DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Yad Vashem uderza w Polskę: możecie zniekształcić prawdę o historii!

Yad Vashem uderza w Polskę: możecie zniekształcić prawdę o historii!
fot. Forum

Do ustawy umożliwiającej karanie za słowa o „polskich obozach śmierci” odniósł się Yad Vashem – Instytut Pamięci Ofiar Holocaustu. W oficjalnym stanowisku uznał, że jest przeciwny ustawie, ponieważ ogranicza ona naukowcom prawo do wypowiedzi.

 

- Nie ma wątpliwości, że określenie „polskie obozy śmierci” jest błędne z historycznego punktu widzenia. Obozy zagłady były organizowane w okupowanej przez nazistów Polsce w celu mordowania narodu żydowskiego w ramach „Ostatecznego Rozwiązania” – napisał Yad Vashem w oficjalnym oświadczeniu. Zaraz jednak zaznaczył, iż jest przeciwny karaniu za używanie sformułowania „polskie obozy śmierci”.

 

Instytut w skandalicznym oświadczeniu zwrócił także uwagę, iż „ograniczenia wypowiedzi naukowców i innych osób na temat bezpośredniego lub pośredniego współudziału Polaków w zbrodniach popełnionych na ich ziemi podczas Holokaustu są poważnym zniekształceniem”.

 

Przedstawiciele Yad Vashem albo nie znają polskiej ustawy, albo usiłują ją bezwzględnie zablokować. W uchwalonej w piątek ustawie, dającej możliwość karania za określenie „polskie obozy śmierci” uwzględniono kwestię badan naukowych. „Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego (...) jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej” – czytamy w ustawie.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

ged


DATA: 2018-01-29 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co Polacy mają przejmować się jakimś jadwaszem? Stwórzmy własny instytut nagradzający tych, którzy pomagali Polakom. Sadźmy własne drzewka. Dawajmy granty na badania naukowe.
4 miesiące temu / Hmmm
 
Polska powinna w odpowiedzi na stanowisko Izraela zmienić swoje podejście wobec penalizacji kłamstwa oświęcimskiego i zagwarantować prawnie swobodę badań historycznych dotyczących holokaustu. Obecnie nie wolno zadawać niewygodnych pytań, zaś publikacja sprzecznych z oficjalną wykładnią badań naukowych grozi więzieniem.
4 miesiące temu / Andrzej
 
Módlmy się o ich nawrócenie.
4 miesiące temu / Katolik
 
W myśl rozumowania Yad Vashem getto w Warszawie można nazwać żydowskim obozem. Tak?
4 miesiące temu / Prażynka
 
Receptą niech będzie jeszcze dogłębniejszy dialog ekumeniczny. A tak na poważnie może poniekąd ta sprawa ma też dobry aspekt, wiadomo rząd się cofnie ale to pokaże ludziom i da oręż do ręki patriotom wskazującym na zagrożenie płynące od naszych rzekomych "starszych i mądrzejszych braci".
4 miesiące temu / jaaconieja?
 
Razem z oprawcami pluć na jedyny naród, który ich ratował z poświęceniem własnego życia. Któż pojmie semicką mentalność...
4 miesiące temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.