DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Z „Czarnego Marszu” na zbiórkę WOŚP. Celebryci w sidłach obłudy

Z „Czarnego Marszu” na zbiórkę WOŚP. Celebryci w sidłach obłudy
Aktorka Maja Ostaszewska i Barbara Nowacka z proaborcyjnej inicjatywy „Ratujmy kobiety”. FOT.Krystian Maj/FORUM

Czy można jednego dnia walczyć o prawo do aborcji – czyli mordowania nienarodzonych – na przykład z powodu podejrzewania choroby u dziecka, a drugiego uczestniczyć w zbiórce pieniędzy na ratowanie chorych dzieci? Dla wielu polskich celebrytów taka obłuda nie stanowi żadnego problemu!

 

Przywykliśmy, że w jedną ze styczniowych niedziel odbywa się w Polsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przywykliśmy, że na ulicach naszych miejscowości, najczęściej przed kościołami, kwestują wolontariusze zbierający na cel określony przez fundację. Przywykliśmy też i do tego, że w akcję włączają się osoby publiczne, które na charytatywną licytację przekazują czy to otrzymane niegdyś cenne nagrody, czy możliwość zjedzenia z nimi obiadu.

 

Do wszystkich tych zjawisk przywykliśmy tak mocno, że nie dostrzegamy skrajnej hipokryzji wielu ze wspierających WOŚP celebrytów. I nie chodzi tu o lansowanie się w blaskach fleszy na plecach wolontariuszy akcji charytatywnej.

 

Tak się bowiem złożyło, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w kilka dni po procedowaniu przez Sejm dwóch obywatelskich inicjatyw dotyczących aborcji: skrajnie lewicowej „Ratujmy kobiety” zakładającej legalizację dzieciobójstwa „na życzenie”, oraz „Zatrzymaj aborcję” – dzieła obrońców życia mającego na celu zakazanie dokonywania w Polsce aborcji z powodu podejrzewania wystąpienia u dziecka choroby.

 

Jedna z najbardziej zaangażowanych w kreowanie obyczajowej rewolucji celebrytek – buddystka Maja Ostaszewska – w wośpową niedzielę w mediach społecznościowych chwaliła się swoją wrażliwością. Natomiast kilka dni wcześniej atakowała inicjatywę mającą na celu zatrzymanie aborcyjnej rzezi chorych dzieci. Jest jeszcze coś, co dodaje mrocznego wymiaru skrajnej hipokryzji aktorki i podobnych jej celebrytów – otóż pieniądze zebrane w tym roku przez WOŚP zostaną przekazane, zgodnie ze słowami Jerzego Owsiaka, na… oddziały neonatologiczne, czyli dziedzinę medycyny zajmującej się ratowaniem zdrowia i życia noworodków, w tym wcześniaków. A przecież w myśl obowiązującego w Polsce „kompromisu aborcyjnego” legalnie morduje się dzieci w wieku, który przy dobrym stanie opieki medycznej, pozwala im przeżyć poza łonem matki.

 

Wielu celebrytów wspierających WOŚP, jesienią roku 2016 popierało proaborcyjny „Czarny Protest”, który miał na celu zniszczenie społecznej inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”, a tym samym niedokonanie w polskim prawie zmiany uniemożliwiającej mordowanie nienarodzonych dzieci. Lista osób chwalących się chęcią pomocy chorym dzieciom i zarazem broniących prawa do ich mordowania jest znacznie dłuższa niż tylko nazwisko zaangażowanej we wszystko co dzieje się po lewej stronie Ostaszewskiej. „Dziewuchy” stojące za proaborcyjnymi „Czarnymi Marszami”, a jednocześnie finał WOŚP mający na celu pomoc chorym dzieciom, wspierali: Robert Biedroń, Magdalena Cielecka, Agnieszka Holland (również obecnie atakuje inicjatywę antyaborcyjną), Olga Frycz, Agnieszka Włodarczyk, Katarzyna Szczot „Kayah”, Paulina Młynarska-Moritz, Anita Sokołowska, Michał Szpak. Z uczestnikami „Czarnych Protestów” solidaryzował się również… Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Gwiazdy i gwiazdki, nie zważywszy na jakąkolwiek konsekwencję i logikę, zdają się mówić: mordowanie chorych dzieci – tak, ratowanie chorych dzieci – tak.

 

Niespójne? Nielogiczne? Absurdalne? Głupie? Jeszcze jak!

 

Ale takie już są liberalne „elity”…

 

 

Michał Wałach

 

 


DATA: 2018-01-15 14:05
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest to obłuda, fałsz i zakłamanie. W tym artykule są wymieniane imiona i nazwiska wielu znanych aktorów, nie których lubiłem, no właśnie lubiłem bo jak przeczytałem artykuł powyższy, to aż krew sie we mnie gotuje. Ci ludzie kompletnie nie mają wstydu. Ja na miejscu człowieka który poszedł na czarny marsz bym sie wstydził angażować w WOŚP, ale nie dlatego że chodzą różne pogłoski o Panu Owsiaku, bo pal sześć te pogłoski (osobiście uważam że WOŚP trzeba wspierać ze względu na te malutkie dzieci), ale ze względu na to co piszą w tym artykule. Nie można jednego dnia iść na czarny marsz i wpierać aborcje a drugiego dnia zbierać pieniądze lub robić zrzutkę pieniędzy na chore dzieci. JEST TO OBŁUDA, FAŁSZ, ZAKŁAMANIE I CZYSTA HIPOKRYZJA.
6 miesięcy temu / Damian
 
Otwórz oczy, a zobaczysz. Obłudą jest zbiórka na leczenie dzieci chorych, jeśli jednocześnie popiera się mordowanie dzieci chorych, których jedyna "wina" polega na tym, że śmiały się urodzić jako efekt nieudanej aborcji. Dlatego "za karę" są one pozostawiane bez opieki, by umarły z głodu i zimna, podczas gdy obok TAKIE SAME dzieci są leczone i otaczane troskliwą opieką.
7 miesięcy temu / do Megan
 
Nie widzę żadnej obłudy i nic wspólnego z, jak to ujeliscie, "walką o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci" a zbiórką pieniędzy na ratowanie i leczenie dzieci chorych...
7 miesięcy temu / Megan
 
Czyli potwierdzasz, że postawa polskich zwolenników mordowania dzieci jest nielogiczna.
7 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper To zależy. We Włoszech jeśli dziecko narodzi się w wyniku aborcji ma być mu udzielona pomoc. A w Polsce aborcja nie ma prawa się nie udać, więc jak coś pójdzie nie tak to robi się wszystko, by sprawę zamieść pod dywan. W tym wypadku zostawia się dziecko samo, aby sobie umarło.
7 miesięcy temu / trooper
 
Szanowne Panie! Popieram Was! Dla Waszego dobra żądam kary śmierci dla "sprawców" czyli ojców waszych poczętych dzieci. A w imię tolerancji i niedyskryminacji pozwólcie się urodzić waszym dzieciom które są absolutnie niewinne.
7 miesięcy temu / Janush ze wsi na Podkarpaciu/Kacze Dołki
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.