DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Wzrost liczby opętań, otwarcie się na działanie sił zła. Egzorcyści ostrzegają przed Halloween

Wzrost liczby opętań, otwarcie się na działanie sił zła. Egzorcyści ostrzegają przed Halloween
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Egzorcyści diecezji płockiej ponowili apel, aby nie organizować i nie uczestniczyć w pogańskim święcie Halloween. „Jest ono obce kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween” – piszą w apelu egzorcyści.

 

Apel powstał po spotkaniu egzorcystów z biskupem płockim Piotrem Liberą, które odbyło się jakiś czas temu. Jednak teraz – w obliczu zbliżającej się daty obchodzenia pogańskich, demonicznych obrzędów Halloween – egzorcyści ponowili swoją odezwę.

 

„Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci (dotyczących opętań), które brały udział w różnych zabawach Halloweeen” – czytamy w apelu. Egzorcyści diecezji płockiej ostrzegają, że wydarzenia tego rodzaju nie są niewinną, beztroską zabawą, lecz grożą otwarciem się na działanie złych duchów. „Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne” – informują księża egzorcyści.

 

Jednocześnie proponują oni udział dzieci i młodzieży w alternatywnych, bezpiecznych zabawach organizowanych od kilku lat w polskich parafiach pod nazwą Holyween, czyli celebrowaniem Dnia Wszystkich Świętych. „Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki Halloween, świętem Holyween – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych” – piszą w apelu egzorcyści diecezji płockiej.

 

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”. W oparciu m.in. o te słowa Benedykta XVI egzorcyści diecezji płockiej piszą w kontekście pogańskiego święta Halloween: „Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!”.

 

 

Adam Białous

 

 

 

  

 

  

Czytaj także:
DATA: 2018-10-24 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie, skoro obracasz się w takim gronie, to nic dziwnego że nie widzisz radości dnia Wszystkich Świętych.
ponad 1 rok temu / do hm
 
po ludziach tego niestety nie widać
ponad 1 rok temu / ewa do -do hm
 
Które wasze święto jest zbyt ponure? Bo dla nas katolików Wszystkich Świętych to święto radosne.
ponad 1 rok temu / do hm
 
W wigilię Wszystkich Świętych świętuj Holywins (Holy Wins ? Święty Zwycięża), a nie Halloween.
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
nie można jednego święta celebrować w dwa skrajne sposoby ,nasze jest zbyt ponure ,tamto zwariowane dzieciom miesza się w głowie ,maja poczucie winy ,wszelkie amerykanizmy to dowód kompleksów
ponad 1 rok temu / hm?
 
Opętan chyba nie ma zbyt wiele ale święto pochodzi z Usa gdzie jest ich więcej i wogole szatan ma się tam dobrze. Patrz inne artykuły Pch24.
ponad 1 rok temu / Apoloniusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.