DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Wzrost liczby opętań, otwarcie się na działanie sił zła. Egzorcyści ostrzegają przed Halloween

Wzrost liczby opętań, otwarcie się na działanie sił zła. Egzorcyści ostrzegają przed Halloween
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Egzorcyści diecezji płockiej ponowili apel, aby nie organizować i nie uczestniczyć w pogańskim święcie Halloween. „Jest ono obce kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween” – piszą w apelu egzorcyści.

 

Apel powstał po spotkaniu egzorcystów z biskupem płockim Piotrem Liberą, które odbyło się jakiś czas temu. Jednak teraz – w obliczu zbliżającej się daty obchodzenia pogańskich, demonicznych obrzędów Halloween – egzorcyści ponowili swoją odezwę.

 

„Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci (dotyczących opętań), które brały udział w różnych zabawach Halloweeen” – czytamy w apelu. Egzorcyści diecezji płockiej ostrzegają, że wydarzenia tego rodzaju nie są niewinną, beztroską zabawą, lecz grożą otwarciem się na działanie złych duchów. „Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne” – informują księża egzorcyści.

 

Jednocześnie proponują oni udział dzieci i młodzieży w alternatywnych, bezpiecznych zabawach organizowanych od kilku lat w polskich parafiach pod nazwą Holyween, czyli celebrowaniem Dnia Wszystkich Świętych. „Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki Halloween, świętem Holyween – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych” – piszą w apelu egzorcyści diecezji płockiej.

 

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”. W oparciu m.in. o te słowa Benedykta XVI egzorcyści diecezji płockiej piszą w kontekście pogańskiego święta Halloween: „Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!”.

 

 

Adam Białous

 

 

 

  

 

  


DATA: 2018-10-24 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie, skoro obracasz się w takim gronie, to nic dziwnego że nie widzisz radości dnia Wszystkich Świętych.
8 miesięcy temu / do hm
 
po ludziach tego niestety nie widać
8 miesięcy temu / ewa do -do hm
 
Które wasze święto jest zbyt ponure? Bo dla nas katolików Wszystkich Świętych to święto radosne.
8 miesięcy temu / do hm
 
W wigilię Wszystkich Świętych świętuj Holywins (Holy Wins ? Święty Zwycięża), a nie Halloween.
8 miesięcy temu / Stefan Jr
 
nie można jednego święta celebrować w dwa skrajne sposoby ,nasze jest zbyt ponure ,tamto zwariowane dzieciom miesza się w głowie ,maja poczucie winy ,wszelkie amerykanizmy to dowód kompleksów
8 miesięcy temu / hm?
 
Opętan chyba nie ma zbyt wiele ale święto pochodzi z Usa gdzie jest ich więcej i wogole szatan ma się tam dobrze. Patrz inne artykuły Pch24.
8 miesięcy temu / Apoloniusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63682"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.