DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

XIX-wieczny New York Times: aborcja to zło i morderstwo

XIX-wieczny New York Times: aborcja to zło i morderstwo

23 kwietnia 1871 r. New York Times opublikowało artykuł "The Evil of the Age" ("Zło naszych czasów") w którym ostrej krytyce poddano aborcję. Już wówczas była ona dostrzegalnym problemem w jednym z największych amerykańskich miast. Mimo formalnego zakazu z 1869 r. przeprowadzano ją nadal, a aborcjoniści otwarcie reklamowali swoje usługi. O artykule tym  pisze Cait Murphy’s w książce „Scoundrels in Law" dotyczącej historii Nowego Jorku.


Niektórzy XIX-wieczni aborcjoniści na swoim niegodziwym procederze dorobili się fortun. Angielska imigrantka znana pod pseudonimem „Madame Restell" dzięki aborcjom postawiła sobie nawet rezydencję na Fifth Avenue. Pełen przepychu budynek wzbudzał niechęć osób, które wiedziały w jaki sposób dorobiła się go jego właścicielka. Dlatego też ulicznicy często krzyczeli do XIX-wiecznej aborcjonistki wypominając jej, że dom został zbudowany na „czaszkach dzieci". Także większość lekarzy była oburzona aborcyjnym procederem i brakiem efektywności władz w egzekwowaniu zakazu mordowania nienarodzonych.

 

Dziennikarz New York Times'a, który robił reportaż o Restell opisał jej działalność w ostrych słowach. „To systematyczny biznes mordowania na szeroką skalę", napisał. W artykule wyraził także swoje rozczarowanie faktem, że biznes ten jest rzadko karany przez prawo.

 

Jak zauważa Eric Metaxas na portalu breakpoint.org, przemiana światopoglądu New York Timesa przez ostatnie 143 lata była ogromna. Gazeta, która uznawała aborcję za "zło", a aborcjonistów oskarżała o przeprowadzanie "biznesu śmierci" jest obecnie jednym z najbardziej proaborcyjnych mediów. Jej współcześni dziennikarze uznają starania o ograniczenie prawa do aborcji do 20 tygodnia ciąży za „dążenie do zabronienia kobietom realizacji ich praw reprodukcyjnych".

 

Bagatelizują także sprawę Kermita Gosnella, aborcjonisty zabijającego nienarodzonych przez wbijanie im nożyczek w tył szyi.

 

 

Źródło: breakpoint.com / lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-02-09 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy przypadkiem w tym czasie nie zmienili się właściciele NYT.
ponad 6 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.