DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Z pandemii wyjdziemy poharatani psychicznie. Będziemy inni

Z pandemii wyjdziemy poharatani psychicznie. Będziemy inni
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Republica)
#KORONAWIRUS    #POLSKA    #SPOŁECZEŃSTWO    #KRYZYS    #WYBORY    #PIS

„Będziemy uczuleni na różne sygnały zagrożenia bardziej niż do tej pory. Też te związane ze zdrowiem. Będziemy histerycznie czy panicznie reagować na zagrożenia (…) większość Polaków wyjdzie z tego psychicznie poharatana i zapamięta ten okres - pewnie kilku miesięcy - jako trudny” – przewiduje prof. Janusz Czapiński., psycholog i nauczyciel akademicki.

 

Zmienią się też pewne obyczaje Polaków w relacjach z innymi ludźmi. Zdecydowanie rzadziej nawet bliscy przyjaciele będą się obcałowywać na powitanie. Z większym wahaniem będziemy podawać sobie rękę, a także bardziej dbać o higienę i częściej myć ręce” – przewiduje autor Diagnozy Społecznej w wywiadzie dla Interii.

 

Jego zdaniem pandemia odbije się także na naszej konsumpcji. „Bardzo wielu ludzi boi się nie samego wirusa, a ekonomicznych konsekwencji obecnej sytuacji. Martwią się bardziej o utratę pracy i dochodów niż o to, że zostaną zakażeni. I moim zdaniem mają rację, że się tego obawiają, bo niewątpliwie nastąpi recesja i nie wiadomo, kiedy z niej wyjdziemy” – uważa.

„To bardzo uderzy po kieszeni Polaków. Nie stać będzie nas na tak szaloną konsumpcję jak jeszcze do niedawna” – dodaje.

 

To właśnie konsekwencje gospodarcze pandemii mają zdaniem naukowca skłaniać Jarosława Kaczyńskiego do przeprowadzenia wyborów w niezmienionym terminie. „PiS zrobi wszystko, żeby odbyły się one w maju. Może nawet suto sypnąć groszem dla osób, które zgłoszą się do komisji wyborczych. Bo tak wielu chętnych jak dotychczas nie będzie. Oprócz przekupywania wyborców 13. emeryturami i innymi gratisami, trzeba będzie przekupić członków komisji wyborczych. Jeżeli na początku maja nie będziemy mieli takiej skali epidemii jak teraz we Włoszech czy Hiszpanii, to wybory się odbędą” – zauważa.

 

Psycholog zauważa, że polityka rozdawnictwa publicznych pieniędzy przechodzi obecnie swego rodzaju crash-test. „Nie ma z czego dokładać” – sugeruje. „Nie wiadomo, jak długo będzie można dokładać do tych pokrzywdzonych, wspomagać pracodawców, czy pracowników. Niedługo zaczną się zwolnienia, trzeba rezerwować pieniądze na zasiłek dla bezrobotnych, a tych pieniędzy nie ma. Zaczną się problemy i będzie rosła grupa osób, które będą się czuły opuszczone przez władze”.

 

Źródło: interia.pl                  

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-28 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pocharatanym to można było być ideologia gender, homoseksualizmem, dewiacjami, pornografią, pedofilia i aborcją, a po pandemii może otworzą się ludziom oczy i serca na życie, ludzi i świat.
7 miesięcy temu / Kasia
 
Ja w epidemii widzę wielkie nadzieje na przyszłość.Polska ma być potęgą i właśnie to może być początek.Zajmijmy się dziś naszymi sercami i nie martwy się na zapas.A że może nie będziemy się mniej ściskać to jakiegoś wielkiego zagrożenia nie widzę.To jest piękny czas gdzie jednak jest weryfikacja -jednak rodzina najważniejsza a nie płytkie znajomości.Widzę szansę powrotu do państw narodowych.Wiążę ogromne nadzieje z tą sytuacją.Skoro miesiąc niewychodzenia z domu części społeczeństwa ma aż powodować takie ogromne straty w gospodarce to jest jakaś mydlana bańka a nie gospodarka.
7 miesięcy temu / kasiakasia
 
Wróżenie z fusów
7 miesięcy temu / Rrr
 
Polscy mężczyźni stosunkowo często popełniali samobójstwa jeszcze przed kryzysem, a teraz czeka nas fala zwolnień z pracy i utraty dochodów. Nie zauważyliście, że obecnie próbuje się zrobić z seniorów narzędzie walki klas, tak samo jak feminizm czyni z kobietami. Emeryci nie zawsze są najbardziej uciskani, a w obecnej sytuacji, kiedy mają zapewniony stały dochód i nie mają dzieci na utrzymaniu, są w lepszej sytuacji niż wielu młodszych ludzi. Niestety, jak firmy pobankrutują, będzie mniej wpływów do budżetu, czyli mniej pieniędzy np. na służbę zdrowia, emerytury, ale część seniorów wydaje się być na to ślepa i dalej oczekuje 13., 14. emerytury, a jak ktoś nie popiera rozdawnictwa, to może być nazwany egoistą. Nie jestem wrogiem, starszych osób, tak jak krytykując feminizm nie jestem wrogiem kobiet. Apeluję do seniorów: pytajcie dzieci i wnuków o sprawy ekonomiczne, bo są skomplikowane i to nie wstyd, że nie rozumiecie.
7 miesięcy temu / BP
 
cyt"część ludzi jednak zauważy rękę Boga w tej sytuacji"-oby bo na razie widać tendencje odwrotne
7 miesięcy temu / hmm
 
Można dodać do tego że wielu już do tej pory takich poharatanych jest choćby przez dzisiejszą antykulture która psuje ludzi, upadla. Można nawet wysnuć taką teorie że to jakby przygotowanie gruntu pod takie rzeczy w tym sensie że ludzie są źle przygotowani na takie rzeczy. Wystarczy popatrzeć na czasy przed II wojną światową gdzie ludzie też byli nakrecani i psuci przez komunistów i nazistów a po wybuchu to pograzali się całkowicie w nienawiści przedewszystkim. Dziś mamy neonazizm i neomarksizm. Niewielka różnica że kiedyś opanowywali świat osobno. Ale tam gdzie wchodzili chcieli żeby im służyć. Kościół też był jednym z celów który starali się niszczyć.Dzis jest inaczej i jest walka o kościół nowy tzn wszyscy ci potepiency znaleźli miejsce w swoim kościele anty.
7 miesięcy temu / Ob
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.