej niz dotąd.
3 miesiące temu / Me
 
Nadchodzi kres "radosnemu rozdawnictwu", był dobry czas aby trochę odłożyć, ale Rządzący woleli szastać na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi, a teraz nadchodzi widmo recesji i ostrych cięć. Ale co tam, teraz byle do wyborów, a potem choćby Potop!
3 miesiące temu / Paulus
 
O widzę że Pch24 współpracuje z interią. Bo tam pewnie wszyscy tacy "rzetelni i obiektywni".A co do "mądrości" tego psychologa to każdy nie licząc małoletnich pamięta agonie i śmierć papieża Jana Pawła II.Oj jak się wszyscy mieli stać lepszymi, jak się wszyscy mieli miłować po tej śmierci to filozofom się nie śniło, a minęło parę miesięcy to zarówno w polityce, mediach jak i w codziennym życiu zwykłych polaków zdecydowana większość zaczęła się gryźć wielokrotnie gorzej niż poprzednio.I ja wcale nie krytykuje tutaj podania sobie ręki czy obcałowania się z bliskimi jak już epidemia minie, tylko podważam te pseudo-wywody "eksperta".
3 miesiące temu / Myślący
 
Nie uważam, w przeciwieństwie do pana, aby Polacy wyszli z tego trudnego okresu poharatani psychicznie, wręcz przeciwnie. Nasz naród na przestrzeni dziejów, w czasach wojen, zaborów itp. był niezwykle skonsolidowany i zdyscyplinowany, a są to cechy pozytywne. Proszę spojrzeć na kraje zachodnie, gdzie niema żadnej dyscypliny, gdzie obrzuca się kamieniami zarażonych koronawirusem starców z domu opieki. Jest panie Czapiński wyraźna różnica między troska naszego rządu o społeczeństwo, a tych zachodnich i to widać gołym okiem, chociażby segregacja ludzi na "użytecznych społecznie". Jeśli chodzi o poharatanie psychiczne, to dotyczy to głównie opozycji, którzy wyżej cenią konstytucję czyt. zwykły papierek niż człowieka. Dotyczy to takich ludzi jak Tusk, którzy jako "wujek dobra rada" udziela pouczeń jak nie przytyć siedząc w domu. Tabunów celebrytów, którzy zeszli z pierwszych stron gazet, bo nikogo nie interesują ich romanse,albo zawinięta wyżej sukienka.
3 miesiące temu / ALDI
 
Przesada. Miesiąc czy 2 po epidemi wróci wszystko do normy jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie. Gorzej będzie z ograniczeniami wprowadzonymi podczas epidemii niby chwilowe ale zostaną.
3 miesiące temu / Ja
 
Na portalu chrześcijańskim należy ostrożnie podchodzić do psychologii, która jest współczesną religią. Wato o tym pamiętać i to, co się dzieje rozpatrywać a punktu widzenia chrześcijańskiego. Dla pana Czapińskiego poharataniem psychicznym będzie na przykład to, że część ludzi jednak zauważy rękę Boga w tej sytuacji i zacznie patrzeć na świat nie według religii, którą głoszą psychologowie. Warto pamiętać, że najlepszym psychologiem jest Jezus Chrystus. A im mniej psychologicznej religii w KK, tym lepiej.
3 miesiące temu / bob
 
Trzeba prosić Boga o opiekę. Maryję prosić o opiekę i wszystkich świętych o wyproszenie łask. nie opuszczą nas. Niebo jest łaskawe dla tych, którzy ufają. kochają i wielbią Pana. Ufajmy i módlmy się! Święty Boże, święty mocny....
3 miesiące temu / Lusia
 
Członków komisji przekupywac?? Chyba w leniwej warszawce bo na prowincji już nie zapisują - mają komplet chetnych
3 miesiące temu / Interia?
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.