DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

XXI bieg szlakiem męczeńskiej drogi bł. Jerzego Popiełuszki

XXI bieg szlakiem męczeńskiej drogi bł. Jerzego Popiełuszki

Dwadzieścia drużyn - w tym około 220 zawodników, wzięło udział w „XXI Biegu Sztafetowym Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki”. Start poprzedziła poranna Msza św. w Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy.


Kustosz i proboszcz miejsca ks. prałat Józef Kubalewski wyraził wdzięczność organizatorom przedsięwzięcia, które wymaga wielomiesięcznych przygotowań. - Te osoby, pomimo trudności materialnych, wciąż podtrzymują tradycję. Nie jest to zwykły bieg, lecz sztafeta mająca głęboką wymowę. Zawodnicy dotykają miejsc, w których dopełniło się męczeństwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Są młodzi i starsi, którzy tworzą sztafetę pokoleń. Mają świadomość, że przekazywanie pamięci, tradycji, wiary jest niezmiernie ważne i dokonuje się przez lata - powiedział.


Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”. Bieg ma również swoją myśl przewodnią „Żyć w prawdzie to być w zgodzie ze swoim sumieniem”. - Hasło jest mocne, ale musimy odwoływać się do pewnych zasad i podstawowych wartości. Ksiądz Jerzy był dla mnie wielkim Polakiem i patriotą. To człowiek, który potrafił poprzez swoje słowa, nauczanie, przygarnąć wielu ludzi - młodych i starszych. Ludzi, którzy nie tylko strajkowali, przeciwstawiając się systemowi komunistycznemu, ale i tych, którzy utożsamiali się z tym wszystkim. Za głoszenie prawdy zapłacił życiem – dodał koordynator biegu Ryszard Sieradzki.


W sztafecie biegną osoby m.in. z Bydgoszczy, Szubina, Żnina, Chojnic, Płocka, Poznania, Włocławka. Zawodnicy zapalą tradycyjnie znicze i złożą kwiaty w miejscach, gdzie rozgrywała się tragedia porwanego przez SB kapłana – w Bydgoszczy, Górsku, Toruniu i Włocławku. Bieg wyjątkowo nie zakończy się przy krzyżu na włocławskiej tamie, ponieważ trwa jej remont. Wszyscy natomiast spotkają się w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.KAI

mat


DATA: 2013-10-21 07:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 
+
ponad 6 lat temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.