DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

YouTube likwiduje konto działaczy pro life. Zostali potraktowani na równi z terrorystami

YouTube likwiduje konto działaczy pro life. Zostali potraktowani na równi z terrorystami
źródło: pixabay.com
#CENZURA    #YOUTUBE    #FACEBOOK    #PRO LIFE    #ABORCJA    #EUTANAZJA    #CYWILIZACJA ŚMIERCI    #KANAŁ    #FILMY    #WIDEO

Lewicowcy z Doliny Krzemowej zadali kolejny cios wolności słowa w sieci. Pod koniec zeszłego miesiąca YouTube zawiesił konto Abortion Pill Reversal (APR – Odwrócenie [skutków] Pigułki Aborcyjnej), kanał poświęcony uczeniu matek, jak można przerwać trwającą już aborcję chemiczną, by ocalić życie ich dziecka.

 

Oznaczając zawartość kanału jako „szkodliwą i niebezpieczną”, ta popularna platforma udostępniania filmów wideo zawiesiła konto APR powołując się na „powtarzalne albo poważne naruszenie wytycznych dla społeczności”.

 

Konto zawierało tylko cztery filmy wideo. Jeden wyjaśniał, jak działa odwrócenie skutków pigułki aborcyjnej; pozostałe trzy przedstawiały świadectwa kobiet, które zmieniły zdanie po zażyciu pigułki aborcyjnej i wykorzystały metodę odwrócenia skutków, by ocalić życie swoich dzieci.

 

YouTube wyjaśnił, że sprzeciwia się „materiałom nawołującym do przemocy bądź zachęcającym do niebezpiecznych lub nielegalnych działań niosących ze sobą ryzyko poważnych obrażeń ciała lub śmierci”, stwierdzając, że APR przynależy do tej samej kategorii, co „instrukcje konstruowania bomb, zabawy z podduszaniem, korzystanie z twardych narkotyków lub wszelkie inne czynności, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń”.

 

Gigant mediów społecznościowych podjął się uciszenia APR ledwo parę tygodni po opublikowaniu przełomowego studium potwierdzającego, że aborcję chemiczną można powstrzymać.

 

W badaniach prześledzono przypadki setek matek, które zadzwoniły na gorącą linię Abortion Phill Reversal, mając wątpliwości co do aborcji po tym, gdy proces się już zaczął.

Obserwując przypadki 754 takich kobiet naukowcy doszli do wniosku, że wykorzystanie progesteronu, naturalnie występującego hormonu, „by odwrócić skutki konkurencyjnego blokera receptora progesteronowego, mifepristonu [farmaceutyku wywołującego aborcję], okazuje się zarówno bezpieczne, jak i skuteczne”.

 

Te ustalenia są wyjątkowo ważne. W Stanach Zjednoczonych jedna trzecia aborcji wywołanych pozaszpitalnie jest dokonywana przy użyciu pigułki aborcyjnej; wiele nienarodzonych istnień można by ocalić, gdyby fakty dotyczące odwrócenia skutków pigułki aborcyjnej były dużo szerzej znane.

 

Decyzja YouTube, by zawiesić konto APR pojawia się w chwili, gdy Dolina Krzemowa jest bacznie obserwowana w związku z próbą uciszenia głosów konserwatywnych.

Ocena przeprowadzona przez Media Research Center (MRC – Centrum Badania Mediów) potwierdza, że gigant mediów społecznych „cenzuruje konserwatystów i treści konserwatywne”.

 

Według raportu:

Usuwając albo w innych przypadkach tłumiąc polityczne wypowiedzi prezentowane przez osobistości polityczne firma dowodzi, że nie jest neutralna. Strona ta jest tak chętna ograniczać treści, których nie lubi, że ogłosiła, iż ma nowe procedury ich ograniczania. YouTube stwierdziło, że „zacznie dodawać wskazówki informacyjne do filmów wideo o teoriach spiskowych, linki tekstowe, których celem jest zapewnienie użytkownikom lepszych informacji o tym, co oglądają”.

 

YouTube polega na antykonserwatywnych grupach takich, jak Southern Poverty Law Center i Anti-Defamation League, które mają służyć jako „zaufani kierownicy ruchem” – policja treści zamieszczanych na platformie.

 

Laura Ingraham z Fox News Channel przeprowadziła w zeszłym miesiącu rozmowę z przewodniczącym MRC, Brentem Bozellem, który przedstawił niepozostawiający złudzeń obraz kontrolowania informacji przez Dolinę Krzemową.

 

„Oto wyłania się największa cenzura wolności słowa na całym świecie w historii człowieka – ostrzegł. Pozwólcie, że to wyjaśnię: lewica jest w trakcie dżihadu przeciwko myśli konserwatywnej. Dzieje się to w środowisku akademickim, w rozrywce, w biznesie, w religii, wszędzie”.

 

„Teraz wkraczają do gigantów mediów społecznościowych – dodał Bozell. „Ci giganci mediów społecznościowych mają miliony odbiorców. A to, co pokazaliśmy w tym obszernym raporcie, to fakt, że obojętnie czy jest to Facebook, Twitter, Google czy YouTube, stosują oni wszyscy różne taktyki, by sprzeciwiać się konserwatystom”.

 

W międzyczasie grupa pro life Heartbeat International, która prowadzi sieć i gorącą linię APR, wszczęła formalne odwołanie od zawieszenia. „Trudno zrozumieć, dlaczego YouTube miałoby traktować ratowanie dzieci przed pigułką aborcyjną tak samo, jak filmy wideo z terroryzmem – powiedział Jor-El Godsey, przewodniczący Heartbeat International. – Sądzimy, że po uważniejszym zbadaniu YouTube dojdzie do wniosku, że te filmy wideo w żaden sposób nie przypominają takich niebezpiecznych czy szkodliwych treści – dodał.

 

Stephen Wynne

Źródło: ChurchMilitant.com

Tłum. Jan J. Franczak


DATA: 2018-05-11 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I teraz pytanie; jak bardzo te filmy musiały być drastyczne,że podchodziły pod promowanie terroryzmu?
ponad 2 lata temu / ollek
 
Namalujmy coś kredą na chodniku.
ponad 2 lata temu / wujek dobra rada
 
Może skuteczniejsze będzie domaganie się odblokowania kont przez poparcie wspólnej petycji.
ponad 2 lata temu / Obserwator
 
Nie korzystajmy ż Youtube nigdy to protest!
ponad 2 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.